VYBRAT REGION
Zavřít mapu

I jedním koštětem lze pomoci obětem letošních povodní

Chrudimsko - /SBĚRNÁ MÍSTA V OKRESE PRŮB. DOPLŇUJEME/ Jako houby po dešti vyrůstají po celém regionu sběrná místa na pomoc obětem povodní. Košťata, hadry na podlahu a dezinfekční přípravky se nyní stávají velice žádanými komoditami.

6.6.2013
SDÍLEJ:

„I malá pomoc je lepší než žádná. Sdílení letáčku na Facebooku je bezva, ale kdyby každý, kdo sdílí, přinesl láhev Sava, udělal by lépe,“ poznamenala Zuzana Rýdlová z Oblastního spolku ČČK Chrudim během stěhování první vlny materiální pomoci.Foto: DENÍK/Lukáš Vaníček

Největší sbírku organizuje po celém regionu oblastní spolek Českého červeného kříže Chrudim.

„Dnes ráno jsem rozesílal e-mail všem starostům, na jehož základě se začínají ozývat z různých obcích, že plánují udělat sbírku. To, co vyberou, budeme svážet naším vozidlem," řekl předseda výkonné rady oblastního spolku Českého červeného kříže Chrudim Vratislav Příhoda.

Potřebné věci mohou Chrudimští nosit do sídla oblastního spolku v Městském parku. Dveře sběrné místnosti jsou otevřené od sedmi hodin ráno do osmi večer.

V Hlinsku pod hlavičkou Červeného kříže organizuje sbírku materiální pomoci Centrum Jana XXIII. Přímo do centra mohou dárci nosit své příspěvky až do soboty.

„Na výlepové plochy jsme umístili plakáty, rozesílali jsme informace o sbírce e-mailem i pomocí přátel," uvedla dobrovolnice Jitka Pešková, která pomáhá sbírku organizovat. Sbírka se ve středu uskutečnila i v Bojanově.

Ve spolupráci s pardubickou organizací Rescueinfo uspořádali sbírku také dobrovolní hasiči z Proseče. Do jejich hasičské zbrojnice mohou ve čtvrtek lidé nosit potřebné věci až do sedmé hodiny.

„Registrujeme také, že porůznu vzniká spousta i soukromých sbírek materiální pomoci. Podle mě to však není dobré řešení. Velké organizace, které vyslaly své lidi do terénu, mají přehled o aktuální poptávce. V Mělníku nyní například potřebují 400 dek. Já ale nyní nemůžu začít sbírat deky, protože než jich seženu dostatečný počet, už je shánět nebudou. Máme tedy vytipováno to, co se nejčastěji potřebuje," doplnil Vratislav Příhoda.

Sbírku pořádá ronovský Junák i třemošnická radnice

K pomáhajícím radnicím, sborům dobrovolných hasičů atd. se připojilo též středisko Junáka v Ronově nad Doubravou. Junáci začali s materiální sbírkou na pomoc lidem postiženým povodní ve čtvrtek a ukončí ji v pondělí 10. června. Předmětem sbírky konané ve skautské klubovně jsou dezinfekční prostředky, lopaty, košťata, odpadové pytle, balená voda, čisticí a prací prostředky, kbelíky, hadry na podlahu, rukavice apod. Darovat lze i peníze, za něž bude materiál zakoupen.

Humanitární sbírku pořádá i město Třemošnice ve spolupráci s Českým červeným křížem Chrudim. Sběrným místem je v tomto případě Městská knihovna Třemošnice, kam lze věci nosit do 13. června ve všedních dnech od 7.30 do 17 hodin (mimo polední přestávku 12 12.30 hod.) a v sobotu od 9 do 11 hodin.Vybírá se totéž jako v Ronově, Třemošničtí ale výčet doplnili také o krémy na ruce, ručníky, vlhčené ubrousky, kapesníky, deky a balené trvanlivé potraviny (konzervy, paštiky, sušenky). (man)

Další sběrná místa
Orel - Obecní úřad Orel
Dřenice - Obecní úřad Dřenice
Bylany - Obecní úřad Bylany
Třibřichy - Obecní úřad Třibřichy

Všechna tato místa mají provozní dobu od středy do pátku.

Klešice- Obecní úřad Klešice otevřeno pátek 17:00 19:00, neděle 9:00 11:00

Chrudim - Jazyková škola, Školní náměstí 11 (vchod vedle Muzea barokních soch)
Můžete přispět materiálními prostředky v podobě čistících prostředků, pytlů, hadrů, lopat, košťat, kbelíků, gumových rukavic a jiných potřebných věcí včetně jako např. oblečení a drobné vybavení domácností.
V První soukromé škole jazyků v Chrudimi bylo zřízeno OFICIÁLNÍ sběrné místo na pomoc postiženým povodněmi.
Termín: 10 - 12. 6. v době 9,00 - 15,00 hod (po telefonické domluvě, je možné domluvit i jiný termín)
Kontaktní osoba: Jiří Kubeš (605 735 898) 

Autor: Redakce

6.6.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Žáci 1.A ze ZŠ Dr. Peška Chrudim a paní učitelka Vladimíra Vodehnalová.

Naši prvňáci ze Základní školy Dr. Peška Chrudim

Večery ve slatiňanské sokolovně patří tanečním kurzům.
17

Večery ve slatiňanské sokolovně patří tanečním kurzům

Pohřešovaný muž odešel z domu v pondělí a dosud se nevrátil

Hlinsko – Policisté marně pátrají po devětašedesátiletém Janu Doležalovi z Hlinska a prosí veřejnost o pomoc.

Šest nejčastějších chyb při výběru toalety

Ačkoliv na toaletě strávíme dle průzkumů přibližně tři měsíce života, nevěnujeme jejímu výběru příliš pozornosti. Přitom se dá udělat mnoho chyb, kterých později litujeme. Přečtěte si 6 nejčastějších prohřešků, kterých se při výběru WC dopouštíme.

Muzeum chystá výstavu věnovanou jediné loutce

Chrudim – Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi získalo v roce 2014 unikátní loutku. Je to marioneta malé tanečnice, jejíž hlavička je připisována francouzskému malíři Edgaru Degasovi.

Hasiči varují: Dejte pozor na nevyčištěný komín

Chrudimsko – Topná sezóna začíná oficiálně až 1. října, nicméně chladné počasí už nyní vedlo řadu domácností, aby si alespoň na noc přitopilo.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení