VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Město Chrudim začne opravovat střechu Muzea

Chrudim – Městští radní v Chrudimi schválili před několika dny zadání veřejné zakázky na opravu střešní konstrukce, pláště a zdobných prvků budovy Muzea v Chrudimi.

12.2.2016
SDÍLEJ:

Muzeum se dočká vytoužené rekonstrukce. Foto: Marek Nečina

Oprava střechy je nezbytná, neboť do budovy porůznu zatéká. „V jenom místě za orchestrem už voda prosakuje i do interiéru," upozornil šéf městské kulturní organizace Chrudimská beseda Jiří Kadeřávek.

Stavební práce budou mj. zahrnovat opravu střechy, pokládku nové keramické krytiny, opravu omítek na komínových tělesech a římsách, zateplení stropu nad posledním podlažím a v neposlední řadě restaurátorské zajištění kamenných a klempířských prvků střechy.

„Střecha, fasáda i ozdobné prvky jsou už místy v poměrně špatném stavu, proto jsme rozhodli o zahájení prací na opravě střechy a dalších částí budovy Muzea, které je desítky let jedním z hlavních chrudimských kulturně-společenských center," říká starosta města Petr Řezníček.

Na fasádu taky dojde

Předpokládaná cena rekonstrukce podle odhadu projektu činí částku 16 milionů korun včetně DPH. Skutečná realizační cena i zhotovitel budou známi až po vyhodnocení nabídek, které by se mělo uskutečnit na konci března.

Pokud vše půjde dobře, samotná stavba by pak měla trvat od konce května do konce září letošního roku.

„Letošní oprava střechy a souvisejících částí bude v podstatě první etapou, v dalších letech budeme v opravách pokračovat. To nás bude čekat především členitá a zdobná fasáda na budově, která byla postavena na přelomu 19. a 20. století," dodává starosta Petr Řezníček. (sd, man)

Autor: Marek Nečina

12.2.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Prostor před chrudimským nádražím.

Klesající zadluženost dává projektům šanci

Ilustrační foto

A teď na nebezpečné území Vyšehradu

Ve středu představíme prvňáky ze ZŠ dr. Peška Chrudim

Chrudimsko - Ve středu 20. září přinese Chrudimský deník čtenářům druhý díl svého nového seriálu Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím bude představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol, a to až do pololetního vysvědčení.

Obyvatele Pardubického kraje nejvíc trápí neutěšené silnice

Chrudim - Chybějící obchvaty, dálnice a rozbité okresky. To je podle exkluzivního předvolebního průzkumu pro Deník největší problém kraje. Můžou s ním ale poslanci něco udělat?

Vodní záchranáři hledají posily

Chrudimsko – Vodní záchranáři hledají nové členy do týmu. Přihlásit se mohou muži i ženy, chlapci i dívky, a to do tří kategorií podle věku – od 10 do 15 let, od 15 to 17 let a od sedmnácti let výše.

Pamětní deska v Chrudimi připomene „pétépáky“

Chrudim – Tento pátek o půl jedenácté bude ve vstupní hale Městského úřadu Chrudim v Pardubické ulici slavnostně odhalena pamětní deska na připomínku nedobrovolné služby příslušníků Pomocných technických praporů (PTP) z chrudimského okresu. O umístění desky požádal okresní klub PTP-VTNP.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení