VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na kinu město prodělává ročně přes milion korun

CHRUDIM -Organizační složka Městské kino Chrudim bude v závěru roku zrušena a přejde pod správu Chrudimské besedy. Diváci ale o produkci filmových snímků nepřijdou, úvahu o případné likvidaci této organizace město razantně odmítá.

18.9.2007
SDÍLEJ:

Chrudimská mateřinka v kině.Foto: Karel Dvořák

Místostarosta Chrudimě Pavel Kobetič tvrdí, že touto změnou, kterou teprve musí „posvětit“ zastupitelstvo, by mělo dojít ke zlepšení chodu kina. „Organizace se převede pod Chrudimskou besedu, která tak dostane další prostory k pořádání kulturních a společenských akcí. Dramaturgie kina a další služby by měly doznat změn k lepšímu,“ vysvětluje místostarosta Kobetič.

Kino Svět je stejně jako řada dalších krytých biografů ztrátové. Město na jeho chod doplácí 1,2 milionu korun ročně. Příjem do městské kasy činí 800 tisíc korun. Tato částka je součtem vstupného a nájemného ze sálu organizacím, jež pořádají přednášky, výstavy nebo jiné akce.

Chrudimská beseda si v případě souhlasu zastupitelstva města může přičíst další prostor k prezentaci kultury. V projekci filmů není nováčkem. O prázdninách zorganizovala pořad Báječné léto s klikou, který se odehrál před budovou Muzea a měl mezi návštěvníky pozitivní ohlas. Společně s promítáním filmů kočovného kinematografu bratří Čadíků na Resslově náměstí diváci o romantické sledování filmů pod širým nebem nepřišli. Tím město alespoň vykompenzovalo zrušení letního kina, jež u mnohých Chrudimáků vzbudilo nevoli. Nyní se pro osiřelý areál hledá víceúčelové využití.

Ke hledání využití areálu bývalého letního kina město využilo možnost uspořádání kulatého stolu, při němž se představitelé města, neziskových organizací i občané mohli ktématu vyjádřit. O tématu se rovněž diskutovalo při zasedání komise pro hospodářský rozvoj města. Ta doporučuje zpracovat návrh řešení této cenné lokality tak, aby území bylo využito multifunkčně a umožnilo tak celoroční využívání co nejširšímu spektru veřejnosti a organizací. Členové komise si dali za úkol, že do příštího jednání připraví svoje návrhy využití této lokality a téma znovu projednají.

Spekulaci o tom, že by mělo být namísto letního kina vybudováno záchytné parkoviště, sami představitelé města odmítají. Pro parkování navrhují jiné lokality.

Názor redaktorky Romany Netolické na tuto problematiku najdete v rubrice "K věci."

18.9.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Základní škola v Chrasti.
5

Chrastecká škola plánuje investice za 18 milionů

Předvolební debata Deníku

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

O voličský průkaz je možné požádat do středy

Pardubický kraj – Volby do Poslanecké sněmovny se kvapem blíží. Kdo by rád odevzdal svůj hlas, ale nebude se 20. a 21. října zdržovat v místě svého trvalého pobytu, můžeš volit na voličský průkaz v jakémkoliv stálém volebním okrsku na území České republiky.

Startuje soutěž Chance být hvězdou. Točte a posílejte videa

Parádičky, skvostné góly. Bláznivý maskot, hluční fanoušci (a sličné fanynky). To všechno přináší fotbal. A právě dnes startuje soutěž, jež určí, kde najdete ty nejzajímavější borce.

V Hošťalovicích otevřeli novou zbrojnici

Hošťalovice – Malá vesnice, za kterou končí Pardubický kraj má od soboty 14. října novou hasičskou zbrojnici.

Václav Větvička zavře arboretum

Luže – Ve čtvrtek ve 14 hodin se v Hamzově léčebně uskuteční 14. podzimní zavírání parku a arboreta.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení