VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Izraelci čekají, co teď bude dál

Přinášíme další díl Izraeského deníku poslance Jana Chvojky.

14.2.2011
SDÍLEJ:

Betlém i s místem Ježíšova narození v jeskyni pod Bazilikou nrození pár kilometrů od Jeruzaléma už je součástí Palestinské autonomie.Foto: Jan Chvojka

Na neděli 6. února byl organizátory konference naplánován hlavní maratón jednání. Krásné, takřka květnové počasí si bylo možné užít jen během přestávky před kongresovým centrem Teddy Hall, kde se konala dopolední „ekologická“ část konference, týkající se vody, obnovitelných zdrojů a vědecké spolupráce. Těžko najít lepší místo k diskusi o problematice vodních zdrojů, než je námi navštívená Izrael.

Maďarský europoslanec Csaba Tabajdi označil v diskusi na téma „Vytváření udržitelných vodních zdrojů“ Izrael za světovou laboratoř vodohospodářství, ze které si může Evropa brát příklad. A příklad si může brát i Česká republika. Naši zemi totiž čekají na poli vodního hospodářství s ohledem na nepříznivý stav zásob podzemní vody v budoucnu větší potíže, než jsme si dnes schopni připustit. Je nezbytné říci, že snaha mít pod kontrolou právě strategické zdroje vody je i jedním, byť nikdy nepřiznaným, důvodem střetů ve Svaté zemi.

Jak omezit riziko dalších střetů a jak se vyrovnat se snahou některých států o zničení Izraele a opakování holocaustu ze strany některých militantních islámských režimů řešila večerní „bezpečnostní“ část konference ve městě Herzliya. Jedním z hlavních řečníků tu byl český ministr obrany Alexandr Vondra (na snímku u řečnického pultu). Stále se opakujícím tématem diskuse byla i stávající situace v Egyptě. Izrael totiž považovala prezidenta Egypta Muhammada Husního Mubaraka za muže, díky němuž panuje v regionu Blízkého východu relativní stabilita. Obavy z toho, co se stane až moc v Egyptě převezme někdo jiný než tento dlouholetý vládce, jsou v Izraeli cítit takřka na každém kroku.

Jan Chvojka,
poslanec PČR

14.2.2011
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Firma JASOBAL bude platit už třetí pokutu

Na východ Čech se žene bouřka.

Blíží se silné bouře s lijákem, který by mohl rozvodnit potoky

Den zdraví v Bojanově byl skvělý

Bojanov – Když se v úterý rozezněl Bojanovem typický zvuk sanitního vozu, možná se i někdo lekl, pro koho ze sousedů jedou. Tentokrát si všichni mohli oddychnout, houkání bylo součástí projektu v Základní škole Bojanov.

Vařit můžete i pod širým nebem

Nemusíte vařit jen v domě. Můžete si pořídit kuchyň, která bude stát pod oblohou, nebo alespoň pod krytým přístřeškem na zahradě. A není to ani tak složité.

Geopark Železné hory se nestane součástí UNESCO

Chrudimsko - Geopark spravují Vodní zdroje Chrudim, ředitele této společnosti Daniela Smutka jsme se proto v rozhovoru zeptali na důvody odmítnutí žádosti a jaké má plány do budoucna.

Studenti prošli Zeleným peklem se ctí

Chrudim – V rámci výuky přírodovědných a technických předmětů na Gymnáziu Josefa Ressela v Chrudimi se během pondělí uskutečnila soutěž pětičlenných týmů zvaná Zelené peklo.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies