VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hlinsko pozmění tvář městského centra

Hlinsko - Rada města rozhodla o výběru dodavatele na realizaci tří investičních akcí. Jde o třetí etapu rekonstrukce Poděbradova náměstí, rekonstrukce ulice U Tvrze a výstavbu inženýrských sítí pro šest rodinných domů na Ratajích.

14.8.2008
SDÍLEJ:

Budova hlinecké radnice na Poděbradově náměstí.Foto: DENÍK/Miroslav Krčil

„Předešlé etapy rekonstrukce Poděbradova náměstí byly provedeny v letech 2001 a 2002 na více jak dvou třetinách plochy. Spočívaly především v zadláždění chodníků, komunikací a centrální plochy žulovou dlažbou a vybudování kašny v horní části náměstí. V rámci třetí etapy dojde k zadláždění zbývající části, k doplnění některých inženýrských sítí. Bude také instalováno nové veřejné osvětlení,“ uvádí hlinecký místostarosta Pavel Šotola.

Součástí zakázky je i doplnění městského mobiliáře, laviček, odpadkových košů a „ozelenění“ náměstí výsadbou několika stromů a rozšířením počtu žulových nádob na květinovou výzdobu. Stavební práce za téměř 4 miliony korun bude provádět společnost Dlažba Vysoké Mýto. V těchto dnech byla zahájena také rekonstrukce kanalizace a vodovodu v ulici U Tvrze, jejíž investorem je VAK Chrudim. „Jelikož ulice navazuje přímo na spodní část rekonstruovaného náměstí, bylo rozhodnuto o provedení nového povrchu komunikace včetně chodníků tak, aby byla dokončena celková obnova centra v okolí Poděbradova náměstí,“ upřesňuje Šotola. Součástí investice za 4,3 milionu je i komplexní úprava parkoviště před zimním stadionem. Obnova krytu vozovky a chodníků bude zahájena v září, po dokončení inženýrských sítí a bude trvat do listopadu. Po celou dobu stavebních prací je ulice uzavřena. V lokalitě Rataje, kde bylo již prodáno všech šest stavebních pozemků na stavbu rodinných domů, proběhne osazení území inženýrskými sítěmi.

Nejvýhodnější nabídku na provedení prací podala společnost INSTAV Hlinsko, která tu od srpna do října zrealizuje investici ve výši 1,7 milionu korun. (man)

Autor: Marek Nečina

14.8.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Trenér Marcel Vít.

Marcel Vít: Prosetínský fotbal do kraje patří!

Ilustrační foto

Malá Verunka hledá zkušené pěstouny. Pomůže veřejnost?

Češi jsou ukrutně psomilní a z řad ohařů rádi vybírají

Zalažany – V revíru lužského mysliveckého sdružení Hubert Luže se konaly zkoušky vloh různých plemen ohařů. Zúčastnilo se jich 46 psů z České republiky, Slovenska, Polska a Švýcarska. Využili jsme příležitosti a požádali o rozhovor Jiřího Drábka ze Zalažan, který ohaře již 20 let chová a ještě déle je cvičí. Je také členem Klubu krátkosrstý ohař ČR, který zkoušky pořádal. 

Špatný vzor: Rodiče žijí z dávek, jsou negramotní

Chrudim – Mladí z vyloučených lokalit to nemají snadné. Chybí jim zázemí i klasické vzorce chování. 

Pitná voda má být dostupnější

Bojanov – Městys Bojanov v současné době administrativně finišuje s realizaci zdrojů pitné vody pro obce Kovářov a Hrbokov. 

AUTOMIX.CZ

Toužíte po klasické škodovce? Na prodej jich je řada. Tyhle jsou nejzajímavější

Aut mladoboleslavské značky se na české inzerci povalují přímo hordy, v drtivé většině případů jde ale o běžné modely moderní éry. Co když ale sháníte škodováckou klasiku? I v tomhle případě je bohatý výběr.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení