VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kontejnery na kov v Chrudimi nebudou. I kvůli bezdomovcům

Chrudim - Kontejnery na kovový odpad v chrudimských ulicích umístěny nebudou, byť by si to možná někteří lidé přáli.

22.8.2017
SDÍLEJ:

Kontejnerové hnízdo. Ilustrační snímek.Foto: Technické služby Chrudim

„Bohužel nemáme ve městě žádné sběrné nádoby na kovy (převážně plechovky, víčka od sklenic). V jiných městech mají speciální kontejnery na kov, popřípadě, po dohodě s technickými službami, dávají obyvatelé kovy do kontejnerů na plasty a poté si je technické služby vytřídí,“ přišla s námětem pro radnici města Chrudimačka Michaela Šírková.

Podle ní bývají kovy prakticky jediným odpadem, který jí doma po vytřídění veškerého odpadu zůstává. Poukazuje přitom i na fakt, že do nádob pro plasty lze už teď v Chrudimi vhazovat třeba tetrapakové krabice.

Ředitel Technických služeb Chrudim Zdeněk Kolář nicméně vyjmenovává hned několik důvodů, proč městská servisní firma o takovém třídění neuvažuje. 

„Jsou velmi omezené prostorové kapacity k umístění dalších kontejnerů na tříděný odpad. Způsob svozu plastů neumožňuje přetřídění plastů a kovů, pokud by tyto komodity byly společné, a ani nemáme prostorové kapacity na přetřídění. Dále je ve městě dostatečný počet sběren, které se zabývají výkupem kovů. Nezanedbatelné by také bylo vybírání těchto kontejnerů bezdomovci a s tím související škoda na kontejnerech a nepořádek kolem nich. A co se týká tetrapaků, tak ty je možné umísťovat do kontejnerů na plasty, které pak odvážíme odběratelům k dalšímu třídění a zpracování. Na kontejnerech pro plasty je proto vyobrazení tetrapaků s tím, že je možno je zde odložit,“ vysvětluje Zdeněk Kolář. 

Autor: Marek Nečina

22.8.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Zdravotníci podají trestní oznámení

Racing Team Avia Future pod záštitou CROSS CLUBU PŘELOUČ se jako už jediná česká posádka zúčastňuje mistrovství Evropy v Truck Trialu.
11

Drobná blondýnka naviguje avii přes extrémní překážky

Služebna v chrudimské Revoluční ulici ožívá především v noci

Chrudim – Dveře služebny chrudimské městské policie v Revoluční ulici zůstávají zpravidla přes den zavřené. Strážníci služebnu využívají jako své zázemí hlavně v noci. Podle některých Chrudimáků to ale nestačí, okolní oblast by si podle nich zasloužila pečlivější dohled. Třeba kvůli neukázněným řidičům.

Muž měl onanovat na dětském hřišti

Chrudim – Na konci minulého týdne oznámila na linku 156 mladá žena, že její malý syn přiběhl domů s tím, že na hřišti v Koželužské ulici stojí muž, který se obnažuje a onanuje. Oznamovatelka strážníkům zároveň uvedla popis tohoto člověka, který měla k dispozici od svého syna a dodala, že dotyčný následně odešel směrem k Širokým schodům.

Poutník Standa pomáhá Vilémkovi

Mladoňovice, Mýtka – Sobotní nevlídný upršený den opravdu nelákal k procházkám, ale pokud někdo vystrčil nos z teplého domova, mohl na silničkách našeho regionu potkat mladého sympaťáka, který rázuje stále vpřed bez ohledu na počasí. Poutník Standa, jak jsme si ho pokřtili, má ale dobrý důvod.

AKTUALIZOVÁNO

Po pádu z Karlova mostu zemřel herec Jan Tříska, učitel z Obecné školy

Smutná zpráva. Oblíbený český herec Jan Tříska, který v sobotu spadl z Karlova mostu v Praze do Vltavy, zemřel. Představiteli učitele z filmu Obecná škola bylo osmdesát let. Od pondělí měl natáčet snímek Na střeše. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení