VYBRAT REGION
Zavřít mapu

O zeleni debatovali úředníci, kulatý stůl zajímal dva občany

Hlinsko – Město Hlinsko chce čerpat dotaci z programu Proměny, má ale i svůj vlastní finanční fond.

12.5.2010
SDÍLEJ:

Město Hlinsko připravilo kulatý stůl s občany města, kde se mluvilo o aktuálně připravovaných projektech.Foto: Radek Pavlík

U kulatého stolu se v pondělí sešli ti, kteří chtějí mít rozvoj města pod kontrolou a v rámci svých možností ho mohou ovlivnit. V zasedací místnosti radnice však aby občana lupou hledal. „Přišli pouze dva,“ odpovídá na otázku místostarosta města Pavel Šotola.

Přitom by se Hlinečtí dozvěděli při debatě organizované v rámci projektu Zdravé město a Místní agenda 21 mnoho aktuálních informací.

„Hlavním tématem kulatého stolu byla veřejná zeleň. Máme fond, do kterého směřujeme peníze vybrané za kácení stromů, už je tam asi milion korun,“ informuje místostarosta Pavel Šotola. Tuto částku využije město na výsadbu nových stromů. Ty nahradí hlohové aleje, které jsou například na Dvořákově nábřeží.

U kulatého stolu se rovněž hovořilo o budoucí podobě památkové rezervace Betlém, kde se plánuje oprava některých objektů a proměna předzahrádek roubených objektů. Pondělní diskuze se také zastavila nad parkem u hlineckého Technolenu, který firma asi před dvěma lety převedla na město.

„Park nemá cestní sítě, chybí v něm mobiliář a je tam spousta náletových dřevin. Do konce května podáme žádost o dotaci z nadace Proměny. Pokud uspějeme a budeme vybráni, nadace zajistí projekt i samotnou realizaci. Jde o částku dosahující patnácti milionů korun,“ pokračuje Pavel Šotola.

Úprava veřejné zeleně v Hlinsku se má realizovat v poměrně širokém záběru. Některé stromy nejsou v dobrém zdravotním stavu, a tak musí jejich život ustoupit mladým sazenicím. Jedna z nich se už objevila na plácku před ZŠ Resslova. U příležitosti výročí konce 2. světové války zde byl zasazen mladý kaštan, který do tohoto místa historicky patří.

Autor: Romana Netolická

12.5.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Z prodejní výstavy konané v rámci Babího léta na Železných horách.

Autokemp lákal návštěvníky

Už se moštuje.

Už se moštuje

Při Rosické brázdě vystoupí i Duo Jamaha

Rosice – Dnes od 9 hodin se v areálu rosické tržnice koná Rosická brázda.

Na pétépáky se jen tak nezapomene

Chrudim – Včera dopoledne odhalili zástupci Chrudimi a Českého svazu PTP-VTNP ve vstupní hale Městského úřadu Chrudim v Pardubické ulici pamětní desku na připomínku nedobrovolné služby 182 příslušníků Pomocných technických praporů (PTP) z chrudimského okresu.

Z ulic a náměstí mizí vystavené fotky

Chrudim – Pětici chrudimských náměstí a jiných veřejných ploch teď zdobí výstava velkoformátových fotografií s tématem Národního geoparku Železné hory. Část vystavených tisků se zobrazením lomů i jiných atraktivních zákoutí krajiny na Chrudimsku už ale nenechavci stihli ukrást.

Houbařka přinesla desítky hřibů

Chrudim – Ve třech taškách Chrudimačky Věry Pitrové byste po jejím čtvrtečním výletu do lesa napočítali na šedesát dubových hřibů, třicet hřibů kovářů, ale také množství bedel, kozáků, klouzků a lišek.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení