VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Letošní pouť zřejmě bude o něco hlučnější

Chrudim – Rada města Chrudim doporučila zastupitelům ke schválení novou vyhlášku vztahující se k letošnímu harmonogramu a způsobu uspořádání tradiční chrudimské pouti.

21.4.2011 5
SDÍLEJ:

Sobota na chrudimské Salvátorské pouti.Foto: Karel Dvořák

Změna v novele dosavadní vyhlášky spočívá především v prodloužení doby, po kterou bude možno v nočních hodinách provozovat atrakce a hrát hudbu.

„Umístění jednotlivých pouťových atrakcí nadále organizuje Chrudimská beseda a rozmístění stánkového prodeje opět určuje odbor správy majetku Městského úřadu v Chrudimi, tady ke změně nedochází. Důležité je ale to, že dochází k posunu času, do kdy lze atrakce i stánkový prodej provozovat,“ uvedla mluvčí chrudimské radnice Sylva Drašnarová.

„V sobotu bylo možno atrakce provozovat do půlnoci, nově to bude možné ještě o hodinu déle,“ dodala mluvčí. Do půlnoci bude podle jejích slov nově umožněna i doprovodná slovní a hudební produkce, která musela být dříve ukončena již úderem 22. hodiny. K dalšímu posunu dojde také v neděli večer, kdy se bude moci na točit a hrát až do 22 hodin. Tedy o dvě hodiny déle než v minulém roce.

Chrudimský starosta Petr Řezníček vysvětlil, proč město změnu navrhuje. „Bylo nelogické, jestliže se v podnicích jinde hrálo do půlnoci a na náměstí se hudba vypnula již v deset hodin,“ řekl starosta.

V celkové koncepci pouti nedojde ke změnám, částečně se ale obmění využití prostoru v historickém centru města. „Kvůli stavebním úpravám, které se v uplynulých měsících uskutečnily na Školním náměstí, dojde v těchto místech k určitému omezení některých atrakcí,“ přidává další informaci chrudimský starosta Řezníček. Podle jeho slov město počítá i pro letošní rok s tím, že na náměstí bude opět umístěn velký stan, kde bude možnost posedět a chybět tu nebude ani pódium, na kterém se budou v rámci doprovodného programu souběžně odehrávat i některá hudební vystoupení.

V platnosti zůstává i to, že město musí být v pondělí ráno uklizené, což zároveň znamená, že atrakce musí z místa odjet nejpozději do čtyř hodin ráno.

Autor: Marek Nečina

21.4.2011 VSTUP DO DISKUSE 5
SDÍLEJ:
Z prodejní výstavy konané v rámci Babího léta na Železných horách.

Autokemp lákal návštěvníky

Už se moštuje.

Už se moštuje

Při Rosické brázdě vystoupí i Duo Jamaha

Rosice – Dnes od 9 hodin se v areálu rosické tržnice koná Rosická brázda.

Na pétépáky se jen tak nezapomene

Chrudim – Včera dopoledne odhalili zástupci Chrudimi a Českého svazu PTP-VTNP ve vstupní hale Městského úřadu Chrudim v Pardubické ulici pamětní desku na připomínku nedobrovolné služby 182 příslušníků Pomocných technických praporů (PTP) z chrudimského okresu.

Z ulic a náměstí mizí vystavené fotky

Chrudim – Pětici chrudimských náměstí a jiných veřejných ploch teď zdobí výstava velkoformátových fotografií s tématem Národního geoparku Železné hory. Část vystavených tisků se zobrazením lomů i jiných atraktivních zákoutí krajiny na Chrudimsku už ale nenechavci stihli ukrást.

Houbařka přinesla desítky hřibů

Chrudim – Ve třech taškách Chrudimačky Věry Pitrové byste po jejím čtvrtečním výletu do lesa napočítali na šedesát dubových hřibů, třicet hřibů kovářů, ale také množství bedel, kozáků, klouzků a lišek.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení