VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na nové auto pro Amaltheu se složili místní podnikatelé

Chrudim – Terénní pracovníci zapsaného spolku Amalthea, která pomáhá řešit problémy v rodinách tak, aby se předcházelo umísťování dětí do ústavní nebo pěstounské péče, budou moci spolehlivěji dojíždět za svými klienty. Od společnosti Kompakt získali zbrusu nový automobil, na který se složili regionální podnikatelé.

21.9.2016
SDÍLEJ:

RUDOLF ADAM (vlevo) předává klíče od nového auta řediteli Amalthey Davidu Svobodovi.Foto: Lukáš Vaníček

„Děkujeme všem, kteří se na projektu podíleli," říká ředitel Amalthey David Svoboda, když přebírá klíče od vozu a pokračuje: „Auto bude v pohybu od pondělí do pátku a možná i o víkendech. Bude jezdit do rodin, které se ocitly v těžké životní situaci a hrozí, že jim budou jejich děti odebrány. Pomáháme těmto rodinám se znovu postavit na nohy, aby mohly zůstat kompletní."

Z DOTACÍ TO NEJDE

Jak dále ředitel vysvětluje, dotační tituly poskytované Amalthee neumožňují nákup nového auta a vozový park, který zapsaný spolek vlastní, je již značně zastaralý. Zbrusu nový dopravní prostředek proto všichni pracovníci uvítali s radostí.

„Nedílnou součástí naší práce jsou terénní služby – návštěvy přímo v rodinách. Auto je pro nás stejně potřebné, jako třeba telefon," doplňuje ředitel Svoboda.
Iniciátorem nákupu nového auta byla společnost Kompakt z Poděbrad. Ta už od roku 1998 pracuje mimo jiné na projektu, který nazývá sociální automobil.

PODNIKATELÉ SE SLOŽÍ

„Za spoluúčasti firem a společností se snažíme o vytvoření, zdokonalení a obnovení vozového parku v ústavech a zařízeních, která svou činnost zaměřila na výchovu, vzdělání, rehabilitaci a integraci zdravotně, mentálně či jinak hendikepovaných lidí," vysvětluje zástupce Kompaktu Rudolf Adam.

Myšlenka projektu je jednoduchá – pracovníci firmy Kompakt osloví regionální podnikatele a spolu se na nové auto složí. Od roku 1998 do současnosti jich pořídili zhruba 550.
„Na naši výzvu slyší tak každý třetí firma. Neziskové organizace, kterým by se náš projekt sociální automobil hodil, vybírají naši obchodní zástupci po celé republice," říká ještě Rudolf Adam.

NEJPRVE PODPORA A POTÉ TEPRVE TREST

Mezi klienty Amalthey se řadí rodiny, které se například náhle ocitly bez prostředků, bez domova, časté jsou například matky, které opustil partner, rodina je zavrhla a ony se ocitly úplně samy. „Mohou to být rodiče, kteří vyrůstali v dětském domově a nikdo je nenaučil, jak se mají postarat o své děti," poznamenává David Svoboda.

Pracovníci Amalthey také doprovázejí a podporují děti, které odešly do náhradní rodiny a pomáhají nejen jim, ale i pěstounům.

ZPOČÁTKU NEDŮVĚRA

Nový klienti přicházejí za Amaltheou buď sami, ve větší míře je však doporučuje orgán sociálně-právní ochrany dětí. Spolu se tak snaží neutěšenou situaci ještě před odebráním dětí vyřešit a rodinu v jasně vymezené době znovu postavit na nohy. „Pochopitelně se tu ale nebavíme o situacích, kdy jsou děti zneužívány nebo týrány," doplňuje David Svoboda.

„Motivace ze strany rodičů ke spolupráci s námi nemusí být zpočátku velká, ale časem se ukáže, že neposkytujeme jenom kontrolu, ale jde nám především o jejich podporu," dodává ředitel.

Autor: Lukáš Vaníček

21.9.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ford Fiesta.
AUTOMIX.CZ
14

Dá se koupit spolehlivé auto za 50 tisíc? Tyto vozy mohou být výhrou

Požár zachvátil pole u Žlebské Lhotky.
14

Požár zachvátil pole u Žlebské Lhotky. Muž zřejmě vypaloval kabely

„Apka“ v akci. Pomohla při simulované nehodě

Hradecko – V mobilu ji má již několik set tisíc lidí. Aplikace Záchranka pomáhá rychle přivolat záchranáře ve chvílích, kdy jde o život.Jak funguje, si včera na vlastní kůži vyzkoušelo několik dobrovolníků při simulované dopravní nehodě. 

Adopce zvířat: největší zájem je o veverku

Proseč – Záchranná stanice hendikepovaných zvířat Pasíčka má hodně příznivců. Lidé mají možnost si na dálku adoptovat ptáka nebo savce a podílet se na jeho stravě i léčbě. 

Pátrání po káněti má šťastný konec

Pardubický kraj– Několik dní trvalo pátrání po káněti, které uletělo po silném větru ze zámecké obory ve Žlebech. Pomocí sociální sítě po něm pátrali lidé z celého kraje, protože dravec dokáže běžně uletět i padesát kilometrů.

Do řeky Chrudimky odtéká lépe vyčištěná voda

Hlinsko – Společnost Vodovody a kanalizace Chrudim (VaK Chrudim) dokončila kompletní rekonstrukci technologické části čistírny odpadních vod v Hlinsku. Příprava jedné z nejrozsáhlejších rekonstrukcí, financovaných zmíněnou společností takřka 65 miliony korun bez DPH, byla zahájena už v roce 2010.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení