VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Knihy zaplní třetinu zámeckého podlaží

Hrochův Týnec - Do nevyužitého hrochovotýneckého zámku se přestěhuje tamější městská knihovna. Vedení Hrochova Týnce svého času zvažovalo možnost, že by se knihovna mohla po rekonstrukci kulturního domu přemístit právě do něj, ale zámek nakonec vyhrál.

3.4.2017
SDÍLEJ:

Zámek v Hrochově TýnciFoto: Deník / Nečina Marek

Opravy kulturního domu mezitím odstartovaly rekonstrukcemi inženýrských sítí a podle starosty města Petra Schejbala čeká budovu například ještě oprava stropů nebo podlah. „Kulturní dům se měl vizuálně vrátit do podoby, v jaké ho pamatuje většina místních lidí, tedy zhruba do druhé poloviny osmdesátých let," uvedl starosta.

Objekt by měl po opravách sloužit nejen k pořádání kulturních akcí, ale nabídl by rovněž nové prostory pro kroužek jógy, pro aktivity školáků a předškoláků nebo pro jiné zájmové a spolkové činnosti.

Jednotlivé etapy oprav město soutěží dílčím způsobem, takzvaně „po řemeslech". „Doufáme, že se celkově vejdeme do pěti milionů korun. Předpokládáme, že bychom první akce ve zrekonstruovaném kulturním domě mohli uspořádat někdy začátkem příštího roku," pokračuje starosta.

Co se týče nevyužitého zámku (na snímku), Hrochovotýnečtí teď provádějí průzkum jeho statiky. Město pak uskuteční na své náklady základní zajištění celého objektu a následně upraví vnitřní prostory pro zamýšlené stěhování knihovny. Ta by měla ve finálním stavu zabírat zhruba jednu třetinu spodního zámeckého patra.

Ve vyšším patře historického objektu by se jednou mohly nacházet učebny hrochovotýnecké základní umělecké školy. „Nahoře jsou pak ještě pokoje, kterými bychom časem chtěli rozšířit ubytovací možnosti pro návštěvníky Hrochova Týnce. To všechno ale bude běh na dlouhou trať," připustil starosta města Petr Schejbal.

Autor: Marek Nečina

3.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

NÁVRAT KE KOŘENŮM v trénování mláděže prožil letos po šestnácti letech Miroslav Teplý, aktuální trenér chrudimských dorostenců. Jak ale on sám říká: „Je to hlavně o psychologii.“

Mladší dorostenci si užili vítěznou derniéru, končí třetí

FRANTIŠEK TICHÝ. Předseda klubu FK ERA-PACK Chrudim při on-line rozhovoru v redakci Chrudimského deníku

ERA-PACK prodloužil smlouvy hned s devítkou českých futsalistů

Bezpečné prázdniny připomněly dětem, jak prožít léto bez úhony

Chrudim – Městským parkem v Chrudimi se během včerejšího dopoledne mísí houkání sirén s dětským štěbetáním. Koná se tu devatenáctý ročník akce Bezpečné prázdniny, která má za úkol připomenout malým návštěvníkům, jak letní volno prožít bez úhony.

KAM O VÍKENDU: Deník přináší pozvánku

Chrudimsko - Nevíte kam o víkendu vyrazit s rodinou či přáteli? Nechte si poradit v tradiční pozvánce Chrudimského deníku.

Z chaty rodinný dům – proměna je možná, ale má svá úskalí

Přestavba víkendové chaty na rodinný dům je v Čechách celkem obvyklá věc. Jenže ne vždy to funguje. Bohužel ne vždy totiž investor pochopí, že trvalé bydlení potřebuje něco jiného než chata. Pojďme se podívat na zajímavý návrh rekonstrukce chaty na moderní rodinný dům.

HLASUJTE! Hospůdky 2017 aneb "Vychutnejte si léto s Deníkem"

Východní Čechy - Redakce vašeho regionálního Deníku opět po roce přichází s již tradičním projektem.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies