VYBRAT REGION
Zavřít mapu

'Machři' se bojí, že kino padne

Chrudim - První etapa přestavby areálu bývalého chrudimského letního kina je prý nesmyslná. Tvrdí to lidé z občanského sdružení „MaChr za Chrudim malebnou", jejichž zásluhou se do kina v poslední době vrátily občasné filmové projekce.

1.10.2013 6
SDÍLEJ:

Areál letního kina v Chrudimi.Foto: Vlasta Koupal

Ozvali se i další odpůrci. „Myslím, že spuštění přestavby části kina na parkoviště je začátek konce areálu," míní Martin Ipser, vozíčkář z organizace Křižovatka a spoluorganizátor letních kulturních a sportovních akcí „v Leťáku".

Zbude prý jen torzo

„Vybudovat parkoviště lze na jakémkoliv volném místě, ale ne na každém volném místě se dá vybudovat obdobný přírodní amfiteátr. Přestavbou zanikne nejen obří projekční plocha, srovnatelná jen s tou, kterou nabízí Imax v Praze, ale i kousek příjemné relaxační zóny, kterou jsme naplno využili během dne věnovaného muzikoterapii," dodává Martin Ipser.

Předseda „MaChru" Richard Herbst k tomu dodává: „Po realizaci první etapy zbude z původního areálu Letního kina jen nefunkční torzo, určené v pozdější etapě k demolici."

Obraz se zmenší

Starosta Petr Řezníček navržený plán brání: „Záměr města je znám už dlouho a sám Richard Herbst souhlasil, že se počet sedadel v kině zmenší na 400. Existuje nějaká dohoda a není možné ji každý týden měnit," řekl starosta.

Richard Herbst namítá, že parkoviště, které je v plánech, lidé při veřejném projednávání odmítli. „Stačilo by menší, aby se kvůli němu nemusela promítací kabina posouvat tolik dopředu. Tedy až do míst, odkud nebude žádná z promítaček vůbec schopna stávající plochu osvítit! Pak řekne, že je projekční zeď zbytečně velká a nechá se zbourat. A na zbudování, nové, posunuté, menší, už nebudou peníze," předpokládá Richard Herbst. 

Autor: Marek Nečina, ČTK

1.10.2013 VSTUP DO DISKUSE 6
SDÍLEJ:
DUŠAN POLHOŠ (4,2 kg a 53 cm) je od 19.7. od 10:54 po tříleté Karolínce a dvouletém Gejzovi dalším štěstím Julie a Gejzy z Heřmanova Městce.
15

OBRAZEM: Miminka z chrudimské porodnice 22. července

Trenér Marcel Vít.

Marcel Vít: Prosetínský fotbal do kraje patří!

Malá Verunka hledá zkušené pěstouny. Pomůže veřejnost?

Chrudim - Téměř sedmiletá Verunka už toho za svůj krátký život zažila opravdu hodně. A bohužel ji čeká další změna. 

Češi jsou ukrutně psomilní a z řad ohařů rádi vybírají

Zalažany – V revíru lužského mysliveckého sdružení Hubert Luže se konaly zkoušky vloh různých plemen ohařů. Zúčastnilo se jich 46 psů z České republiky, Slovenska, Polska a Švýcarska. Využili jsme příležitosti a požádali o rozhovor Jiřího Drábka ze Zalažan, který ohaře již 20 let chová a ještě déle je cvičí. Je také členem Klubu krátkosrstý ohař ČR, který zkoušky pořádal. 

Špatný vzor: Rodiče žijí z dávek, jsou negramotní

Chrudim – Mladí z vyloučených lokalit to nemají snadné. Chybí jim zázemí i klasické vzorce chování. 

Pitná voda má být dostupnější

Bojanov – Městys Bojanov v současné době administrativně finišuje s realizaci zdrojů pitné vody pro obce Kovářov a Hrbokov. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení