VYBRAT REGION
Zavřít mapu

FOTOGALERIE: Začal boj o vládu v kraji

Chrudimsko - V chrudimském okrese se v pátek ve dvě hodiny odpoledne otevřely volební místnosti ve 13 městech a 95 obcích.

13.10.2012
SDÍLEJ:

Volby do krajské samosprávy a doplňovací volby do Senátu v Hlinsku.Foto: Radek Pavlík

Škatulata na senátorských židlích a v zastupitelstvu kraje se úderem páteční 14. hodiny rozhýbala. Největší nápor lidí začal hned, jakmile se otevřely dveře volebních místností. Komise zasedly ve třinácti městech a pětadevadesáti obcích na Chrudimsku.

Okresní město má devětadvacet volebních okrsků, dvě volební místnosti byly občanům k dispozici například v budově chrudimské základní umělecké školy. Voliči tak házeli obálky do uren vskutku zvesela – za hudebního doprovodu klavíru nebo tanečního orchestru. „To potrvá do pěti, potom už bude ticho," usmál se jeden z „komisařů".

Volilo se všude

O odhodlání některých voličů svědčí fakt, že se za nimi vypravila volební komise s urnou i do chrudimské nemocnice. Svůj hlas do krajských i senátních voleb zde podle pracovnice nemocnice Adriany Koblížkové chtělo odevzdat celkem třináct voličů. Museli se ale předem nahlásit na městském úřadu na evidenci obyvatel. Nepotřebovali ani voličský průkaz.

Byl to třeba Milan Moučka: „Favorita jsem neměl, ale zároveň jsem nechtěl volit ty zkorumpované. Vybral jsem někoho pro lidi. Chodím volit pokaždé. Teď to už není povinnost jako dřív, ale spíš výhoda, že člověk do věcí veřejných může promluvit."

Část nahlášených pacientů však volit nemohla. V senátních volbách to byl případ i Věry Cieaslarové z Chrasti, která, ač chtěla odevzdat svůj hlas, nebylo jí to nic platné. Bydlí přitom od Chrudimi jen kousek, ale spadá pod svitavský volební okrsek. Ani voličský průkaz by této ženě nepomohl, a tak do politického dění nepromluvila.

(ron, lv)

Autor: Redakce

13.10.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Pátrání po káněti má šťastný konec.

Adopce zvířat: největší zájem je o veverku

Pátrání po káněti má šťastný konec.

Pátrání po káněti má šťastný konec

Do řeky Chrudimky odtéká lépe vyčištěná voda

Hlinsko – Společnost Vodovody a kanalizace Chrudim (VaK Chrudim) dokončila kompletní rekonstrukci technologické části čistírny odpadních vod v Hlinsku. Příprava jedné z nejrozsáhlejších rekonstrukcí, financovaných zmíněnou společností takřka 65 miliony korun bez DPH, byla zahájena už v roce 2010.

Ochránci přírody stavěli kamenné bydlení pro ještěrky a hmyz

Pařížov – Dobrovolníci Hnutí Brontosaurus a Zeleného domu Chrudim stavěli u Pařížova kamennou zídku pro různé zajímavé druhy živočichů. Měla by sloužit například jako úkryt a místo pro slunění různým ještěrkám, slepýšům a podobně. 

Požár zachvátil pole u Žlebské Lhotky

Žlebská Lhotka – Strniště na poli nedaleko Žlebské Lhotky zachvátil ve středu po poledni požár. Díky rychlému zásahu hasičů se jej podařilo dostat pod kontrolu.

Nehoda u Běstviny si vyžádala dvě zraněné osoby

Běstvina – U nehody, která se stala v úterý krátce před půl čtvrtou odpoledne na silnici nedaleko Běstviny zasahovali profesionální hasiči ze Seče. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení