VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kontejnery nebyly přeplněné, tvrdí jednatel TS Hlinsko Stejskal

Hlinsko – Reaguji na článek „Vánoční nepořádek popelnice nepobraly", uveřejněný dne 28. 12. 2016. Tento článek se mne dotkl osobně a dále pošlapává poctivou práci zaměstnanců Technických služeb Hlinsko.

14.1.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník/Iva Janoušková

Úvodní věta „Technické služby prý nemají žádný problém" je velice zavádějící. Technické služby Hlinsko nemají problém se svozem odpadu a neměly žádný výpadek, tedy moje vyjádření se týkalo technického problému a výpadku ve svozu.

Tak, jak je tomu v jiných městech, i pracovníci Technických služeb Hlinsko v minulosti prováděli běžně svoz na Štědrý den a v ostatní dny svátků. V roce 2016 připadl Štědrý den na sobotu, a tak po mnoha letech byli naši zaměstnanci v tento den u svých rodin. Pokud by připadl Štědrý den na všední den, byl by svoz odpadu prováděn i v tento sváteční den tak, jak tomu bylo v minulých letech. Tedy i Technické služby Hlinsko provádí svoz na Štědrý den.

Dne 26. 12. 2016, kdy většina lidí užívala svátků ve svých rodinách, naši zaměstnanci vyrazili do boje s odpady. Vyjely všechny KUKAvozy po svých svozových trasách, včetně kontejnerových vozidel a byl prováděn odvoz autokontejnerů rozmístěných po sídlišti v Hlinsku.

Je pravdou, že kolem některých autokontejnerů byl nepořádek, ale ne proto, že by byly přeplněné, ale proto, že některým občanům je zatěžko otevřít víko kontejneru a odpad vhodit dovnitř. Od řidičů provádějících svoz autokontejnerů mám informaci, že veškerý odpad, který byl v jejich okolí se vešel dovnitř a naši zaměstnanci okolí autokontejnerů uklidili. Nádoby na SKO (směsný komunální odpad) odpad pobraly. V pondělí 26. prosince byly vyvezeny všechny AVIA autokontejnery na sídlišti v Hlinsku, tedy o šest autokontejnerů více, než je dle harmonogramu. Jednalo se o běžnou praxi, aniž by ze strany Města Hlinska musel být k intenzivnějšímu svozu dán pokyn.

Co se týče zveřejněné fotografie, tyto nádoby jsou v režimu popelnicového svozu KUKAvozy. Druh a počet nádob je zcela na vlastníkovi objektu, v tomto případu společenství vlastníků. Je to tedy stejné, jako u rodinných domů. Udělá si někdo doma nepořádek kolem své popelnice? Pokud mu nestačí jedna, pořídí si další, aby se mu odpad vešel a nepohází odpad kolem popelnice u svého domu.

Na základě článku ze dne 28. prosince proběhlo jednání mezi vedením Hlinska a jednatelem Technických služeb Hlinsko, kde bylo konstatováno, že nedošlo k porušení smluvních vztahů a byla dohodnuta pravidla pro následující období.

Petr Stejskal, jednatel, Technické služby Hlinsko

Autor: Redakce

14.1.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

V Havlíčkově ulici raději neparkujte

ilustrační foto

Poprvé se strážníci setkali s oznámením na dým v baru

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Nejvíc se půjčují knihy pro děti

Třemošnice – V kterém ročním období si lidé nejvíce půjčují knihy? Jaké žánry jsou oblíbené, a naopak co se stane, když nějaký opozdilec knížky vrací pozdě? Na tyto otázky nám odpovídala pracovnice knihovny a informačního centra v Třemošnici Pavla Alvarezová.

Mlékařem se zatím chce stát šest dětí, stav není konečný

Hlinsko – Do města, které se dříve pyšnilo množstvím budoucích kožešníků, strojníků, traktoristů nebo obráběčů kovů, se vrací po letech učňovské školství. Nový obor „výrobce potravin – mlékař“, začne v září studovat prozatím šest dětí. 

Po srážce zůstala honda nadranc

Přestavlky – Děsivě vypadající nehoda se stala v pátek před devátou ráno na silnici mezi Přestavlky a Rosicemi.Řidič naštěstí utrpěl jen lehká zranění.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení