VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Myslivci se svými psy skládali zkoušky

Chrudim, Travná – Okresní myslivecký spolek pověřil Myslivecký spolek Hubert Horní Bradlo uspořádat v sobotu 22. října barvářské zkoušky honičů (BZH).

27.10.2016
SDÍLEJ:

Barvářské zkoušky honičů v TravnéFoto: Ladislav Bláha

Tyto zkoušky kvalifikují psa k dosledu (v hovorové řeči značí „dohledání" postřelené zvěře) spárkaté zvěře se zvláštním zaměřeními na náročný lov a dosled zvěře černé a vysoké. BZH se konají jeden den a zkoušek se mohou účastnit všechna lovecká plemena mimo plemen ohařů. Na BZH se zkouší na předem usmrcené zvěři (černá zvěř ).

Sraz účastníků, prezentace a losování stop bylo v Rybářské klubovně v Travné u Horního Bradla. Soutěž zahájil a všechny přítomné přivítal ředitel zkoušek Aleš Pospíšil, jinak místopředseda spolku Hubert.

Následně hlavní rozhodčí Karel Bukovjan seznámil 12 soutěžících s pravidly a organizací zkoušek. Poté se pořadatelé, rozhodčí a vůdci se svými psi přemístili na honitby Tarabka a Holubka, které se rozkládají podel lesní silnice z Kameniček do Nasavrk. Zde byly totiž vyznačený jednotlivé stopy, na kterých probíhaly zkoušky.

Zakončení soutěže opět proběhlo v klubovně u rybníka v Travné, kde byly nejprve vyhlášeny výsledky a předány cenv. Těmi byly poháry pro všechny, kteří při zkouškách uspěli. Předávala je jednatelka OMS  Chrudim Lenka Kubalová, která třemi většími poháry odměnila soutěžící, kteří skončili na „stupních vítězů" – viz foto.

Na bronzovém stupni se umístil jezevčík Hrabě Barney od Náplavky majitelky Lenky Zavoralové ze Zderazy (vpravo). Pomyslné stříbro si odnesl také jezevčík Coudy od Kašparova lesa, kterého vedl  Tomáš Škaryd z Chotěboře (vlevo). Nejlepším byl také jezevčík Queen Jane Amery a vůdce Pavel Richter z Chocně (uprostřed).

Na závěr si vzal slovo opět hlavní rozhodčí Karel Bukovjan, který zhodnotil celou soutěž na výbornou, vyzdvihl bezchybné bodování všech rozhodčích, poukázal na vynikající organizační práci členů Mysliveckého spolku Hubert, perfektní připravenost soutěžních stop a také poděkoval místnímu Rybářskému spolku, který vytvořil výborné zázemí pro bezproblémový průběh zkoušek. Závěrem všem popřál Lovu zdar.

Ladislav Bláha

Autor: Redakce

27.10.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Letecká záchranná služba.

Na koupališti tonul chlapec

Hledaný 44letý Karel Synek.

Policie v Pardubicích pátrá po Karlu Synkovi

DOTYK.CZ

Prima vyhodila vedoucího vydání Diváckých zpráv neprávem, rozhodl soud

Obvodní soud pro Prahu 8 rozhodl po třech letech ve sporu mezi televizí Prima a vedoucím vydání jejích Diváckých zpráv Jiřím Fröhlichem. Ten se soudil o neplatnost okamžitého zrušení svého pracovního poměru. Soudkyně obvodního soudu dala Fröhlichovi za pravdu. Rozsudek zatím nenabyl platnost, obě strany se mohou odvolat.

Policie pátrá po nezvěstném muži

Chrudimsko – Policisté hledají sedmapadesátiletého Bohuslava Voráčka z Hlinska, který v sobotu 24. června odešel ze svého domu a už se nevrátil. Své ženě pouze sdělil, že mu není dobře a jde se projít.

Chrudimským Svobodným se nelíbí výsledek hlasování

Chrudim – Petr Lichtenberg a Josef Káles, zastupitelé za chrudimské Svobodné, navrhli do finančního výboru města svého spolustraníka Josefa Lebdušku. Ten však nakonec zvolen nebyl, neboť většina zastupitelů pro něj prostě nezvedla ruku.

Lidé v Běstvině budou třídit i do pytlů

Běstvina – Obyvatelé Běstviny budou mít od července možnost třídit domácí odpad nově i do pytlů, které si mohou zdarma vyzvednout v úředních hodinách na obecním úřadu. Firma bude svážet tříděný odpad (papír, plast, kovový odpad a nápojové kartony) od domů poprvé 10. července.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies