VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Město Chrudim začne opravovat střechu Muzea

Chrudim – Městští radní v Chrudimi schválili před několika dny zadání veřejné zakázky na opravu střešní konstrukce, pláště a zdobných prvků budovy Muzea v Chrudimi.

12.2.2016
SDÍLEJ:

Muzeum se dočká vytoužené rekonstrukce. Foto: Marek Nečina

Oprava střechy je nezbytná, neboť do budovy porůznu zatéká. „V jenom místě za orchestrem už voda prosakuje i do interiéru," upozornil šéf městské kulturní organizace Chrudimská beseda Jiří Kadeřávek.

Stavební práce budou mj. zahrnovat opravu střechy, pokládku nové keramické krytiny, opravu omítek na komínových tělesech a římsách, zateplení stropu nad posledním podlažím a v neposlední řadě restaurátorské zajištění kamenných a klempířských prvků střechy.

„Střecha, fasáda i ozdobné prvky jsou už místy v poměrně špatném stavu, proto jsme rozhodli o zahájení prací na opravě střechy a dalších částí budovy Muzea, které je desítky let jedním z hlavních chrudimských kulturně-společenských center," říká starosta města Petr Řezníček.

Na fasádu taky dojde

Předpokládaná cena rekonstrukce podle odhadu projektu činí částku 16 milionů korun včetně DPH. Skutečná realizační cena i zhotovitel budou známi až po vyhodnocení nabídek, které by se mělo uskutečnit na konci března.

Pokud vše půjde dobře, samotná stavba by pak měla trvat od konce května do konce září letošního roku.

„Letošní oprava střechy a souvisejících částí bude v podstatě první etapou, v dalších letech budeme v opravách pokračovat. To nás bude čekat především členitá a zdobná fasáda na budově, která byla postavena na přelomu 19. a 20. století," dodává starosta Petr Řezníček. (sd, man)

Autor: Marek Nečina

12.2.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Svěchyňova ulice se na čas uzavře

Ilustrační foto.

V Miřeticích se připojí na novou kanalizaci

Židovské památky lákají, Luže k nim vydala turistické vizitky

Luže – Židovské památky začínají turisté vyhledávat stále častěji a nejinak je tomu i v Luži. Židovské osídlení v Luži je doloženo od druhé poloviny 16. století a podle dobových pramenů se na noc uzavíralo řetězy. 

Díra v nádrži nevznikla sama od sebe

Chrudim – V pondělí krátce před osmou hodinou obdržela městská policie telefonické oznámení od občana, který na Tyršově náměstí zaregistroval unikající palivo ze zaparkovaného vozidla. 

DOTYK.CZ

České pivo určené ženám pobouřilo Britky. Je to sexismus, zlobí se

Česká společnost Aurosa Martiny Šmírové uvedla na trh stejnojmenné pivo, určené ženám. Když ho zkusila prodávat v Londýně, narazila. Britských žen se dotklo, že jim někdo předepisuje, jaké pivo mají pít.

Dvanáctsettrojka se přestěhovala ze zahrady rovnou do muzea

Kočí – Ke každému exponátu, který stojí v Hasičském muzeu Kočí, se pojí zajímavý příběh a nejinak je tomu i u nejnovějšího přírůstku. Takzvanou dvanáctsettrojku neboli oficiálně DA 12 – Škodu 1203 do expozice zdarma daroval Milan Nepovím z Morašic. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení