VYBRAT REGION
Zavřít mapu

O zeleni debatovali úředníci, kulatý stůl zajímal dva občany

Hlinsko – Město Hlinsko chce čerpat dotaci z programu Proměny, má ale i svůj vlastní finanční fond.

12.5.2010
SDÍLEJ:

Město Hlinsko připravilo kulatý stůl s občany města, kde se mluvilo o aktuálně připravovaných projektech.Foto: Radek Pavlík

U kulatého stolu se v pondělí sešli ti, kteří chtějí mít rozvoj města pod kontrolou a v rámci svých možností ho mohou ovlivnit. V zasedací místnosti radnice však aby občana lupou hledal. „Přišli pouze dva,“ odpovídá na otázku místostarosta města Pavel Šotola.

Přitom by se Hlinečtí dozvěděli při debatě organizované v rámci projektu Zdravé město a Místní agenda 21 mnoho aktuálních informací.

„Hlavním tématem kulatého stolu byla veřejná zeleň. Máme fond, do kterého směřujeme peníze vybrané za kácení stromů, už je tam asi milion korun,“ informuje místostarosta Pavel Šotola. Tuto částku využije město na výsadbu nových stromů. Ty nahradí hlohové aleje, které jsou například na Dvořákově nábřeží.

U kulatého stolu se rovněž hovořilo o budoucí podobě památkové rezervace Betlém, kde se plánuje oprava některých objektů a proměna předzahrádek roubených objektů. Pondělní diskuze se také zastavila nad parkem u hlineckého Technolenu, který firma asi před dvěma lety převedla na město.

„Park nemá cestní sítě, chybí v něm mobiliář a je tam spousta náletových dřevin. Do konce května podáme žádost o dotaci z nadace Proměny. Pokud uspějeme a budeme vybráni, nadace zajistí projekt i samotnou realizaci. Jde o částku dosahující patnácti milionů korun,“ pokračuje Pavel Šotola.

Úprava veřejné zeleně v Hlinsku se má realizovat v poměrně širokém záběru. Některé stromy nejsou v dobrém zdravotním stavu, a tak musí jejich život ustoupit mladým sazenicím. Jedna z nich se už objevila na plácku před ZŠ Resslova. U příležitosti výročí konce 2. světové války zde byl zasazen mladý kaštan, který do tohoto místa historicky patří.

Autor: Romana Netolická

12.5.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
FRANTIŠEK TICHÝ. Předseda klubu FK ERA-PACK Chrudim při on-line rozhovoru v redakci Chrudimského deníku

ERA-PACK prodloužil smlouvy hned s devítkou českých futsalistů

Bezpečné prázdniny v Městském parku v Chrudimi
24

Bezpečné prázdniny připomněly dětem, jak prožít léto bez úhony

KAM O VÍKENDU: Deník přináší pozvánku

Chrudimsko - Nevíte kam o víkendu vyrazit s rodinou či přáteli? Nechte si poradit v tradiční pozvánce Chrudimského deníku.

Z chaty rodinný dům – proměna je možná, ale má svá úskalí

Přestavba víkendové chaty na rodinný dům je v Čechách celkem obvyklá věc. Jenže ne vždy to funguje. Bohužel ne vždy totiž investor pochopí, že trvalé bydlení potřebuje něco jiného než chata. Pojďme se podívat na zajímavý návrh rekonstrukce chaty na moderní rodinný dům.

HLASUJTE! Hospůdky 2017 aneb "Vychutnejte si léto s Deníkem"

Východní Čechy - Redakce vašeho regionálního Deníku opět po roce přichází s již tradičním projektem.

Brigád je hodně, je ale dobré si vše zajistit s předstihem

Pardubicko, Chrudimsko – S blížícími se letními prázdninami roste mezi studenty středních a vysokých škol poptávka po brigádách.Že ne vždy je brigádu snadné najít, zjistila i studentka práv Klára Dostálová.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies