VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KAM O VÍKENDU: Deník přináší pozvánku

Chrudimsko - Nevíte kam vyrazit o víkendu s rodinou či přáteli? Deník vám poradí!

17.9.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Jiří Mach

PÁTEK 16. ZÁŘÍ

Fotografie Filipa Tesaře
Heřmanův Městec – V pátek 16. září jste zváni na vernisáž výstavy fotografií Filipa Tesaře Urbex, kterou CČSH pořádá v Městské galerii židovský dvojdomek. Slovo urbex znamená průzkum běžně nepřístupných, opuštěných objektů.

Posvícenská zábava
Libkov - SDH Libkov chystá v pátek od 20 hodin v hostinci U Pilařů posvícenskou zábavu. Hraje skupina Trik. Připravena je i bohatá tombola.

Vernisáž výstavy
Hlinsko – Městské muzeum a galerie Hlinsko hostí do 6. listopadu výstavu Jan Odvárka – Akvarely, Ladislav Vašek – Fotografie z masopustů. Vernisáž se uskuteční 16. září od 17 hodin.

Výstava grafik
Nasavrky – Město Nasavrky Vás zve na výstavu grafik-mandal Martina Štědroně ve výstavních prostorách zámku. Martin Štědroň vytváří rastrové grafiky realizované autorskými tisky. Otevřeno: pondělí - pátek 8:30 - 16:30, soboty, neděle, svátky 13:00 - 17:00 hod. do 13.10.2011. Výstava je prodejní. K dispozici jsou i CD s autorovou hudbou komponovanou k obrazům a s hudbou pro pampeliškofon.

Vernisáž výstavy
Hlinsko- Městské muzeum a galerie Hlinsko si Vás dovoluje pozvat na slavnostní zahájení výstavy LADISLAV VAŠEK - Fotografie z masopustů, JAN ODVÁRKA -Obrazy, které se uskuteční v pátek 16. září v 17 hodin v sále Městského muzea. Výstavu zahájí Ilona Vojancová a Ludvík Sláma.V hudebním programu vystoupí Kateřina Kostelecká Vařáková a Pavla Kostelecká. Výstava potrvá do 6. listopadu 2011.

VýstavaEnkaustika
Třemošnice- Výstavu obrázků tvořených horkým voskem navštivtev Městské galerii Třemošnice odút - pá 13:00-17:00 hodin, so 9:00 – 11:00, vstupné: zdarma. Výstava potrvá do30.9.2011.

SOBOTA 17. ZÁŘÍ

Sobotní koncert v Mubasu
Chrudim – Muzeum barokních soch bude v sobotu 17. září ve 20 hodin hostit komorní soubor složený ze špičkových mladých profesionálních hudebníků Barocco sempre giovane.

Program:
Slavomír Hořínka: Il Poverello di Dio (Chuďásek Boží)
Antonio Vivaldi: Koncert g moll pro 2 violoncella, smyčce a cembalo RV 531 I. Allegro, II. Largo, III. Allegro
Antonio Vivaldi: Koncert d moll pro 2 housle, smyčce a cembalo RV 514 I. Allegro non molto, II. Adagio, III. Allegro molto
Pietro Antonio Locatelli: Concerto grosso, D dur op. 1 č. 5, I. Largo, II. Allegro, III. Largo, IV. Allegro
Antonio Vivaldi: Koncert D dur pro 2 housle, 2 violoncella, smyčce a cembalo RV 564 I. Allegro, II. Largo, III. Allegro
Francesco Geminiani: Concerto grosso č. 12 d moll „La Follia“

Výstava grafik
Nasavrky – Město Nasavrky Vás zve na výstavu grafik-mandal Martina Štědroně ve výstavních prostorách zámku. Martin Štědroň vytváří rastrové grafiky realizované autorskými tisky. Otevřeno: pondělí - pátek 8:30 - 16:30, soboty, neděle, svátky 13:00 - 17:00 hod. do 13.10.2011. Výstava je prodejní. K dispozici jsou i CD s autorovou hudbou komponovanou k obrazům a s hudbou pro pampeliškofon.

Křížem krážem Ronovem
Ronov – Hra pro odvážné děti s orientačními smyslem je připravena v sobotu 17. září od 14 hodin – start je u ZŠ Ronov n. Doubravou.

Pohádkový les
Prachovice – V sobotu 17. září od 13 hodin jste zváni na bytosti nadpřirozeného světa, které ožijí v lese u Prachovic. Sraz je před restaurací Rotunda.

Slavnostní svěcení vlajky a znaku obce
Řestoky - Obecní úřad Řestoky, Sbor dobrovolných hasičů Řestoky a organizační výbor zvou občany i všechny přátele obce na slavnostní svěcení vlajky a znaku obce, které je připraveno na sobotu. Sraz účastníků před slavnostním průvodem obcí se koná ve 12 hodin, průvod se vydá na cestu ve 12.30 hodin. Následuje bohatý program, z něhož si určitě vybere každý.

Koncert pro duševní zdraví
Hlinsko – Fokus Vysočina, středisko Hlinsko pořádá v sobotu 17. září od 19 hodin koncert pro duševní zdraví. Akce se koná v rámci Týdnů pro duševní zdraví v salonku restaurace „U Mašlů“ - Rychtář. Představí se kapely U2 bono revival a Nezband. Účinkují: Máša Málková, Martin Písařík, text Jan Mikeš, režie Tomáš Vondrovic.

Koncert skupiny ARAKAIN
Seč - Koncert legendární skupiny ARAKAIN v klubu Flamengo Seč od 20 hodin.

Výstava Enkaustika
Hlinsko - Výstavu obrázků tvořených horkým voskem navštivte v Městské galerii Třemošnice od út - pá 13:00-17:00 hodin, so 9:00 – 11:00, vstupné: zdarma. Výstava potrvá do 30.9.2011.

Zábavné odpoledne pro děti
Ronov n. Doubravou -Jste alespoň tři, máte dobré boty, oči na stopkách, smysl pro humor a něco na psaní? Pak je hra šitá na míru právě Vám. Menší děti mohou mít doprovod. Trasa má cca 5km. Hra pro odvážné dětis orientačními smyslempod názvemKřížem krážem Ronovem se uskuteční 17.9.2011od 14:00.Start u ZŠ Ronov n.Doubravou. Vstupné dobrovolné.

Pohádkový les
Prachovice -Před restaurací Rotunda 17.9.2011 od 13:00 ožijív lese u Prachovic bytosti nadpřirozeného světa. Začátek ve 13:00.

Vernisáž výstavy
Chrudim - Srdečně zveme na zahájení výstavy maleb a fotografií Anety Lammrové v Díře výstavní 17.9.2011 od 18:00. V rámci vernisáže zahraje akusticky kapela The A-bomb v prostorách vinárny U Sudu.

NEDĚLE 18. ZÁŘÍ

Přijďte se bavit k Rozhledně Bára
Chrudim – v neděli 18. září, uspořádá Chrudimská beseda ve spolupráci s Městskými lesy Chrudim v pořadí 6. ročník Lesní slavnosti na Čertově skalce u Rozhledny Bára v Rekreačních lesích Podhůra. Od 15 hodin zahraje koncert skupina Mašinka.

Jezdecké závody
Chrudim - Sportovní jezdecký klub při Střední škole zemědělské a Vyšší odborné škole v Chrudimi pořádá podzimní seriál jezdeckých závodů na kolbišti ve Vestci. V sobotu 17. září v 9.30 hodin se začíná jezdeckými závody v parkurovém skákání na stupních Z – L. Pokračuje se odpoledními soutěžemi od 13 hodin. V neděli pak budete moci zhlédnout klání jezdců při veřejném tréninku - začátek je v 10 hodin.

Matiné Petry Janů
Hlinsko – V neděli 18. 9. 2011 od 14.00 hodin se uskuteční vystoupení Petry Janů v kostele Narození Panny Marie. Prodej vstupenek na matiné Petry Janů probíhá v recepci Domova seniorů Drachtinka a v Informačním centru Hlinsko od počátku září.

Lukavický kahan
Lukavice - 25. ročník silničního běhu O Lukavický kahan je na programu v neděli 18. září od 10 hodin. Závod je součástí Velké ceny východočeské oblasti v bězích. Běží se na trati dlouhé 7 km (ženy 3,5 km, děti starší 2 km a mladší 770 m) převážně po asfaltu.

Vánoce v září
Hlinsko - FITCLUB pro ženy pořádá Vánoce v září. Program bude zahájen v neděli 18.9.2011 od 15:00.
Držitelé vstupenek mají vstup zdarma. Ostatní za 20 Kč.
Program: 15:00 - 15:45 Zumba pro děti do 14 let zdarma.
16:00 - 17:30 Zumba 3x K - Káťa, Kristýna, Kačka
17:45 - 18:45 Trampolínky s Luckou
Přijďte všichni, budeme rozdávat dárky! Informace na tel.: 775080502.

17.9.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Tradiční sjezd Širokých schodů.
2

Cyklistický závod uzavře centrum Chrudimi

Jindřich Kučera (na snímku vpravo)

Jindřich Kučera: Kdo by nechtěl dostat šanci?

První kolo okresních soutěží a ještě ohlédnutí za krajskými třídami

Chrudimsko - O víkendu začaly fotbalové soutěže. Nabízíme zbývající výsledky III. a IV. třídy. Utkání se hrála 12. a 13. srpna.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Zlodějíček potřeboval natankovat, ale rum jej přijde draho

Chrudim – Krádež jediné lahve rumu může přivést nepoučitelného zlodějíčka až na tři roky do vězení. Jak včera uvedl policejní mluvčí Jiří Tesař, policisté od pondělí podezírají osmatřicetiletého muže z přečinu krádeže.

Skutečské muzeum ožije řemesly

Skuteč - Řemeslná sobota 19. srpna bude tradičně ve znamení zprovozněných pracovišť muzejních expozic. V ševcovské světničce se budou šít boty a to nejen za pomoci jehel a dratví, ale také na prvorepublikovém šicím stroji Adler.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení