71 DENÍKŮ: NAJDĚTE SI SVŮJ
Vyberte si svůj regionální Deník

FOTO: Nad borci vítězila zemská přitažlivost

Závody bicyklů a trakařů na úzké lávce nad vodou "Licomělická lávka" napsaly 22. kapitolu.

Závody bicyklů a trakařů na úzké lávce nad vodou "Licomělická lávka" napsaly 22. kapitolu. Autor: DENÍK/Marek Nečina

5.7.2009 14:02

Licomělice - V sobotu odpoledne se v areálu licomělické Nádržky uskutečnil 22. ročník tradiční Licomělické lávky.

První kategorii jezdců a „vodomilů“ tvořili borci na kolech, kteří měli úzkou, čtyřiadvacet metrů dlouhou lávku mezi oběma břehy zdolat co nejpomaleji. Druhou skupinu závodníků pak tvořily dvoučlenné posádky s trakařem, které musely přes nádrž naopak „profrčet“ v co nejsvižnějším tempu. Což se ovšem snadno řekne…

Většina odvážlivců nakonec kluzkou lávku nedokázala zdolat suchou nohou. Počasí ale závodníkům přálo, a tak bylo padání do studené vody tentokrát celkem příjemné. Rozhodně se však bylo na co dívat. Někteří závodníci padali do vody toporně jak dubová fošna, jiní si zase hrátky se zemskou gravitací patřičně užívali. Za jejich povedené kousky by se nakonec nemuseli stydět snad ani akrobati v cirkusové manéži. Uznání zaslouží i odvážní spolujezdci, kteří se na trakařích zády ke směru jízdy řítili vstříc nejistému, často však hodně vlhkému osudu. V takových chvílích přicházela ke slovu záchranná posádka na gumovém člunu a technická četa, která s háky na bidlech pátrala v hlubinách po utopených strojích.

Nejšikovnějším cyklistou se stal po konečném porovnání časů David Skalický, který zdolal čtyřiadvacet metrů za rovných 20 vteřin. V jízdě s trakařem pak dominoval Pavel Kuchařík, který bravurně převezl na druhý břeh svého spolujezdce Ondřeje Kučeru.

O dobrou náladu u licomělické Nádržky se dobře starala i ronovská rocková kapela Treron, nechyběl ani dostatek jídla či dobrého pití. Na své si přišly i malé děti, které společně, neúnavně, zvesela a ještě zcela zdarma hopsaly po celé odpoledne na trampolíně a v nafukovacím skákacím hradu. V Licomělicích tak s dobrou náladou vyhráli nakonec úplně všichni!

(ls, man)

Autor: Marek Nečina

Pošlete odkaz přátelům

Diskuse

sMqchqFrZWeU
mdWcKazywXgzsPCsUeY 28.3.2012 17:59 49.212.13.*
I just read your blog at times and that i personal a slmiiar 1 & I might need to bring up to date my own website. Your blog comes as a fantastic refrence material for the same. Looking towards a lot more this kind of blogposts within you.
sMqchqFrZWeU
mdWcKazywXgzsPCsUeY 28.3.2012 17:59 216.31.225.*
I just read your blog at times and that i personal a slmiiar 1 & I might need to bring up to date my own website. Your blog comes as a fantastic refrence material for the same. Looking towards a lot more this kind of blogposts within you.
V diskusi je celkem 3 příspěvky, poslední byl vložen 28. 3. 2012, 17:59 vstup do diskuse

CELEBRITY

Rath před poslanci: Můj život i kariéra skončily

Rath před poslanci: Můj život i kariéra skončily

Černá limuzína s majáčkem, ostří hoši v kuklách a další doprovodná vozidla. Transport Davida Ratha z… celý článek ›

Viděl ji u automatů, a tak Mareš prosí: Mami, zůstaň doma, dám ti peníze

Viděl ji u automatů, a tak Mareš prosí: Mami, zůstaň doma, dám ti peníze

Stejně jako má Leoš Mareš (36) zálibu v krásných ženách, jeho maminka si ráda zahraje automaty. „Občas… celý článek ›

Taťána Kuchařová v Cannes: Černé minišaty a přítel jako doplněk

Taťána Kuchařová v Cannes: Černé minišaty a přítel jako doplněk

Česká Miss World Taťána Kuchařová (24) zavítala se svým přítelem americkým modelem Lanem Carlsonem do… celý článek ›

Takhle slaví hokejoví mistři světa: Rusové s pohárem praštili o zem

Takhle slaví hokejoví mistři světa: Rusové s pohárem praštili o zem

To jsou nešikové! Místo toho, aby si pohár pro hokejové mistry světa hýčkali, dali mu zabrat. S cennou… celý článek ›

Copyright © VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., 2005, všechna práva vyhrazena. Používáme informační servis ČTK. Publikování nebo šíření obsahu denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., zakázáno. VLTAVA-LABE-PRESS, a.s. je členem Sekce vydavatelů internetových titulů UVDT.

Kontakt na redakci. Autoři deníku. Proč inzerovat v novinách - www.reklamavnovinach.cz