VYBERTE SI REGION

KAM O VÍKENDU: Deník přináší pozvánku

Chrudimsko - Nevíte kam o víkendu vyrazit s rodinou či přáteli? Nechte si poradit v tradiční pozvánce Chrudimského deníku.

11.2.2016
SDÍLEJ:

Ilustrační foto. Autor: archiv Deníku

PÁTEK

1. Reprezentační ples neziskového sektoru

Chrudim – V duchu „Chrudimských Benátek" se v pátek 12. února od 19 hodin uskuteční 1. Reprezentační ples neziskového sektoru ve velkém sále chrudimského Muzea. Můžete popustit uzdu své fantazii a svůj šat obohatit o nádherné škrabošky. Pořadateli plesu jsou zástupci neziskového sektoru na Chrudimsku. V příjemné atmosféře plesu se tak budete moci seznámit s jejich činností. Návštěvníci netradičního plesu se mohou těšit na hudební doprovod KYX Orchestru a DJ Spaldy. V průběhu akce je čeká bohatý program s moderátory Kristýnou Kudrnáčovou a Miroslavem Novotným, chybět nebude tombola. Lístky zakoupíte v Infocentru Chrudim za 150 Kč.

Další informace o 1. Reprezentačním plesu neziskového sektoru naleznete na webových stránkách níže jmenovaných neziskových a veřejně prospěšných organizací.

Srdečně vás zvou pořadatelé: Amalthea, Český červený kříž Chrudim, EDDA, Farní charita Chrudim, MaChr za Chrudim malebnou, Muzeum Loutkářských kultur, Péče o duševní zdraví středisko Chrudim, Romodrom, Šance pro Tebe a další.

Guadeloupe – do Karibiku na občanku

Chrudim - Do Karibiku na občanku můžete vyrazit v pátek 12. února s Martinem Hamplem. Na přednášce ve Vodních zdrojích Chrudim se seznámíte s kouzelným ostrovem ze souostroví Malé Antily, jehož tvar z ptačí perspektivy připomíná motýla. Procestujete celý ostrov - navštívíte krásné pláže, divoká skalnatá pobřeží, projdete se tropickým pralesem, uvidíte několik vodopádů a také nahlédnete do činné sopky, která je současně nejvyšším vrcholem ostrova. Nebude nouze o zážitky ze setkání s místními obyvateli či zvířenou.

Přednáška začíná v 18:00. Vstupné 40 Kč, děti školou povinné zdarma. Předprodej vstupenek zajišťuje infocentrum ve staré radnici na Resselově náměstí. Další informace nebo rezervace na tel. 723 004 397 nebo gutzer@centrum.cz.

UkradenÝovoce v R Klubu

Chrudim – V pátek 12. února ve 21:00 zavítá do chrudimského R Klubu pražská kapela UkradenÝovoce. Na podiu vystoupí Pišta, Franc a Láska, kterou fanoušci znají z již bývalé kapely ZakázanÝovoce. Skupina se po neshodách na konci roku rozdělila a původní sestava spolu s baskytaristou Tomym dala vzniknout nové kapele UkradenÝovoce. Spolu s nimi vystoupí v pátek také Rogers a holičtí mladíci Limited Edition.

Splněný sen

Chrudim – V pátek 12. února v 17:00 hodin vás Kacafírek, loutkářský spolek Chrudim zve do Spolkového domu na pohádku pro děti nazvanou Splněný sen.

SOBOTA

Pozvánka z Centra Jana XXIII.

Hlinsko – Na únorové aktivity jste zváni do Centra Jana XXIII. – v sobotu 13. února od 10.00 do 12 hod. bude na programu výtvarné dopoledne pro děti s Petrou a Veronikou – vyrábět se budou valentýnské vázičky.

Masopustní průvod v Chrudimi

Chrudim – V sobotu 13. února projde centrem města tradiční masopustní průvod vedený národopisným souborem Kohoutek. Průvod vyráží v 9 hodin od budovy chrudimského Muzea a prochází za doprovodu dechovky Zdeňka Svatoše Širokou ulicí na Resselovo náměstí, kde je zakončen uprostřed řemeslného jarmarku.

Masopustní obchůzka v provedení národopisného souboru Kohoutek vychází z původní podoby tohoto obyčeje, která byla v roce 2010 zapsána na Seznam světového dědictví UNESCO. Účastní se jí starobylé masky Laufra, Holky, Turků, Židů, Kobyly, Slamáka a dalších.

Do průvodu maškar se můžete přidat i vy a vaše děti, stačí si doma vyrobit například papírovou čepici s barevnými střapci, přijít krátce před devátou hodinou k Muzeu a vyrazit za zábavou!

Masopust na Míčově

Míčov-Sušice – TJ Tatran Míčov vás zve na masopustní průvod. Začátek je 13. 2. od 13.00 hodin. Od 20 hodin následuje masopustní zábava s Veřejným bigbítem.

Sportovní ples ve Slatiňanech

Slatiňany – Oddíl kopané SK Spartak Slatiňany pořádá v sobotu 13. února od 20 hod. ve slatiňanské sokolovně tradiční sportovní ples – hraje skupina Wječná žízeň. V průběhu plesu vystoupí i mladá pražská muzikálová zpěvačka Markéta „Maky" Zdeňková.

Předprodej vstupenek v Trafice KVĚT.

Obecní dračky po třetí

Lipina – Obec Mladoňovice chystá 3. ročník retro akce Obecní dračky v sobotu 13. února od 17 hod. v prostorách historické kuchyně na farmě Lipina. Tradiční pohoštění, veselé historky, i písničky s harmonikou jsou zajištěny. Svoz draček a dráčů – nahlaste se předem, připraveny jsou nástupy: Deblov 16:45, následují Mýtka, Čejkovice, Pohled, Mladoňovice, Rtenín, Petříkovice – Lipina 17:00 hod. na autobusové zastávce nebo na znamení . Zpět se pojede dle přání.

Po stopách Jana Kašpara

Chrudimsko – S Klubem českých turistů můžete vyrazit

Po stopách Jana Kašpara do Pardubic na letiště v sobotu 13. února. Sraz: v 7:30 na hl. železničním nádraží Chrudim. Odjezd: Chrudim 7:41 směr Pardubice, vystoupí se v Rosicích. Pěší trasa: z nádraží směr Svítkov, cílem je exkurze na letišti. Bude následovat prohlídka letiště v Pardubicích, její rozsah bude záviset na aktuální situaci v civilní a vojenské části letiště. Mimo společnou exkurzi si zájemci mohou po zaplacení vstupného si prohlédnout historický hangár s replikami historických letadel. Přesná trasa a časový rozvrh bude určen v den vejšlapu podle aktuálního počasí a dohodnutého rozsahu exkurze. Koho budou bolet nohy, může si návrat zkrátit autobusem. Cesta bude mít minimální převýšení. Do Chrudimi pak vlakem ze z Pce závodiště.

Délka trasy: cca 10 až 14 km Mapa: KČT č.45 Železné hory – 1:50000

Co na sebe: dle aktuálního počasí. Co nezapomenout: dobrou náladu. Občerstvení: s sebou.

Návrat: odjezdy z Pardubic závodiště 11:46, 12:35, 13:43, 14:59, 16:01, 16:35.

Akci vedou: H. Pilařová a J. Kožený, tel.: 722 554 305.

Karneval

Chrudim – DDM Chrudim pořádá v sobotu 13. února od 15 do 17 hodin v tělocvičně ZŠ Dr. Peška (naproti DDM) karneval – čeká vás řádění v maskách, sportovní soutěže, hudba a tanec. Drobné občerstvení v ceně, přezůvky nutné! Vstupné: 30 Kč na osobu, dospělý v masce zdarma.

Svátek zamilovaných v Hamerské krčmě

Svobodné Hamry - Přijďte oslavit svátek zamilovaných do Hamerské krčmy při svíčkách a připraveném speciální menu o víkendu 13. - 14. února, připraveno je i překvapení. Rezervace na tel.: 725 405 323.

Neděle

Svátek zamilovaných v Hamerské krčmě

Svobodné Hamry - Přijďte oslavit svátek zamilovaných do Hamerské krčmy při svíčkách a připraveném speciální menu o víkendu 13. - 14. února, připraveno je i překvapení. Rezervace na tel.: 725 405 323.

Autor: Redakce

11.2.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

Bombardování zapálilo stan

Chrudim – Během sobotního odpoledne patřilo nebe nad Chrudimí letadlům a vrtulníkům. Na místním letišti se uskutečnil letecký den už popáté.

Bítovany čtyřmi góly sestřelily Orel, body bere i Hrochův Týnec

Chrudimsko - O víkendu pokračovala třetím kolem i fotbalová III. a IV. třída.

Šofér na útěku spadl do potoka

Heřmanův Městec – Strážníci z Heřmanova Městce dohlíželi na pořádek během Bartolomějské pouti a přitom lapili i dva provinilce za volantem. Během páteční noci si hlídka všimla favoritu, jehož řidič měl vysloven zákaz řízení motorových vozidel. Navíc na uvedeném autě byly přimontovány jiné registrační značky. Muži zákona proto chtěli podezřelý vůz zkontrolovat.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies