VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hlinsko pozmění tvář městského centra

Hlinsko - Rada města rozhodla o výběru dodavatele na realizaci tří investičních akcí. Jde o třetí etapu rekonstrukce Poděbradova náměstí, rekonstrukce ulice U Tvrze a výstavbu inženýrských sítí pro šest rodinných domů na Ratajích.

14.8.2008
SDÍLEJ:

Budova hlinecké radnice na Poděbradově náměstí.Foto: DENÍK/Miroslav Krčil

„Předešlé etapy rekonstrukce Poděbradova náměstí byly provedeny v letech 2001 a 2002 na více jak dvou třetinách plochy. Spočívaly především v zadláždění chodníků, komunikací a centrální plochy žulovou dlažbou a vybudování kašny v horní části náměstí. V rámci třetí etapy dojde k zadláždění zbývající části, k doplnění některých inženýrských sítí. Bude také instalováno nové veřejné osvětlení,“ uvádí hlinecký místostarosta Pavel Šotola.

Součástí zakázky je i doplnění městského mobiliáře, laviček, odpadkových košů a „ozelenění“ náměstí výsadbou několika stromů a rozšířením počtu žulových nádob na květinovou výzdobu. Stavební práce za téměř 4 miliony korun bude provádět společnost Dlažba Vysoké Mýto. V těchto dnech byla zahájena také rekonstrukce kanalizace a vodovodu v ulici U Tvrze, jejíž investorem je VAK Chrudim. „Jelikož ulice navazuje přímo na spodní část rekonstruovaného náměstí, bylo rozhodnuto o provedení nového povrchu komunikace včetně chodníků tak, aby byla dokončena celková obnova centra v okolí Poděbradova náměstí,“ upřesňuje Šotola. Součástí investice za 4,3 milionu je i komplexní úprava parkoviště před zimním stadionem. Obnova krytu vozovky a chodníků bude zahájena v září, po dokončení inženýrských sítí a bude trvat do listopadu. Po celou dobu stavebních prací je ulice uzavřena. V lokalitě Rataje, kde bylo již prodáno všech šest stavebních pozemků na stavbu rodinných domů, proběhne osazení území inženýrskými sítěmi.

Nejvýhodnější nabídku na provedení prací podala společnost INSTAV Hlinsko, která tu od srpna do října zrealizuje investici ve výši 1,7 milionu korun. (man)

Autor: Marek Nečina

14.8.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Prostor před chrudimským nádražím.

Klesající zadluženost dává projektům šanci

Ilustrační foto

A teď na nebezpečné území Vyšehradu

Ve středu představíme prvňáky ze ZŠ dr. Peška Chrudim

Chrudimsko - Ve středu 20. září přinese Chrudimský deník čtenářům druhý díl svého nového seriálu Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím bude představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol, a to až do pololetního vysvědčení.

Obyvatele Pardubického kraje nejvíc trápí neutěšené silnice

Chrudim - Chybějící obchvaty, dálnice a rozbité okresky. To je podle exkluzivního předvolebního průzkumu pro Deník největší problém kraje. Můžou s ním ale poslanci něco udělat?

Vodní záchranáři hledají posily

Chrudimsko – Vodní záchranáři hledají nové členy do týmu. Přihlásit se mohou muži i ženy, chlapci i dívky, a to do tří kategorií podle věku – od 10 do 15 let, od 15 to 17 let a od sedmnácti let výše.

Pamětní deska v Chrudimi připomene „pétépáky“

Chrudim – Tento pátek o půl jedenácté bude ve vstupní hale Městského úřadu Chrudim v Pardubické ulici slavnostně odhalena pamětní deska na připomínku nedobrovolné služby příslušníků Pomocných technických praporů (PTP) z chrudimského okresu. O umístění desky požádal okresní klub PTP-VTNP.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení