VYBRAT REGION
Zavřít mapu

FOTO/VIDEO: Déšť, nedéšť, Radčice ovládla veteránská auta

Radčice /PŘIDÁNO VIDEO Z AKCE/ - Jako každým rokem, tak i letos pořádal Veterán Club Radčice ve sportovním areálu Doupnice sraz historických vozidel. Už po čtyřiadvacáté.Při pohledu na oblohu bylo takřka jisté, že se den neobejde bez deště. I přesto byla účast velmi překvapivá.

24.8.2009
SDÍLEJ:

TJ Sokol Radčice a ČKHV Chrudim pořádají v sobotu 22. srpna 2009 ve sportovním areálu Doupnice soutěž historických vozidel s výstavou a jízdou zručnosti. Foto: Karel Dvořák

Zaregistrovalo se pětapadesát historických vozidel a to od jízdního kola, přes motocykly a osobní automobily až po traktory. „Někteří účastníci se přijedou jenom podívat a neregistrují se. Pokud počítáme i tyto, tak je na place 92 strojů různého stáří,“ řekl Václav Sodomka, starosta místního Sokola.

Krátce po jedenácté hodině se registrovaní motoristé vydali podle mapy na předem neznámou trať, která vedla na Jarošovský vrch do výšky 539 metrů, kde stojí od února 2002 Toulovcova rozhledna. Cesta potom směřovala do Nových Hradů.

Tato obec je známá především díky rokokovému zámečku, který tu v roce 1774 nechal vybudovat hrabě Jean-Antoin Harbuval de Chamaré. Pro svoji architektonickou čistotu se zámečku přezdívá „Malý Schönbrunn“ nebo „České Versailles“.

V roce 2007 tady v třípatrové budově původního špýcharu otevřeli současní majitelé Muzeum cyklistiky. Je to jediné místo v Čechách, kde můžete vidět pohromadě takové množství kol a zároveň kuriozit ze světa cyklistiky.

Po návštěvě Nových Hradů se každý musel do 15 hodin dopravit po vlastní ose zpět do Doupnice. Zde měla proběhnout jízda zručnosti. V tu dobu ale intenzivně pršelo. Nebyl to ovšem déšť z kropicí konve, ale z protržených nebeských stavidel. Proto se pořadatelé rozhodli pro jízdu na masivní koloběžce přímo v objektu doupnické hospody.

Legrace byla, občerstvení také, promítaly se záběry z minulých ročníků. Vyhlášení vítězů a večerní posezení završilo úspěšný sraz. Kuriózních strojů bylo mnoho. Za zmínku stojí Walter z roku 1921 v krásném červeném provedení majitele Jiřího Valnohy ze Zábřehu a Tatra 12 takřka v původním laku z roku 1927, s níž přijel s celou rodinou, včetně vnoučat, dlouholetý účastník Milan Maruškin.

(kd)

Místo události:
24.8.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Oblastní kolo soutěže mladých zdravotníků v chrudimském parku.
16

Na mladé zdravotníky čekaly zlomeniny i střepy trčící z rukou

Žáci ze Speciální základní školy Chrudim hráli Duhovou pohádku.
11

Děti hrály pohádku, aby pomohly jiným dětem

Baletky zazářily v pražském Salesiánském divadle

Chrudim - V Salesiánském divadle v Praze se v uplynulých dnech uskutečnila celostátní soutěž tanečních škol. V kategorii klasický tanec si na ní vytančili stříbrnou příčku Josef Pavliš a Veronika Vodičková z tanečního oddělení ZUŠ Chrudim.

Mydlářovský dům zažije osvícení

Chrudim – Muzeum loutkářských kultur zve na páteční, slavnostní otevření nového prostoru určeného návštěvníkům. Po rozsáhlé rekonstrukci vzniklo na terasách za Mydlářovským domem výjimečné místo k odpočinku i setkávání s atmosférou italského Toskánska, odkud kdysi Matěj Mydlář čerpal inspiraci pro renesanční přestavbu svého domu.

Hasiči museli vyprostit řidiče z dodávky

Hlinsko – V úterý krátce po deváté hodině večerní narazila dodávka do stromu nedaleko Hlinska. K nehodě ihned spěchaly hasičské vozy profesionálních a dobrovolných hasičů.

Čtyři návrhy kuchyně, která bude součástí obýváku

Manželé stojí před rozhodnutím, zda koupit byt. Bojí se totiž, že se jim do jedné místnosti nemůže vejít kuchyň, jídelní kout i obývák. Od toho je tu naše designérka Bára, která ukáže, že i na malém prostoru lze skloubit více funkcí.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies