VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hlinečtí opět řeší problémy

Hlinsko - Poprvé se ke kulatému stolu posadili zástupci nejmladší generace, studenti gymnázia.

24.11.2012 8
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Pavla Mrázková

Jak definovat největší problémy města? Nejlépe se to daří u kulatého stolu. V rámci projektu Zdravé město a Místní agenda 21 a za velkého zájmu obyvatel města se ve čtvrtek odpoledne uskutečnilo v multifunkčním centru otevřené fórum s občany s názvem „ Deset problémů města Hlinska.

Stejně jako v uplynulých letech měli lidé připraveno několik oblastí, u kterých něco chybí nebo je nutné je změnit. „Novinkou letošního setkání byl Stůl mladých, který v hojném počtu obsadili hlinečtí studenti gymnázia K. V. Raise. U všech diskuzních stolů panoval čilý ruch a připravené archy papíru se plnily různými připomínkami a podněty," řekl včera koordinátor projektu Zdravé město a Místní agenda 21 Jiří Hrabčuk.

Největší problémy lidé „bodovali" zapisováním do tabulky. Totéž čeká v anketě na ty, kteří ke kulatému stolu nepřišli. Prostřednictvím Hlineckých novin obdrží hlasovací lístky, které po vyplnění vhodí do anketních boxů umístěných ve městě. „Občané nám pomohou vybrat deset nejpalčivějších problémů, které poté obdrží k projednání zastupitelstvo města," dodal Jiří Hrabčuk.

Po středeční debatě u kulatého stolu stojí na prvním místě „desatera" důležitost a potřebnost středního školství v Hlinsku. Na druhou příčku lidé postavili zimní stadion rekonstrukci jeho zázemí, tribuny, zastřešení vzduchotechniky a zlepšení kvality ledu. Na třetím místě „žebříčku" stojí zlepšení komunikací v okolí Hlinska, čtvrtým problémem je přilákání investorů do Hlinska a průmyslová zóna.

Autor: Romana Netolická

24.11.2012 VSTUP DO DISKUSE 8
SDÍLEJ:
Z vyšehradské umělé trávy veze Chrudim tři body.

Z vyšehradské umělky přijela Chrudim s plným počtem bodů

Z prodejní výstavy konané v rámci Babího léta na Železných horách.

Autokemp lákal návštěvníky

Už se moštuje

Krouna – Začala sezóna moštování. Základní organizace Českého zahrádkářského svazu v Krouně nabídla první letošní moštování v pátek 22. září.

Při Rosické brázdě vystoupí i Duo Jamaha

Rosice – Dnes od 9 hodin se v areálu rosické tržnice koná Rosická brázda.

Na pétépáky se jen tak nezapomene

Chrudim – Včera dopoledne odhalili zástupci Chrudimi a Českého svazu PTP-VTNP ve vstupní hale Městského úřadu Chrudim v Pardubické ulici pamětní desku na připomínku nedobrovolné služby 182 příslušníků Pomocných technických praporů (PTP) z chrudimského okresu.

Z ulic a náměstí mizí vystavené fotky

Chrudim – Pětici chrudimských náměstí a jiných veřejných ploch teď zdobí výstava velkoformátových fotografií s tématem Národního geoparku Železné hory. Část vystavených tisků se zobrazením lomů i jiných atraktivních zákoutí krajiny na Chrudimsku už ale nenechavci stihli ukrást.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení