VYBRAT REGION
Zavřít mapu

'MUBASO' si na sebe nevydělá

Chrudim - Nově otevřené chrudimské Muzeum barokních soch podle místostarosty města Romana Málka prodělá jen letos zhruba 600 tisíc korun.

9.10.2011 18
SDÍLEJ:

VIZUALIZACE INTERIÉRU dokončovaného muzea zobrazuje i nezřetelné siluety budoucích návštěvníků. Foto: Zdroj vizualizace: Luboš Jelínek

„Letošní rok jistě není typický, už vzhledem k tomu, že byl provoz zahájen až po turistické sezoně. Na prodělek to ale vypadá i v delším výhledu. Na příští rok odhadujeme celkové náklady na 1,6 milionu korun. Jsou v tom náklady na energie odhadnuté na 170 tisíc, mzdové náklady 600 tisíc, zákonné sociální pojištění má činit 210 tisíc, odpisy 162 tisíc a tak dále,” vypočítává místostarosta. Roman Málek připouští, že odhad výnosů ze vstupného lze nyní jen těžko učinit. „Odhadujeme ale výnosy zhruba na 220 tisíc korun, takže ztráta by se mohla za rok 2012 vyšplhat až na 1,4 milionu. Ekonomika celého objektu kostela by se samozřejmě měla částečně zlepšit ve chvíli, kdy začneme promítat v tamějším kině. Třeba i 3D filmy,” doplňuje místostarosta Málek.

Chybí propagace

Duchovní otec projektu muzea, chrudimský galerista Luboš Jelínek, nechtěl včera čísla komentovat, jelikož s nimi dosud nebyl seznámen. Nelíbí se mu ale jak pozdní otevření muzea, tak rovněž nedostatečná propagace instalované expozice. „Teprve až se udělá zatím naprosto chybějící marketingová práce, pak bude mít nějaký význam bavit se o návštěvnosti,” namítl Luboš Jelínek.

Faktem je, že na muzeu nebo v prostoru před ním chybí například jakýkoliv poutač, jenž by lákal k prohlídce objektu. Možná i to je příčina, proč dovnitř zavítá jen asi 30 lidí denně. Prý se ale blýská na lepší časy. „Do prostoru před muzeem brzy nainstalujeme trojstěnný kovový poutač, který již byl navržen a měl by být vyroben během několika týdnů,” slibuje místostarosta Málek.

Autor: Marek Nečina

Místo události:
9.10.2011 VSTUP DO DISKUSE 18
SDÍLEJ:
Kdo nabídne Chrudimi vánoční strom?

Kdo nabídne Chrudimi vánoční strom?

Lesní porosty, letecký snímek. Ilustrační foto

V lesích přibývá usychajících stromů

Opravy – kdy je hradí nájemce a kdy pronajímatel?

Nájmy bytů jsou poměrně obvyklé, méně častý byl donedávna pronájem domů, nicméně to se mění. S ohledem na vysoké ceny pozemků dává řada lidí přednost právě pronájmu. Přesto i na první pohled jednouchý pronájem s sebou nese řadu právních aspektů, na které je třeba dávat pozor. Jedním z nich jsou nepochybně opravy pronajímané nemovitosti.

Drzý zloděj vykrádal stany

Třemošnice – Návštěvníkům třemošnického hudebního festivalu Čwachták fest pokazil radost zloděj, který vykrádal jejich stany. V některých dokonce spali lidé.

V Kraskově se uskutečnil skvělý triatlon

Kraskov – Před pěti lety se v hlavě Petra Chmelíčka (člena Spolku Kraskov pro děti a mládež) zrodil nápad uspořádat amatérský závod v triat-lonu. Neměli jsme žádné zkušenosti a tak za to, že závod hned napoprvé proběhl hladce a s velkým úspěchem, vděčíme hlavně jemu.

Hlinecký houbař nanosil za týden z lesa přes tisíc hřibů

Hlinsko – „Je to paráda, nádhera, úplný houbařský ráj! V životě mě dosud nic takového nepotkalo, a to už je co říct, protože chodívám do lesa běžně i několikrát v týdnu," prohlásil amatérský mykolog Jiří Laštůvka.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení