VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Heřmanoměstečtí investují miliony do oprav domova pro seniory

Heřmanův Městec - Půl roku. Tak dlouho už spravuje město Domov pro seniory u Bažantnice, získaný převodem od Pardubického kraje.

3.7.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/David Taneček

„Teď se učíme zařízení řídit, získáváme zkušenosti. A investujeme první miliony. Zatím jsme provedli rekonstrukci elektrozařízení v jednom patře domu, brzy začneme s prací v dalším patře. Každé podlaží přijde asi na jeden milion korun,“ vysvětluje heřmanoměstecký starosta Aleš Jiroutek. V rekonstruovaných odděleních bude nyní k dispozici i nový informační systém, který zlepší komunikaci mezi klienty a zdravotním personálem a umožní rychle přivolat případnou pomoc.

A co dál?

Na přibližně milion korun má podle starostových slov přijít i plánovaná oprava střechy. Také tu zahájí Heřmanoměstečtí letos v létě. „O neodkladných investicích jsme jednali s krajem ještě před převzetím zařízení. Věděli jsme proto včas, že se opravám nevyhneme. Kraj nám na tyto práce vyčlenil i potřebné peníze,“ říká Jiroutek. Rekonstrukční práce probíhají za plného provozu. Dosavadní nabídka služeb a poskytované péče zůstala zachována v nezměněné míře. Nemění se ani klientela domova. Po dokončení rekonstrukcí chce město postupně přistoupit i k dalšímu rozšíření nabídky poskytovaných služeb. Třeba o žádanou respitní péči, při které se klienti na část týdne vracejí zpět ke svým blízkým a rodinám. Nabídka by se měla rozrůst i o některé nadstandardní služby. Heřmanoměstečtí myslí i na zkrášlení a lepší využití atraktivního přírodního okolí domova.

Respekt ke klientům

Lékařská péče je zajišťována praktickým lékařem, který ordinuje v domově 3 x týdně. K ostatním odborným lékařům je zajištěn odvoz a v případě potřeby i doprovod. Respektujeme svobodnou volbu lékaře, klient má možnost zůstat i nadále v péči svého dosavadního lékaře. Léky předepsané lékařem na recepty jsou hrazeny zdravotní pojišťovnou buď plně, nebo částečně a pak si zbytek klient doplácí ze svého kapesného.

Ošetřovatelská a obslužná péče je prováděna nepřetržitě na základě ordinací lékařů dle platných právních předpisů. Tuto odbornou péči zajišťují registrované všeobecné sestry. Zdravotní a ošetřovatelská péče je hrazena na základě uzavřených smluvních vztahů se zdravotními pojišťovnami. Obslužnou péči nepřetržitě provádějí pracovníci sociální péče. Tým pracovníků poskytuje péči s důrazem na citlivý přístup s respektováním jedinečnosti každého klienta.

V domově je prováděna dle doporučení lékaře i rehabilitace jednoduchými cviky nebo i přístroji.

V domově jsou i oddělení pro obyvatele, kteří vyžadují zvýšenou ošetřovatelskou­ péči.

Autor: Marek Nečina

Místo události:
3.7.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Z prodejní výstavy konané v rámci Babího léta na Železných horách.

Autokemp lákal návštěvníky

Už se moštuje.

Už se moštuje

Při Rosické brázdě vystoupí i Duo Jamaha

Rosice – Dnes od 9 hodin se v areálu rosické tržnice koná Rosická brázda.

Na pétépáky se jen tak nezapomene

Chrudim – Včera dopoledne odhalili zástupci Chrudimi a Českého svazu PTP-VTNP ve vstupní hale Městského úřadu Chrudim v Pardubické ulici pamětní desku na připomínku nedobrovolné služby 182 příslušníků Pomocných technických praporů (PTP) z chrudimského okresu.

Z ulic a náměstí mizí vystavené fotky

Chrudim – Pětici chrudimských náměstí a jiných veřejných ploch teď zdobí výstava velkoformátových fotografií s tématem Národního geoparku Železné hory. Část vystavených tisků se zobrazením lomů i jiných atraktivních zákoutí krajiny na Chrudimsku už ale nenechavci stihli ukrást.

Houbařka přinesla desítky hřibů

Chrudim – Ve třech taškách Chrudimačky Věry Pitrové byste po jejím čtvrtečním výletu do lesa napočítali na šedesát dubových hřibů, třicet hřibů kovářů, ale také množství bedel, kozáků, klouzků a lišek.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení