VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Křižovatka v Chrasti? Hustota dopravy srovnatelná se silnicemi prvních tříd

Chrast /INFOGRAFIKA/ - Výsledky dopravního průzkumu provedeného před nedávnem v Chrasti přinesly čísla o tom, že městem denně projíždí po silnici 2. třídy č. 358 více než sedm tisíc vozidel.

23.2.2012 3
SDÍLEJ:

Chrast. Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Archiv VLP

Počet osobních automobilů, náklaďáků a motorek je tak v Chrasti srovnatelný například se stavem na silnicích 1. třídy č. 37 v Nasavrkách (8 tisíc aut) nebo na silnici č. 17 v Hrochově Týnci (rovněž 8 tisíc vozů).

Primát „Tyršovky“

Ze zprávy společnosti Czech Consult, jež průzkum provedla, vyplývá, že nejvíc zatíženou částí města je vozovka v Tyršově ulici v úseku od křížení s ulicí Tylovou po nedaleké křížení s ulicemi Osady Ležáků a Jiráskova. Celodenní obousměrná intenzita tu dosahuje 7027 vozidel (3391 vozidel ve směru na Chrudim, 3636 vozidel směrem na Skuteč).

„Směrem k Podlažicím a dál ke Skutči intenzita klesá. Na hlavní silnici se postupně připojují další komunikace přenášející významnou část intenzity. Například ulice Jiráskova čítá 2445 vozidel v obou směrech. Z ulice Jiráskovy přitom denně odbočí na nepřehledném odbočení vlevo do náměstí 539 vozidel. Když odmyslíme průběžné směry na hlavní komunikaci, tak jde o nejzatíženější křižovatkový pohyb,“ uvádí se dále ve zprávě.

Zátěžový diagram, znázorňující celodenní počty vozidel průtahu města Chrast.
Zátěžový diagram, znázorňující celodenní počty vozidel průtahu města Chrast a přilehlých Podlažic odděleně pro jednotlivé směry. Zdroj: Czech Consult

Přes sto náklaďáků

Silná zdrojová i cílová doprava je podle průzkumu také v oblasti náměstí a v místě vozidel vyjíždějících či vjíždějících do nebo z ulice U Pošty (obousměrně jde o 1465 aut).

Na výjezdu směrem na Chrudim byla za sokolovnou zjištěna celodenní obousměrná intenzita těžkých nákladních vozidel na úrovni 130 vozidel. U výjezdu z Podlažic na Skuteč bylo napočítáno 142 vozidel v obou směrech.

Zátěžový diagram centrální části města Chrast.
Zátěžový diagram centrální části města Chrast (náměstí), znázorňující celodenní počty vozidel odděleně pro jednotlivé směry. Zdroj: Czech Consult

Pět set na přechodu

Pěší dopravou je nejvíce zatížen přechod v centrální části náměstí, kde byla zaznamenána celodenní intenzita 533 chodců v obou směrech. Druhým nejzatíženějším přechodem je přechod před Komerční bankou, jehož celodenní intenzita dosahuje hodnoty 358 chodců.

Dopravní průzkum poslouží městu jako podklad pro budoucí dopravní změny s ohledem na bezpečnost obyvatel i návštěvníků Chrasti. „Všechna opatření zmírňující negativní dopady dopravy budou řešena v závislosti na finančních možnostech,“ dodala starostka Martina Lacmanová.

#nahled|http://g.denik.cz/34/5e/intenzita2_chrast022012_denik-630.jpg|http://g.denik.cz/34/5e/intenzita2_chrast022012.jpg|Intenzita dopravy v Chrasti - počet vozidel na vjezdu do Chrasti od Chrudimi.#
Graf znázorňuje směr vjezd do Chrasti od Chrudimi, kde je zřetelná odpolední návratová špička. Zdroj: Czech Consult
#nahled|http://g.denik.cz/34/5e/intenzita3_chrast022012_denik-630.jpg|http://g.denik.cz/34/5e/intenzita3_chrast022012.jpg|Intenzita dopravy v Chrasti - počet vozidel na výjezdu z Chrasti směrem na Chrudim.#
Graf znázorňuje opačný směr výjezd z Chrasti směr Chrudim (v profilu za sokolovnou). Zde je výrazná ranní odjezdová špička směrem na Chrudim, Pardubice do zaměstnání. V dopoledním období se intenzity dopravy v tomto směru dostávají téměř na polovinu ranní špičkové hodiny. Zdroj: Czech Consult

Autor: Marek Nečina

Místo události:
23.2.2012 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:
Tradiční sjezd Širokých schodů.
2

Cyklistický závod uzavře centrum Chrudimi

Jindřich Kučera (na snímku vpravo)

Jindřich Kučera: Kdo by nechtěl dostat šanci?

První kolo okresních soutěží a ještě ohlédnutí za krajskými třídami

Chrudimsko - O víkendu začaly fotbalové soutěže. Nabízíme zbývající výsledky III. a IV. třídy. Utkání se hrála 12. a 13. srpna.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Zlodějíček potřeboval natankovat, ale rum jej přijde draho

Chrudim – Krádež jediné lahve rumu může přivést nepoučitelného zlodějíčka až na tři roky do vězení. Jak včera uvedl policejní mluvčí Jiří Tesař, policisté od pondělí podezírají osmatřicetiletého muže z přečinu krádeže.

Skutečské muzeum ožije řemesly

Skuteč - Řemeslná sobota 19. srpna bude tradičně ve znamení zprovozněných pracovišť muzejních expozic. V ševcovské světničce se budou šít boty a to nejen za pomoci jehel a dratví, ale také na prvorepublikovém šicím stroji Adler.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení