VYBRAT REGION
Zavřít mapu

PODÍVEJTE SE: Multifunkční centrum v Hlinsku už má jasné kontury

Hlinsko /BOHATÁ FOTOGALERIE/ – Přes extrémní výkyvy počasí nemá stavba multifunkčního centra žádný časový skluz.

27.7.2010
SDÍLEJ:

Stavba multifunkčního centra v Hlinsku žije čilým stavebním ruchem. Zatím bylo nejnáročnější technicky propojit starý a nový objekt. Spodní voda dokonce zapříčinila úpravu projektu.Foto: Radek Latislav

„Na terasách mají být suchomilné rostliny, kačírek a v jiných místech zase bude střecha zatravněná,” popisuje různorodost objektu stavbyvedoucí Miloslav Vinš.

Naopak mekka hlinecké kultury dostává čím dál jasnější kontury.

Zblízka jsme si prohlédli, jak jde stavbařům práce od ruky.

„Byť nám počasí v březnu metrem sněhu nepřálo, i přesto se držíme harmonogramu prací. Původní objekt učiliště máme připravený pro omítky. Bude se dokončovat vzduchotechnika a v polovině září počítáme s dokončením betonových konstrukcí na novém objektu, kde navážeme pracemi na rozvodech. Konstrukce střechy bude do zimy,” přibližuje postup prací od zahájení na začátku roku stavbyvedoucí Miloslav Vinš.

Zatravněná střecha

Neznalý věci se rychle v rozestavěné budově i přes čilý pracovní ruch zorientuje. Se všemi subdodavateli pracuje na stavbě kolem 60 lidí.

V největším sále s kapacitou necelých tří set míst je v současné době spousta stavebního materiálu, ale jeviště se zadní betonovou stěnou na divadlo už s nadsázkou čeká. Kinosál, foyer, galerie, bar, šatny – všechny tyto prostory mají už svoji dispozici danou.

Hlinečtí se nemusí obávat ani tvaru multifunkčního centra.

„Objekt bude členitý, takže určitě nejde říct, že bude tvarem připomínat krabici. Jde o kombinaci pohledového betonu a zdiva. Na terasách mají být suchomilné rostliny, kačírek a v jiných místech zase bude střecha zatravněná,” popisuje různorodost objektu Miloslav Vinš.

Necelá polovina financí pochází od EU

A co bylo prozatím na stavbě nejnáročnější? Podle stavbařů bylo technicky složité spojení starého a nové objektu, kde musel být vzhledem ke spodní vodě upraven projekt.

Hotovou stavbu multifunkčního centra musí stavbaři předat do konce června 2011. Montáž divadelní techniky a kinosálu prodlouží stavbu do konce srpna.

Město Hlinsko získalo na investici za více než 140 miliónů korun 63,3 miliónů korun z fondů Evropské unie. Na stavbě se podílí konsorcium firem Chládek a Tintěra spolu s PKS stavby.

Radek Latislav

27.7.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Firma JASOBAL bude platit už třetí pokutu

Na východ Čech se žene bouřka.

Blíží se silné bouře s lijákem, který by mohl rozvodnit potoky

Den zdraví v Bojanově byl skvělý

Bojanov – Když se v úterý rozezněl Bojanovem typický zvuk sanitního vozu, možná se i někdo lekl, pro koho ze sousedů jedou. Tentokrát si všichni mohli oddychnout, houkání bylo součástí projektu v Základní škole Bojanov.

Vařit můžete i pod širým nebem

Nemusíte vařit jen v domě. Můžete si pořídit kuchyň, která bude stát pod oblohou, nebo alespoň pod krytým přístřeškem na zahradě. A není to ani tak složité.

Geopark Železné hory se nestane součástí UNESCO

Chrudimsko - Geopark spravují Vodní zdroje Chrudim, ředitele této společnosti Daniela Smutka jsme se proto v rozhovoru zeptali na důvody odmítnutí žádosti a jaké má plány do budoucna.

Studenti prošli Zeleným peklem se ctí

Chrudim – V rámci výuky přírodovědných a technických předmětů na Gymnáziu Josefa Ressela v Chrudimi se během pondělí uskutečnila soutěž pětičlenných týmů zvaná Zelené peklo.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies