VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Myslivci se svými psy skládali zkoušky

Chrudim, Travná – Okresní myslivecký spolek pověřil Myslivecký spolek Hubert Horní Bradlo uspořádat v sobotu 22. října barvářské zkoušky honičů (BZH).

27.10.2016
SDÍLEJ:

Barvářské zkoušky honičů v TravnéFoto: Ladislav Bláha

Tyto zkoušky kvalifikují psa k dosledu (v hovorové řeči značí „dohledání" postřelené zvěře) spárkaté zvěře se zvláštním zaměřeními na náročný lov a dosled zvěře černé a vysoké. BZH se konají jeden den a zkoušek se mohou účastnit všechna lovecká plemena mimo plemen ohařů. Na BZH se zkouší na předem usmrcené zvěři (černá zvěř ).

Sraz účastníků, prezentace a losování stop bylo v Rybářské klubovně v Travné u Horního Bradla. Soutěž zahájil a všechny přítomné přivítal ředitel zkoušek Aleš Pospíšil, jinak místopředseda spolku Hubert.

Následně hlavní rozhodčí Karel Bukovjan seznámil 12 soutěžících s pravidly a organizací zkoušek. Poté se pořadatelé, rozhodčí a vůdci se svými psi přemístili na honitby Tarabka a Holubka, které se rozkládají podel lesní silnice z Kameniček do Nasavrk. Zde byly totiž vyznačený jednotlivé stopy, na kterých probíhaly zkoušky.

Zakončení soutěže opět proběhlo v klubovně u rybníka v Travné, kde byly nejprve vyhlášeny výsledky a předány cenv. Těmi byly poháry pro všechny, kteří při zkouškách uspěli. Předávala je jednatelka OMS  Chrudim Lenka Kubalová, která třemi většími poháry odměnila soutěžící, kteří skončili na „stupních vítězů" – viz foto.

Na bronzovém stupni se umístil jezevčík Hrabě Barney od Náplavky majitelky Lenky Zavoralové ze Zderazy (vpravo). Pomyslné stříbro si odnesl také jezevčík Coudy od Kašparova lesa, kterého vedl  Tomáš Škaryd z Chotěboře (vlevo). Nejlepším byl také jezevčík Queen Jane Amery a vůdce Pavel Richter z Chocně (uprostřed).

Na závěr si vzal slovo opět hlavní rozhodčí Karel Bukovjan, který zhodnotil celou soutěž na výbornou, vyzdvihl bezchybné bodování všech rozhodčích, poukázal na vynikající organizační práci členů Mysliveckého spolku Hubert, perfektní připravenost soutěžních stop a také poděkoval místnímu Rybářskému spolku, který vytvořil výborné zázemí pro bezproblémový průběh zkoušek. Závěrem všem popřál Lovu zdar.

Ladislav Bláha

Autor: Redakce

27.10.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Letní barokní scéna v Chrudimi
11

Barokní serenáty hrané nyní v Chrudimi mnoho uší neslyšelo

Pytel trávy za dva miliony asi není součástí povinné výbavy automobilu.

V kufru auta vezli pytel trávy. A nešlo o senoseč

Řidič po srážce s kamionem utrpěl četná zranění

Hlinsko - „Byla to taková morda, že kusy aut lítaly kolem,“ popisují svědci čtvrteční srážku osobního auta s kamionem, ke které došlo krátce před půl sedmou ráno na silnici mezi Hlinskem a Chlumem. Těžce zraněného řidiče odvezla sanitka do nemocnice.

Automatika zalarmovala hasiče a poté vypustila pěnu

Třemošnice - Profesionální hasiče ze Seče a dobrovolné z Třemošnice, Prachovic a Seče vyburcoval ve středu ve 21.18 poplach. Mělo hořet v dílně podniku ve Skoranově. I když vše nasvědčovalo tomu, že by mohlo jít o veliký požár, nakonec se vůbec nehasilo.

Hokejistům se přiblížil boj o dobu ledovou

Chrudim – Strojník zimního stadiónu v Chrudimi Petr Kulhánek ve vodním mlžném oparu stříká na betonovou plochu jednu vrstvu vody za druhou. Připravuje tak základní ledovou vrstvu pro nástup rolby, která se už po zbytek sezóny v hale bude o kvalitu ledu v Chrudimi starat.

KAM O VÍKENDU: Deník přináší pozvánku

Chrudimsko - Nevíte kam o víkendu vyrazit s rodinou či přáteli? Nechte si poradit v tradiční pozvánce Chrudimského deníku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení