VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kilogramy a centimetry už mizí

Medlešice - Unikátní projekt Fit s Deníkem zdárně pokračuje a při pohledu na naši finalistku Markétu Ležovičovou sklízí své ovoce. Markéta, která se zúčastnila setkání čtrnácti finalistek v Aquapalace v Praze Průhonicích, si podle rad výživového specialisty Václava Krejčíka denně zapisuje, co sní a vypije. K tomu vyvíjí značnou fyzickou aktivitu.

12.4.2015
SDÍLEJ:

Na začátku reality show Fit s Deníkem se všechny finalistky sešly v Aquapalace Praha v Čestlicích, kde se spolu seznámily a poslechly si rady při hubnutí.Foto: DENÍK/Martin Divíšek

Tanec a síla

V současné době se Markéta intenzivně věnuje Pole Dance. To je skvělá metoda, jak účinně zapracovat na svém těle, pouze se svojí vlastní vahou. Spočívá v kombinaci tanečních prvků se silovou akrobacií. Díky vstřícnosti studia Emotion, které se nachází v chrudimské Průmyslové ulici v budově bývalé vrátnice Transporty, naše finalistka využívá permanentku a cvičí za dohledu lektorky Jany Vomastkové.

Pole Dance je cvičení u tyče. Pokud máte představu o eroticky smyslných pózách z barů a diskoték, jste na omylu. Je to pořádná dřina, při které se zapojují svaly, o kterých ani nevíte.

Ostatně dejme slovo Markétě, která přišla do studia Emotion naprosto „nepolíbená" tímto druhem posilování": „První hodina byla hodně zajímavá. Slečna na té tyči vypadala tak přirozeně a lehce, vždy s úsměvem, že to vypadalo hrozně jednoduše. Když jsem si to zkusila, byla jsem v křeči a usmívat se opravdu nedalo. Slečna mi tvrdila, že tak po páté lekci již zvládnu některé pózy a cviky, tak jsem na to velmi zvědavá… Druhý den, jsem se nemohla pomalu ani najíst, jak mě bolely ruce a zádové svalstvo. A to ani nemluvím o břišních svalech, hlavně na bocích. Určitě u toho zhubne každý. Na další hodině jsme prováděly i různé posilovací cviky s rozmanitým náčiním. Bylo to také velice tělesně náročné, dva dny mě bolelo celé tělo, včetně problému si vůbec sednout nebo ohnout. Už se těším na další hodinu, slečna cvičitelka je velice příjemná a kreativní," popsala nám Markéta své pocity při prvních dvou hodinách Pole Dance.

Cvičení u tyče je určeno pro všechny věkové skupiny, ženy i muže. „Je šestkrát účinnější, než aerobik. K tělu je mnohem šetrnější, než posilovací stroje. Pracujete totiž se svou vlastní váhou," vysvětluje provozovatel studia Emotion Martin Hrstka.

Cvičí i muži

Pole Dance není určeno jen éterickým dívkám vážícím pod padesát kilogramů. Hlásí se i starší ženy, které s potěšením vnímají rýsování svalů a úbytek hmotnosti. Do studia docházejí i muži, kteří si oblíbili fitness aktivity. Jde o High Intensity Cardio Training, který je založený na metodě vysoce intenzivního intervalového tréninku (HIIT), ve kterém se střídají intervaly zatížení v anaerobní zóně s krátkými intervaly odpočinku. Cvičení probíhá převážně s vlastním tělem, ale i s využitím pomůcek jako jsou švihadla, malé činky, dyna-bandy atd.

Další aktivitou fitness ve studiu Emotion je Total Body Training. Je určen těm, kteří se chtějí nejen dostat do kondice, ale i posílit svalstvo a dát si pořádně do těla. „Cvičíme s vlastním tělem i s pomůckami. Využíváme metodu kruhového tréninku, intervalovou metodu a mnoho dalších," vysvětluje cvičitelka Jana Vomastková.

Bude spokojen?

Markétě Ležovičové se tato pohybová aktivita líbí. Za pár dnů se má setkat v Praze s ostatními finalistkami a poradcem Václavem Krejčíkem. Jak bude s jejími pokroky spokojen, budeme informovat. „Jako dárek si studio Emotion pro Markétu, za její snahu a vytrvalost, připravilo masáž celého těla od naší certifikované masérky Lucie Pošvářové," uzavírá Jana Vomastková. Gratulujeme!

Autor: Redakce

12.4.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Děti v trávníku na chrudimském sídlišti U Stadionu

Trávu odvážejte pryč, žádají lidé ze sídliště

Merida Cyklo Maštale 2016

Cyklo Maštale se kvapem blíží

Na mladé zdravotníky čekaly zlomeniny i střepy trčící z rukou

Chrudim – „Kájo, dejchej! Dejchej!" zoufalé volá dívka a rukou se natahuje po bezvládném těle ležícím na zemi vedle rybníčku v chrudimském Městském parku. I tak vypadá jedno ze stanovišť oblastního kola soutěž mladých zdravotníků, které se včera v Chrudimi uskutečnilo.

Děti hrály pohádku, aby pomohly jiným dětem

Chrudim – Rok příprav, zkoušení a výrobě kostýmů a kulis věnovali žáci a učitelé ze Speciální základní školy Chrudim, aby spolu nastudovali Duhovu pohádku, kterou včera a dnes hrají v Divadle Karla Pippicha. Součástí hry je i prodejní výstava prací dětí ze speciální školy.

Baletky zazářily v pražském Salesiánském divadle

Chrudim - V Salesiánském divadle v Praze se v uplynulých dnech uskutečnila celostátní soutěž tanečních škol. V kategorii klasický tanec si na ní vytančili stříbrnou příčku Josef Pavliš a Veronika Vodičková z tanečního oddělení ZUŠ Chrudim.

Mydlářovský dům zažije osvícení

Chrudim – Muzeum loutkářských kultur zve na páteční, slavnostní otevření nového prostoru určeného návštěvníkům. Po rozsáhlé rekonstrukci vzniklo na terasách za Mydlářovským domem výjimečné místo k odpočinku i setkávání s atmosférou italského Toskánska, odkud kdysi Matěj Mydlář čerpal inspiraci pro renesanční přestavbu svého domu.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies