VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nabídka táborů je bohatá, lze dítěti vybrat pobyt 'na tělo'

Chrudim – Prázdniny se blíží a je nejvyšší čas poohlédnout se po letním táboře.

17.5.2011 2
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/David Chládek

Dům dětí a mládeže v Chrudimi nabízí hned několik druhů prázdninových dobrodružství. Jedním z nich je například tábor s názvem „Ať žijí rytíři aneb rok naruby“. Děti si na něm zahrají velké množství her a turnajů, vyluští středověké písmo a budou hledat ukrytý poklad. Dvoutýdenní pobyt začínající 30. července přijde na 3600 korun pro členy zájmového kroužku a pro nečleny je o 250 korun dražší. Kromě standardních táborů připravil chrudimský DDM tradiční příměstský tábor, který se skládá z jednodenních výletů. Rodiče si mohou vybrat, na Jsou naplánovány na začátek července a konec srpna a jejich cena se pohybuje v intervalu sto až pět set korun.

Mezi „nejklasičtější“ tábory se řadí skautské. Ty pořádá každá skautská základ a je vrcholem celého skautského roku. Na jejich pobytech nechybí spaní ve stanech či teepee nebo učení se tábornickým dovednostem. Mezi jejich výhody patří mimo jiné cena, kdy dvoutýdenní pobyt přijde přibližně na dva tisíce korun. Tábory jsou určeny především pro členy.

Velmi populárními jsou tématické tábory. Jejich kouzlo spočívá v tom, že každý pobyt se zaměřuje na specifické téma. Tento druh táborů je vhodný pro nadšené děti, které se zajímají o dané odvětví, ale také pro děti, které chtějí něco nového zažít a naučit se. Velké množství tématických táborů nabízí Malá cestovní kancelář.

Na území okresu Chrudim jich pořádá hned několik. Pro představu můžeme jmenovat alespoň některé. Například v Obořici u Nasavrk se koná tábor s jezdeckým výcvikem. Šestidenní pobyt přijde zájemce na 4160 korun a startuje téměř každý prázdninový týden. Malá cestovní kancelář dále organizuje horolezecký či rybářský tábor. Novinkou letošní sezóny se stalo Cykloputování po Železných horách. Sedmidenní cestování vychází na necelých tři a půl tisíce korun. V Hradišti u Nasavrk cestovní kancelář pořádá divadelní tábor, na kterém se účastnící naučí něco z pantomimy, režie nebo přípravy kostýmů a scény.

Taneční škola Bohémia v Chrasti spolupořádá Letní taneční tábor v Proseči. Jak již název napovídá, na táboře půjde především o tanec, který bude vyučován a předváděn profesionálními lektory. Jak pořadatelé sami uvádí, „dvě třetiny času jsou věnovány taneční výuce a jedna třetina klasickým hrám a sportování“. Účastníci se mohou přihlásit do pěti věkových kategorií a týdenní pobyt od 30. července stojí tři a půl tisíce korun.

Petr Jeníček

17.5.2011 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:
rekonstruované podkroví

V podkroví můžete mít své království

Nemocnice fungují i přes nedostatek lékařů a sester.

Nemocnice fungují i přes nedostatek lékařů a sester

Svěchyňova ulice se na čas uzavře

Chrudim – Z důvodu umístění jeřábu na komunikaci při instalaci antény na střechu domu čp. 250 v chrudimské ulici Svěchyňova bude během nadcházející soboty a neděle pro motoristy úplně uzavřená tamní silnice.

V Miřeticích se připojí na novou kanalizaci

Miřetice – „Musím jet pomalu, auto se na rozbité silnici kodrcá, ale to se dá vydržet. Nová kanalizace je důležitější, než trocha nepohodlí,“ konstatuje řidič Josef Bílý, když se vyhýbá náklaďáku stojícímu uprostřed silnice v Miřeticích. 

Židovské památky lákají, Luže k nim vydala turistické vizitky

Luže – Židovské památky začínají turisté vyhledávat stále častěji a nejinak je tomu i v Luži. Židovské osídlení v Luži je doloženo od druhé poloviny 16. století a podle dobových pramenů se na noc uzavíralo řetězy. 

Díra v nádrži nevznikla sama od sebe

Chrudim – V pondělí krátce před osmou hodinou obdržela městská policie telefonické oznámení od občana, který na Tyršově náměstí zaregistroval unikající palivo ze zaparkovaného vozidla. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení