VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hlinečtí opět řeší problémy

Hlinsko - Poprvé se ke kulatému stolu posadili zástupci nejmladší generace, studenti gymnázia.

24.11.2012 8
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Pavla Mrázková

Jak definovat největší problémy města? Nejlépe se to daří u kulatého stolu. V rámci projektu Zdravé město a Místní agenda 21 a za velkého zájmu obyvatel města se ve čtvrtek odpoledne uskutečnilo v multifunkčním centru otevřené fórum s občany s názvem „ Deset problémů města Hlinska.

Stejně jako v uplynulých letech měli lidé připraveno několik oblastí, u kterých něco chybí nebo je nutné je změnit. „Novinkou letošního setkání byl Stůl mladých, který v hojném počtu obsadili hlinečtí studenti gymnázia K. V. Raise. U všech diskuzních stolů panoval čilý ruch a připravené archy papíru se plnily různými připomínkami a podněty," řekl včera koordinátor projektu Zdravé město a Místní agenda 21 Jiří Hrabčuk.

Největší problémy lidé „bodovali" zapisováním do tabulky. Totéž čeká v anketě na ty, kteří ke kulatému stolu nepřišli. Prostřednictvím Hlineckých novin obdrží hlasovací lístky, které po vyplnění vhodí do anketních boxů umístěných ve městě. „Občané nám pomohou vybrat deset nejpalčivějších problémů, které poté obdrží k projednání zastupitelstvo města," dodal Jiří Hrabčuk.

Po středeční debatě u kulatého stolu stojí na prvním místě „desatera" důležitost a potřebnost středního školství v Hlinsku. Na druhou příčku lidé postavili zimní stadion rekonstrukci jeho zázemí, tribuny, zastřešení vzduchotechniky a zlepšení kvality ledu. Na třetím místě „žebříčku" stojí zlepšení komunikací v okolí Hlinska, čtvrtým problémem je přilákání investorů do Hlinska a průmyslová zóna.

Autor: Romana Netolická

24.11.2012 VSTUP DO DISKUSE 8
SDÍLEJ:
rekonstruované podkroví

V podkroví můžete mít své království

Nemocnice fungují i přes nedostatek lékařů a sester.

Nemocnice fungují i přes nedostatek lékařů a sester

Svěchyňova ulice se na čas uzavře

Chrudim – Z důvodu umístění jeřábu na komunikaci při instalaci antény na střechu domu čp. 250 v chrudimské ulici Svěchyňova bude během nadcházející soboty a neděle pro motoristy úplně uzavřená tamní silnice.

V Miřeticích se připojí na novou kanalizaci

Miřetice – „Musím jet pomalu, auto se na rozbité silnici kodrcá, ale to se dá vydržet. Nová kanalizace je důležitější, než trocha nepohodlí,“ konstatuje řidič Josef Bílý, když se vyhýbá náklaďáku stojícímu uprostřed silnice v Miřeticích. 

Židovské památky lákají, Luže k nim vydala turistické vizitky

Luže – Židovské památky začínají turisté vyhledávat stále častěji a nejinak je tomu i v Luži. Židovské osídlení v Luži je doloženo od druhé poloviny 16. století a podle dobových pramenů se na noc uzavíralo řetězy. 

Díra v nádrži nevznikla sama od sebe

Chrudim – V pondělí krátce před osmou hodinou obdržela městská policie telefonické oznámení od občana, který na Tyršově náměstí zaregistroval unikající palivo ze zaparkovaného vozidla. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení