VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Letní kino v Hrochově Týnci u diváků bodovalo

Hrochův Týnec – Letošní premiérové promítání v hrochovotýneckém zámeckém parku se dá shrnout do jedné věty: To se povedlo.

15.9.2017
SDÍLEJ:

Letní kino v Hrochově TýnciFoto: archiv pořadatelů

Největší letní kino v tuzemsku, jímž je Pardubické letní kino Pernštejn, se vydalo na pouť po České republice a usídlilo se také v Hrochově Týnci. Tamní zastupitelé se totiž rozhodli oživit prostor zámeckých zahrad a především nabídnout svým obyvatelům, ale i divákům z přilehlého okolí a turistům, atraktivní letní program. Proto oslovili pořadatele Pardubického letního kina a nový projekt byl na světě.

HRÁLO SE POKAŽDÉ

„Letní kino v Hrochově Týnci promítalo každou prázdninovou středu zcela zdarma výběr toho nejlepšího z české a světové kinematografie posledního roku. Hrálo se pokaždé, pouze druhý z filmů Špunti na vodě, plánovaný na středu 12. července byl kvůli dešti promítnut v náhradním termínu v pátek téhož týdne.

Zájem obyvatel a návštěvníků obrovský, již na první projekci dorazilo více než 500 diváků. Taková byla průběrná návštěvnost i dalších snímků, přičemž v nejnavštěvovanější byly české komedie,“ hodnotí první ročník letního promítání Jan Motyčka, ředitel společnosti Cinema Time.

K vysoké návštěvnosti přispívá vskutku romantické prostředí zámeckého amfiteátru a rovněž velké plátno, výkonný projektor, kvalitní zvuk, ale i stánek pivovaru s občerstvením.

PODĚKOVÁNÍ

„Projekt bylo možné realizovat díky podpoře Městského úřadu v Hrochově Týnci a místních donátorů. Nicméně hlavním hybatelem a iniciátorem celého projektu byl pan zastupitel Martin Novotný,“ dodává s uznáním Jan Motyčka.

Promítání zdarma má důležitý význam: je dostupné pro všechny sociální vrstvy obyvatel, a tak kulturní zážitek stmeluje i rodiny, které obracejí každou korunu.

Autor: Romana Netolická

15.9.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Z prodejní výstavy konané v rámci Babího léta na Železných horách.

Autokemp lákal návštěvníky

Už se moštuje.

Už se moštuje

Při Rosické brázdě vystoupí i Duo Jamaha

Rosice – Dnes od 9 hodin se v areálu rosické tržnice koná Rosická brázda.

Na pétépáky se jen tak nezapomene

Chrudim – Včera dopoledne odhalili zástupci Chrudimi a Českého svazu PTP-VTNP ve vstupní hale Městského úřadu Chrudim v Pardubické ulici pamětní desku na připomínku nedobrovolné služby 182 příslušníků Pomocných technických praporů (PTP) z chrudimského okresu.

Z ulic a náměstí mizí vystavené fotky

Chrudim – Pětici chrudimských náměstí a jiných veřejných ploch teď zdobí výstava velkoformátových fotografií s tématem Národního geoparku Železné hory. Část vystavených tisků se zobrazením lomů i jiných atraktivních zákoutí krajiny na Chrudimsku už ale nenechavci stihli ukrást.

Houbařka přinesla desítky hřibů

Chrudim – Ve třech taškách Chrudimačky Věry Pitrové byste po jejím čtvrtečním výletu do lesa napočítali na šedesát dubových hřibů, třicet hřibů kovářů, ale také množství bedel, kozáků, klouzků a lišek.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení