VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na kinu město prodělává ročně přes milion korun

CHRUDIM -Organizační složka Městské kino Chrudim bude v závěru roku zrušena a přejde pod správu Chrudimské besedy. Diváci ale o produkci filmových snímků nepřijdou, úvahu o případné likvidaci této organizace město razantně odmítá.

18.9.2007
SDÍLEJ:

Chrudimská mateřinka v kině.Foto: Karel Dvořák

Místostarosta Chrudimě Pavel Kobetič tvrdí, že touto změnou, kterou teprve musí „posvětit“ zastupitelstvo, by mělo dojít ke zlepšení chodu kina. „Organizace se převede pod Chrudimskou besedu, která tak dostane další prostory k pořádání kulturních a společenských akcí. Dramaturgie kina a další služby by měly doznat změn k lepšímu,“ vysvětluje místostarosta Kobetič.

Kino Svět je stejně jako řada dalších krytých biografů ztrátové. Město na jeho chod doplácí 1,2 milionu korun ročně. Příjem do městské kasy činí 800 tisíc korun. Tato částka je součtem vstupného a nájemného ze sálu organizacím, jež pořádají přednášky, výstavy nebo jiné akce.

Chrudimská beseda si v případě souhlasu zastupitelstva města může přičíst další prostor k prezentaci kultury. V projekci filmů není nováčkem. O prázdninách zorganizovala pořad Báječné léto s klikou, který se odehrál před budovou Muzea a měl mezi návštěvníky pozitivní ohlas. Společně s promítáním filmů kočovného kinematografu bratří Čadíků na Resslově náměstí diváci o romantické sledování filmů pod širým nebem nepřišli. Tím město alespoň vykompenzovalo zrušení letního kina, jež u mnohých Chrudimáků vzbudilo nevoli. Nyní se pro osiřelý areál hledá víceúčelové využití.

Ke hledání využití areálu bývalého letního kina město využilo možnost uspořádání kulatého stolu, při němž se představitelé města, neziskových organizací i občané mohli ktématu vyjádřit. O tématu se rovněž diskutovalo při zasedání komise pro hospodářský rozvoj města. Ta doporučuje zpracovat návrh řešení této cenné lokality tak, aby území bylo využito multifunkčně a umožnilo tak celoroční využívání co nejširšímu spektru veřejnosti a organizací. Členové komise si dali za úkol, že do příštího jednání připraví svoje návrhy využití této lokality a téma znovu projednají.

Spekulaci o tom, že by mělo být namísto letního kina vybudováno záchytné parkoviště, sami představitelé města odmítají. Pro parkování navrhují jiné lokality.

Názor redaktorky Romany Netolické na tuto problematiku najdete v rubrice "K věci."

18.9.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Tradiční sjezd Širokých schodů.
2

Cyklistický závod uzavře centrum Chrudimi

Jindřich Kučera (na snímku vpravo)

Jindřich Kučera: Kdo by nechtěl dostat šanci?

První kolo okresních soutěží a ještě ohlédnutí za krajskými třídami

Chrudimsko - O víkendu začaly fotbalové soutěže. Nabízíme zbývající výsledky III. a IV. třídy. Utkání se hrála 12. a 13. srpna.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Zlodějíček potřeboval natankovat, ale rum jej přijde draho

Chrudim – Krádež jediné lahve rumu může přivést nepoučitelného zlodějíčka až na tři roky do vězení. Jak včera uvedl policejní mluvčí Jiří Tesař, policisté od pondělí podezírají osmatřicetiletého muže z přečinu krádeže.

Skutečské muzeum ožije řemesly

Skuteč - Řemeslná sobota 19. srpna bude tradičně ve znamení zprovozněných pracovišť muzejních expozic. V ševcovské světničce se budou šít boty a to nejen za pomoci jehel a dratví, ale také na prvorepublikovém šicím stroji Adler.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení