VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Izraelci čekají, co teď bude dál

Přinášíme další díl Izraeského deníku poslance Jana Chvojky.

14.2.2011
SDÍLEJ:

Betlém i s místem Ježíšova narození v jeskyni pod Bazilikou nrození pár kilometrů od Jeruzaléma už je součástí Palestinské autonomie.Foto: Jan Chvojka

Na neděli 6. února byl organizátory konference naplánován hlavní maratón jednání. Krásné, takřka květnové počasí si bylo možné užít jen během přestávky před kongresovým centrem Teddy Hall, kde se konala dopolední „ekologická“ část konference, týkající se vody, obnovitelných zdrojů a vědecké spolupráce. Těžko najít lepší místo k diskusi o problematice vodních zdrojů, než je námi navštívená Izrael.

Maďarský europoslanec Csaba Tabajdi označil v diskusi na téma „Vytváření udržitelných vodních zdrojů“ Izrael za světovou laboratoř vodohospodářství, ze které si může Evropa brát příklad. A příklad si může brát i Česká republika. Naši zemi totiž čekají na poli vodního hospodářství s ohledem na nepříznivý stav zásob podzemní vody v budoucnu větší potíže, než jsme si dnes schopni připustit. Je nezbytné říci, že snaha mít pod kontrolou právě strategické zdroje vody je i jedním, byť nikdy nepřiznaným, důvodem střetů ve Svaté zemi.

Jak omezit riziko dalších střetů a jak se vyrovnat se snahou některých států o zničení Izraele a opakování holocaustu ze strany některých militantních islámských režimů řešila večerní „bezpečnostní“ část konference ve městě Herzliya. Jedním z hlavních řečníků tu byl český ministr obrany Alexandr Vondra (na snímku u řečnického pultu). Stále se opakujícím tématem diskuse byla i stávající situace v Egyptě. Izrael totiž považovala prezidenta Egypta Muhammada Husního Mubaraka za muže, díky němuž panuje v regionu Blízkého východu relativní stabilita. Obavy z toho, co se stane až moc v Egyptě převezme někdo jiný než tento dlouholetý vládce, jsou v Izraeli cítit takřka na každém kroku.

Jan Chvojka,
poslanec PČR

14.2.2011
SDÍLEJ:
Největší zájem je o adopci veverek.

Adopce zvířat: největší zájem je o veverku

Pátrání po káněti má šťastný konec.

Pátrání po káněti má šťastný konec

Do řeky Chrudimky odtéká lépe vyčištěná voda

Hlinsko – Společnost Vodovody a kanalizace Chrudim (VaK Chrudim) dokončila kompletní rekonstrukci technologické části čistírny odpadních vod v Hlinsku. Příprava jedné z nejrozsáhlejších rekonstrukcí, financovaných zmíněnou společností takřka 65 miliony korun bez DPH, byla zahájena už v roce 2010.

Ochránci přírody stavěli kamenné bydlení pro ještěrky a hmyz

Pařížov – Dobrovolníci Hnutí Brontosaurus a Zeleného domu Chrudim stavěli u Pařížova kamennou zídku pro různé zajímavé druhy živočichů. Měla by sloužit například jako úkryt a místo pro slunění různým ještěrkám, slepýšům a podobně. 

Požár zachvátil pole u Žlebské Lhotky

Žlebská Lhotka – Strniště na poli nedaleko Žlebské Lhotky zachvátil ve středu po poledni požár. Díky rychlému zásahu hasičů se jej podařilo dostat pod kontrolu.

Nehoda u Běstviny si vyžádala dvě zraněné osoby

Běstvina – U nehody, která se stala v úterý krátce před půl čtvrtou odpoledne na silnici nedaleko Běstviny zasahovali profesionální hasiči ze Seče. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení