VYBRAT REGION
Zavřít mapu

FOTOGALERIE: Recesisté prošli Třemošnicí

Třemošnice – Recesisté nejen z Třemošnice, ale i z okolí města a dokonce i ze zahraničí, oslavili nedělní „Svátek práce“ v Třemošnici tradičním prvomájovým průvodem. „Oslava 1. máje“ se tu konala letos již po patnácté.

2.5.2011
SDÍLEJ:

Recesisté uspořádali v Třemošnici 1. května již popatnácté "Oslavu 1. máje".Foto: Pavel Kalina

Již před zahájením akce „soudruzi“ jezdili alegorickým vozem doprovázeným budovatelskou hudbou a zvali všechny do průvodu.

Sraz byl na náměstí v deset hodin. Tady se představila vojenská technika, soudruzi přijeli na místo v opravených traktorech z padesátých let, hasičský sbor se dostavil se starou stříkačkou. Zemědělci zase dorazili s otevřeným traktorem táhnoucím valník, na němž byla vystavena ruční lesní technika.

Průvodu se zúčastnila i další historická vozidla, staré motocykly, zemědělské frézy a podobně. „Jsem zde, abych zkontroloval recesní prvomájový průvod a udělil podmínečný souhlas ke konání akce za podmínky, že nebude proveden politický převrat,“ prohlásil pak s úsměvem představitel města Třemošnice.

Nato soudruzi provedli kontrolu všech přítomných, zda jsou zaměstnáni v řádném pracovním poměru. Vše dopadlo dobře – ovšem až na výjimky.

Před polednem se pak průvod vydal za doprovodu budovatelských písní, alegorických vozů a lidí ověšených transparenty a vlajkami na pochod třemošnickými ulicemi.

V průvodu nechyběly maminky s kočárky, kráčeli v něm ale třeba i sportovci. Všichni pak došli ke hřišti, kde „soudruh“ Miroslav Šindelář přednesl projev a mezi přítomnými přivítal i „soudruha J. Gagarina“, jenž zde vykonal soudružskou návštěvu.

Prvomájová neděle ukázala, že popularita třemošnické akce roste. Vždyť v někdejších počátcích se pod hradem Lichnice scházelo kolem dvou desítek lidí, včera se ale jejich množství dalo počítat už na stovky.

Pavel Kalina

2.5.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Letecká záchranná služba.

Na koupališti tonul chlapec

Hledaný 44letý Karel Synek.

Policie v Pardubicích pátrá po Karlu Synkovi

DOTYK.CZ

Prima vyhodila vedoucího vydání Diváckých zpráv neprávem, rozhodl soud

Obvodní soud pro Prahu 8 rozhodl po třech letech ve sporu mezi televizí Prima a vedoucím vydání jejích Diváckých zpráv Jiřím Fröhlichem. Ten se soudil o neplatnost okamžitého zrušení svého pracovního poměru. Soudkyně obvodního soudu dala Fröhlichovi za pravdu. Rozsudek zatím nenabyl platnost, obě strany se mohou odvolat.

Policie pátrá po nezvěstném muži

Chrudimsko – Policisté hledají sedmapadesátiletého Bohuslava Voráčka z Hlinska, který v sobotu 24. června odešel ze svého domu a už se nevrátil. Své ženě pouze sdělil, že mu není dobře a jde se projít.

Chrudimským Svobodným se nelíbí výsledek hlasování

Chrudim – Petr Lichtenberg a Josef Káles, zastupitelé za chrudimské Svobodné, navrhli do finančního výboru města svého spolustraníka Josefa Lebdušku. Ten však nakonec zvolen nebyl, neboť většina zastupitelů pro něj prostě nezvedla ruku.

Lidé v Běstvině budou třídit i do pytlů

Běstvina – Obyvatelé Běstviny budou mít od července možnost třídit domácí odpad nově i do pytlů, které si mohou zdarma vyzvednout v úředních hodinách na obecním úřadu. Firma bude svážet tříděný odpad (papír, plast, kovový odpad a nápojové kartony) od domů poprvé 10. července.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies