VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hlinsko přijímá dar, ujme se zpustlého parku

Hlinsko - "Město bude mít větší šance na získání případných dotací,“ říká místostarosta Pavel Šotola.

27.9.2008
SDÍLEJ:

Džungle, prales, křoviska. Změní se park v reprezentativní kout města?Foto: Archiv MÚ Hlinsko

Město vstoupilo před časem do jednání s podnikem Technolen, technický textil a.s. kvůli pustnoucím pozemkům v centru Hlinska, o které projevila hlinecká radnice zájem.

Výsledkem jednání mezi oběma subjekty byla nabídka Technolenu, že rozsáhlé pozemky městu daruje. Jedná se celkem o 21 tisíc metrů čtverečních, z nichž podstatnou část tvoří postupně zarůstající a chřadnoucí park. „Technolen pozemky nepotřebuje. Hlinsku je daruje za podmínky, že s tím pro podnik nebudou spojené žádné finanční náklady,“ uvádí hlinecký místostarosta Pavel Šotola. Na nabídku teď kývlo hlinecké zastupitelstvo. Mezi podmínky dárce patří i to, že město zachová v tomto prostoru parkovou zeleň a nenabídne pozemky například pro bytovou výstavbu nebo pro jiné využití, které by Technolenu mohlo v budoucnosti jinak zkomplikovat existenci. V případě dalšího prodeje zůstane podniku také předkupní právo.

„My ale se zachováním parku počítáme. Časem jej však chceme uvést do podstatně lepší kondice, než v jaké je nyní. Vždyť poslední prořezávka dřevin tu byla provedena snad někdy před deseti lety. Jako město bychom měli mít i větší šance, pokud budeme žádat o případné dotace na rekonstrukci parku,“ dodává Šotola. Město dostane od Technolenu i pozemky, které mu pomohou scelit jeho majetek ve směru do místní části Kouty.

Autor: Marek Nečina

27.9.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Už se moštuje.

Už se moštuje

Při rosické brázdě vystoupí i Duo Jamaha.

Při Rosické brázdě vystoupí i Duo Jamaha

Na pétépáky se jen tak nezapomene

Chrudim – Včera dopoledne odhalili zástupci Chrudimi a Českého svazu PTP-VTNP ve vstupní hale Městského úřadu Chrudim v Pardubické ulici pamětní desku na připomínku nedobrovolné služby 182 příslušníků Pomocných technických praporů (PTP) z chrudimského okresu.

Z ulic a náměstí mizí vystavené fotky

Chrudim – Pětici chrudimských náměstí a jiných veřejných ploch teď zdobí výstava velkoformátových fotografií s tématem Národního geoparku Železné hory. Část vystavených tisků se zobrazením lomů i jiných atraktivních zákoutí krajiny na Chrudimsku už ale nenechavci stihli ukrást.

Houbařka přinesla desítky hřibů

Chrudim – Ve třech taškách Chrudimačky Věry Pitrové byste po jejím čtvrtečním výletu do lesa napočítali na šedesát dubových hřibů, třicet hřibů kovářů, ale také množství bedel, kozáků, klouzků a lišek.

Vesna couvá. Chce jednat o platech

Východní Čechy - Mzdy na hranici bídy možná skončí. Firma otočila a chce jednat o kolektivní smlouvě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení