VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Letošní pouť zřejmě bude o něco hlučnější

Chrudim – Rada města Chrudim doporučila zastupitelům ke schválení novou vyhlášku vztahující se k letošnímu harmonogramu a způsobu uspořádání tradiční chrudimské pouti.

21.4.2011 5
SDÍLEJ:

Sobota na chrudimské Salvátorské pouti.Foto: Karel Dvořák

Změna v novele dosavadní vyhlášky spočívá především v prodloužení doby, po kterou bude možno v nočních hodinách provozovat atrakce a hrát hudbu.

„Umístění jednotlivých pouťových atrakcí nadále organizuje Chrudimská beseda a rozmístění stánkového prodeje opět určuje odbor správy majetku Městského úřadu v Chrudimi, tady ke změně nedochází. Důležité je ale to, že dochází k posunu času, do kdy lze atrakce i stánkový prodej provozovat,“ uvedla mluvčí chrudimské radnice Sylva Drašnarová.

„V sobotu bylo možno atrakce provozovat do půlnoci, nově to bude možné ještě o hodinu déle,“ dodala mluvčí. Do půlnoci bude podle jejích slov nově umožněna i doprovodná slovní a hudební produkce, která musela být dříve ukončena již úderem 22. hodiny. K dalšímu posunu dojde také v neděli večer, kdy se bude moci na točit a hrát až do 22 hodin. Tedy o dvě hodiny déle než v minulém roce.

Chrudimský starosta Petr Řezníček vysvětlil, proč město změnu navrhuje. „Bylo nelogické, jestliže se v podnicích jinde hrálo do půlnoci a na náměstí se hudba vypnula již v deset hodin,“ řekl starosta.

V celkové koncepci pouti nedojde ke změnám, částečně se ale obmění využití prostoru v historickém centru města. „Kvůli stavebním úpravám, které se v uplynulých měsících uskutečnily na Školním náměstí, dojde v těchto místech k určitému omezení některých atrakcí,“ přidává další informaci chrudimský starosta Řezníček. Podle jeho slov město počítá i pro letošní rok s tím, že na náměstí bude opět umístěn velký stan, kde bude možnost posedět a chybět tu nebude ani pódium, na kterém se budou v rámci doprovodného programu souběžně odehrávat i některá hudební vystoupení.

V platnosti zůstává i to, že město musí být v pondělí ráno uklizené, což zároveň znamená, že atrakce musí z místa odjet nejpozději do čtyř hodin ráno.

Autor: Marek Nečina

21.4.2011 VSTUP DO DISKUSE 5
SDÍLEJ:
FRANTIŠEK TICHÝ. Předseda klubu FK ERA-PACK Chrudim při on-line rozhovoru v redakci Chrudimského deníku

ERA-PACK prodloužil smlouvy hned s devítkou českých futsalistů

Bezpečné prázdniny v Městském parku v Chrudimi
24

Bezpečné prázdniny připomněly dětem, jak prožít léto bez úhony

KAM O VÍKENDU: Deník přináší pozvánku

Chrudimsko - Nevíte kam o víkendu vyrazit s rodinou či přáteli? Nechte si poradit v tradiční pozvánce Chrudimského deníku.

Z chaty rodinný dům – proměna je možná, ale má svá úskalí

Přestavba víkendové chaty na rodinný dům je v Čechách celkem obvyklá věc. Jenže ne vždy to funguje. Bohužel ne vždy totiž investor pochopí, že trvalé bydlení potřebuje něco jiného než chata. Pojďme se podívat na zajímavý návrh rekonstrukce chaty na moderní rodinný dům.

HLASUJTE! Hospůdky 2017 aneb "Vychutnejte si léto s Deníkem"

Východní Čechy - Redakce vašeho regionálního Deníku opět po roce přichází s již tradičním projektem.

Brigád je hodně, je ale dobré si vše zajistit s předstihem

Pardubicko, Chrudimsko – S blížícími se letními prázdninami roste mezi studenty středních a vysokých škol poptávka po brigádách.Že ne vždy je brigádu snadné najít, zjistila i studentka práv Klára Dostálová.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies