VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Křižovatka v Chrasti? Hustota dopravy srovnatelná se silnicemi prvních tříd

Chrast /INFOGRAFIKA/ - Výsledky dopravního průzkumu provedeného před nedávnem v Chrasti přinesly čísla o tom, že městem denně projíždí po silnici 2. třídy č. 358 více než sedm tisíc vozidel.

23.2.2012 3
SDÍLEJ:

Chrast. Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Archiv VLP

Počet osobních automobilů, náklaďáků a motorek je tak v Chrasti srovnatelný například se stavem na silnicích 1. třídy č. 37 v Nasavrkách (8 tisíc aut) nebo na silnici č. 17 v Hrochově Týnci (rovněž 8 tisíc vozů).

Primát „Tyršovky“

Ze zprávy společnosti Czech Consult, jež průzkum provedla, vyplývá, že nejvíc zatíženou částí města je vozovka v Tyršově ulici v úseku od křížení s ulicí Tylovou po nedaleké křížení s ulicemi Osady Ležáků a Jiráskova. Celodenní obousměrná intenzita tu dosahuje 7027 vozidel (3391 vozidel ve směru na Chrudim, 3636 vozidel směrem na Skuteč).

„Směrem k Podlažicím a dál ke Skutči intenzita klesá. Na hlavní silnici se postupně připojují další komunikace přenášející významnou část intenzity. Například ulice Jiráskova čítá 2445 vozidel v obou směrech. Z ulice Jiráskovy přitom denně odbočí na nepřehledném odbočení vlevo do náměstí 539 vozidel. Když odmyslíme průběžné směry na hlavní komunikaci, tak jde o nejzatíženější křižovatkový pohyb,“ uvádí se dále ve zprávě.

Zátěžový diagram, znázorňující celodenní počty vozidel průtahu města Chrast.
Zátěžový diagram, znázorňující celodenní počty vozidel průtahu města Chrast a přilehlých Podlažic odděleně pro jednotlivé směry. Zdroj: Czech Consult

Přes sto náklaďáků

Silná zdrojová i cílová doprava je podle průzkumu také v oblasti náměstí a v místě vozidel vyjíždějících či vjíždějících do nebo z ulice U Pošty (obousměrně jde o 1465 aut).

Na výjezdu směrem na Chrudim byla za sokolovnou zjištěna celodenní obousměrná intenzita těžkých nákladních vozidel na úrovni 130 vozidel. U výjezdu z Podlažic na Skuteč bylo napočítáno 142 vozidel v obou směrech.

Zátěžový diagram centrální části města Chrast.
Zátěžový diagram centrální části města Chrast (náměstí), znázorňující celodenní počty vozidel odděleně pro jednotlivé směry. Zdroj: Czech Consult

Pět set na přechodu

Pěší dopravou je nejvíce zatížen přechod v centrální části náměstí, kde byla zaznamenána celodenní intenzita 533 chodců v obou směrech. Druhým nejzatíženějším přechodem je přechod před Komerční bankou, jehož celodenní intenzita dosahuje hodnoty 358 chodců.

Dopravní průzkum poslouží městu jako podklad pro budoucí dopravní změny s ohledem na bezpečnost obyvatel i návštěvníků Chrasti. „Všechna opatření zmírňující negativní dopady dopravy budou řešena v závislosti na finančních možnostech,“ dodala starostka Martina Lacmanová.

#nahled|http://g.denik.cz/34/5e/intenzita2_chrast022012_denik-630.jpg|http://g.denik.cz/34/5e/intenzita2_chrast022012.jpg|Intenzita dopravy v Chrasti - počet vozidel na vjezdu do Chrasti od Chrudimi.#
Graf znázorňuje směr vjezd do Chrasti od Chrudimi, kde je zřetelná odpolední návratová špička. Zdroj: Czech Consult
#nahled|http://g.denik.cz/34/5e/intenzita3_chrast022012_denik-630.jpg|http://g.denik.cz/34/5e/intenzita3_chrast022012.jpg|Intenzita dopravy v Chrasti - počet vozidel na výjezdu z Chrasti směrem na Chrudim.#
Graf znázorňuje opačný směr výjezd z Chrasti směr Chrudim (v profilu za sokolovnou). Zde je výrazná ranní odjezdová špička směrem na Chrudim, Pardubice do zaměstnání. V dopoledním období se intenzity dopravy v tomto směru dostávají téměř na polovinu ranní špičkové hodiny. Zdroj: Czech Consult

Autor: Marek Nečina

Místo události:
23.2.2012 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:
Hledaný 44letý Karel Synek.

Policie v Pardubicích pátrá po Karlu Synkovi

Jiří Fröhlich
DOTYK.CZ

Prima vyhodila vedoucího vydání Diváckých zpráv neprávem, rozhodl soud

Policie pátrá po nezvěstném muži

Chrudimsko – Policisté hledají sedmapadesátiletého Bohuslava Voráčka z Hlinska, který v sobotu 24. června odešel ze svého domu a už se nevrátil. Své ženě pouze sdělil, že mu není dobře a jde se projít.

Chrudimským Svobodným se nelíbí výsledek hlasování

Chrudim – Petr Lichtenberg a Josef Káles, zastupitelé za chrudimské Svobodné, navrhli do finančního výboru města svého spolustraníka Josefa Lebdušku. Ten však nakonec zvolen nebyl, neboť většina zastupitelů pro něj prostě nezvedla ruku.

Lidé v Běstvině budou třídit i do pytlů

Běstvina – Obyvatelé Běstviny budou mít od července možnost třídit domácí odpad nově i do pytlů, které si mohou zdarma vyzvednout v úředních hodinách na obecním úřadu. Firma bude svážet tříděný odpad (papír, plast, kovový odpad a nápojové kartony) od domů poprvé 10. července.

Muž marně hledal svého otce

Slatiňany – Obyvatelka Slatiňan se obrátila na chrudimskou městkou policii s tím, že za ní přišel cizí muž hledající svého otce. Měl bydlet ve Slatiňanech, ale dotyčný už nevěděl kde.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies