VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lesnický den přinesl zábavu, ale i ponaučení

Běstvina – Lesy ČR, Lesní správa Nasavrky a CHKO Nasavrky uspořádaly v sobotu v Běstvině již šestý „Lesnický den v Železných horách“.

18.4.2011
SDÍLEJ:

V areálu letního tábora v Běstvině se konal oblíbený Lesnický den.Foto: Pavel Kalina

Tato akce zapadá do Mezinárodního roku lesů a má připomenout veřejnosti význam lesů pro lidi, jejich vliv na kvalitu vody a ovzduší. Bylo to i seznámení s přírodou v Železných horách.

V areálu letního tábora na naučné stezce děti poznávaly různé druhy lesní zvěře a rostlin. Z dalších programů pro děti a dospělé lze jmenovat ukázky lesnických prací, stromolezectví a úpravu koruny stromů. CHKO Železné hory se prezentovala s různými druhy minerálů, které se těžily a nebo nacházely v oblasti Železných hor.

„Jedním z nejzajímavějším minerálem je tu fluorit s křemenem a barytem, který se těžil v dole na Javorce „ sdělila Soňa Hospodková z CHKO Nasavrky. Byla tu malá výstava paroží, trofejí a shozů, od malých až po dvanácteráka. V sále se návštěníci seznámili díky promítanému hodinovému DVD o životě hmyzu, ptáků , srnčí zvěře nebo i hub, vyskytujících se v Železných horách. Materiály pro tento film sbíral jeden milovník přírody skoro devět let. Pro děti byly připraveny sportovní soutěže, jako třeba lukostřelba a nebo střelba ze vzduchovky.

Jednou z nejzajímavějších atrakcí byla ukázka sokolnictví a dalších zvířat ze záchranné terénní stanice na Pardubicku. Děti si mohly pohladit ježka, dozvědět něco o sově pálené. Byla tu ukázka ptáků, jako třeba volavka či sup africký. Nadšení vzbudilo prase divoké a výcvik orla.

Za krásného slunného počasí si přišlo podívat na 120 dětí s rodiči a ostatních milovníků přírody a přátel lesa.

Pavel Kalina

18.4.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Kdo nabídne Chrudimi vánoční strom?

Kdo nabídne Chrudimi vánoční strom?

Lesní porosty, letecký snímek. Ilustrační foto

V lesích přibývá usychajících stromů

Opravy – kdy je hradí nájemce a kdy pronajímatel?

Nájmy bytů jsou poměrně obvyklé, méně častý byl donedávna pronájem domů, nicméně to se mění. S ohledem na vysoké ceny pozemků dává řada lidí přednost právě pronájmu. Přesto i na první pohled jednouchý pronájem s sebou nese řadu právních aspektů, na které je třeba dávat pozor. Jedním z nich jsou nepochybně opravy pronajímané nemovitosti.

Drzý zloděj vykrádal stany

Třemošnice – Návštěvníkům třemošnického hudebního festivalu Čwachták fest pokazil radost zloděj, který vykrádal jejich stany. V některých dokonce spali lidé.

V Kraskově se uskutečnil skvělý triatlon

Kraskov – Před pěti lety se v hlavě Petra Chmelíčka (člena Spolku Kraskov pro děti a mládež) zrodil nápad uspořádat amatérský závod v triat-lonu. Neměli jsme žádné zkušenosti a tak za to, že závod hned napoprvé proběhl hladce a s velkým úspěchem, vděčíme hlavně jemu.

Hlinecký houbař nanosil za týden z lesa přes tisíc hřibů

Hlinsko – „Je to paráda, nádhera, úplný houbařský ráj! V životě mě dosud nic takového nepotkalo, a to už je co říct, protože chodívám do lesa běžně i několikrát v týdnu," prohlásil amatérský mykolog Jiří Laštůvka.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení