VYBRAT REGION
Zavřít mapu

VIDEO: Kolabující doprava: kraj posílá posílá černého Petra zpátky do Chrudimi

Chrudim - Při průjezdu Chrudimí teď na mnohé řidiče čekají až několikakilometrové objížďky. Dopravní situaci ve městě totiž komplikují neustálé uzavírky komunikací, které se postupně přelévají z jednoho okraje města na druhý.

13.11.2009 12
SDÍLEJ:

Kolabující doprava v Chrudimi každodenně zkouší nervy a trpělivost řidičů.Foto: Karel Dvořák

V těchto dnech je kvůli rekonstrukci kanalizace pro automobilovou dopravu zcela uzavřena vozovka silnice I/17 na třídě Dr. Milady Horákové pod chrudimskou nemocnicí. V příštím týdnu se má uzavírka dotknout silnice I/37 ve směru na Slatiňany a Havlíčkův Brod, kde se dělníci pustí do plánované rekonstrukce železničního přejezdu.

K potížím spojeným s uzavřením třídy Dr. Milady Horákové pod chrudimskou nemocnicí se teď nikdo nechce znát.

Kvůli opětovně rozkopané ulici dokonce obvinil chrudimský starosta Jan Čechlovský krajské úředníky. Ti prý postupovali při přípravě rekonstrukce nemocniční kanalizace nekompetentně, nebo dělají Chrudimským rovnou naschvály. Jak jinak si prý vysvětlit, že se práce neprovedly již dříve.

Reakce Pardubického kraje na sebe nenechala dlouho čekat a chrudimské kanály se dostaly i na pořad včerejšího mimořádného jednání Radních Pardubického kraje.

„Ředitelství silnic a dálnic v dostatečném předstihu neinformovalo krajskou samosprávu o tom, že bude opravovat křižovatku, pod níž se ukrývá kanalizace, jejíž část patří Pardubickému kraji,“ uvádí se ve stanovisku krajských radních.

Radní se prý snažili vyhovět požadavku Chrudimských, aby oddělili část kanalizace pod komunikací a provedli opravu v dřívějším termínu. „Protože oprava kanalizace nebyla zahrnuta v krajském rozpočtu, hledali jsme řešení. Nechali jsme upravit dokumentaci a čekali na lhůty pro odvolání. Mezitím nás starosta Chrudimi požádal, aby se kanalizace udělala dříve. Projevili jsme dobrou vůli. Firmy, které uspěly ve veřejné zakázce kraje však odmítly nabídku, když jsme rozdělili práce. Vybrali jsme nakonec třetí firmu v pořadí, a ta požadovala částku o 361 tisíc korun vyšší,“ vysvětluje náměstek Jan Tichý, proč Pardubický kraj musel podepsat smlouvu za daleko vyšší částku. „Jednání se třemi firmami se také podepsalo na prodloužení termínu,“ popisuje náměstek nastalé peripetie.

Odpovědnost podle kraje nese také Vodárenská společnost (VS) Chrudim, jež nedostatečně připravila projekt předložený na poslední chvíli Pardubickému kraji.

Ředitel VS Roman Pešek to ale odmítá. „Pokud se zadavatel domnívá, že dokumentace je špatná, měl by tuto skutečnost řádnou cestou reklamovat. Do teď tak neučinil. Nemám tak žádný signál, že by dokumentace nebyla v pořádku,“ říká Pešek.

Autor: Marek Nečina

13.11.2009 VSTUP DO DISKUSE 12
SDÍLEJ:
Nehoda na silnici mezi Rohoznou a Trhovou Kamenicí.

Mazda nabourala do stromu, řidička utrpěla vážná zranění

NÁVRAT KE KOŘENŮM v trénování mláděže prožil letos po šestnácti letech Miroslav Teplý, aktuální trenér chrudimských dorostenců. Jak ale on sám říká: „Je to hlavně o psychologii.“

Mladší dorostenci si užili vítěznou derniéru, končí třetí

ERA-PACK prodloužil smlouvy hned s devítkou českých futsalistů

Chrudim - Je tomu sotva pár týdnů, co vedení futsalového celku Chrudimi prodloužilo s trenérem Felipem Condem spolupráci o další dvě sezony a nelení ani se stavbou kádru pro nadcházející ročník.

Bezpečné prázdniny připomněly dětem, jak prožít léto bez úhony

Chrudim – Městským parkem v Chrudimi se během včerejšího dopoledne mísí houkání sirén s dětským štěbetáním. Koná se tu devatenáctý ročník akce Bezpečné prázdniny, která má za úkol připomenout malým návštěvníkům, jak letní volno prožít bez úhony.

KAM O VÍKENDU: Deník přináší pozvánku

Chrudimsko - Nevíte kam o víkendu vyrazit s rodinou či přáteli? Nechte si poradit v tradiční pozvánce Chrudimského deníku.

Z chaty rodinný dům – proměna je možná, ale má svá úskalí

Přestavba víkendové chaty na rodinný dům je v Čechách celkem obvyklá věc. Jenže ne vždy to funguje. Bohužel ne vždy totiž investor pochopí, že trvalé bydlení potřebuje něco jiného než chata. Pojďme se podívat na zajímavý návrh rekonstrukce chaty na moderní rodinný dům.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies