VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na Veselém Kopci vzniká nová stavba

Veselý Kopec -Ve skanzenu na Veselém Kopci byla zahájena stavba kaple. Jedná se o kopii sakrální stavby z Vříště, která doplní expozice lidového stavitelství.

2.11.2011
SDÍLEJ:

Stavba nové kaple na Veselém Kopci.Foto: SLS Vysočina

Souboru lidových staveb Vysočina poskytl vloni Krajský úřad v Pardubicích účelovou dotaci 200 tisíc korun. Tyto peníze mají sloužit na pořízení projektové dokumentace týkající se dostavby expozičních objektů na Veselém Kopci. Jedním z těchto objektů byla i zmíněná kaple. Stavba se nyní realizuje z finančních prostředků Národního památkového ústavu územního odborného pracoviště v Pardubicích.

Kaple bude otevřena nejpozději v červnu příštího roku. Díky ministerstvu kultury jsme získali již několik předmětů pro vybavení interiéru. Těšíme se, že sakrální objekt vhodně doplní lidové stavby a přinese možnost dalších aktivit v oblasti pořádaných programů a nabídce doplňkových služeb, například svatebních obřadů,“ uvedla vedoucí správy Ilona Vojancová. Kaple bude stát nedaleko zvoničky nad břízkami na louce.

Dalšími objekty, které obohatí skanzen na Veselém Kopci, jsou truhlářská a kolářská dílna. „Transfer z Možděnice bychom rádi uskutečnili v příštím roce, ale záleží na výši našeho rozpočtu,” doplnila Ilona Vojancová.

2.11.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Pátrání po káněti má šťastný konec.

Adopce zvířat: největší zájem je o veverku

Pátrání po káněti má šťastný konec.

Pátrání po káněti má šťastný konec

Do řeky Chrudimky odtéká lépe vyčištěná voda

Hlinsko – Společnost Vodovody a kanalizace Chrudim (VaK Chrudim) dokončila kompletní rekonstrukci technologické části čistírny odpadních vod v Hlinsku. Příprava jedné z nejrozsáhlejších rekonstrukcí, financovaných zmíněnou společností takřka 65 miliony korun bez DPH, byla zahájena už v roce 2010.

Ochránci přírody stavěli kamenné bydlení pro ještěrky a hmyz

Pařížov – Dobrovolníci Hnutí Brontosaurus a Zeleného domu Chrudim stavěli u Pařížova kamennou zídku pro různé zajímavé druhy živočichů. Měla by sloužit například jako úkryt a místo pro slunění různým ještěrkám, slepýšům a podobně. 

Požár zachvátil pole u Žlebské Lhotky

Žlebská Lhotka – Strniště na poli nedaleko Žlebské Lhotky zachvátil ve středu po poledni požár. Díky rychlému zásahu hasičů se jej podařilo dostat pod kontrolu.

Nehoda u Běstviny si vyžádala dvě zraněné osoby

Běstvina – U nehody, která se stala v úterý krátce před půl čtvrtou odpoledne na silnici nedaleko Běstviny zasahovali profesionální hasiči ze Seče. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení