VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nad listím a trávou visí otazníky

Chrudim, Hlinsko  - Ke třídění a svozu bioodpadu se lidé vyjádří při veřejném projednávání v listopadu.

8.10.2015
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK

Obyvatelé Chrudimě dosud nevědí, zda jim město v budoucnu bude poskytovat nádoby na nashromážděný bioodpad.

„V jiných městech to vídám běžně," posteskla si nedávno například Chrudimačka Andrea Částková a vyjádřila názor, že sídlo, které se honosí přídomkem „zdravé město", by takovouto možnost mělo svým obyvatelům nabídnout.

Vedoucí chrudimského oddělení přírodního prostředí Kateřina Mrózková to nevylučuje. „Město Chrudim v současné době zpracovává nový Plán odpadového hospodářství a v něm bude řešen i způsob nakládání s bioodpadem. Plán bude projednán s veřejností začátkem listopadu, přesný termín a místo včas upřesníme. Lidé tak dostanou možnost ke všemu se vyjádřit a vznést i případné náměty, dotazy a připomínky. Podle toho, jak bude problematika nakládání s bioodpadem v plánu odpadového hospodářství řešena, pak bude město postupovat," ujistila Kateřina Mrózková. Zároveň ale připomněla, že současný stav, kdy se lidé mohou zbavit posekané trávy nebo shrabaného listí ve sběrném dvoře či prostřednictvím vlastních kompostérů, je zcela v souladu s platnými předpisy.

Některá města v okrese jsou ale v nakládání s bioodpady dál. „V Hlinsku stojí už léta na několika místech menší hnědé kontejnery na biologicky rozložitelný odpad," připomněla pracovnice tamějšího odboru životního prostředí Hana Kopecká. Město ale půjde ještě dál. „V rámci projektu na třídění bioodpadu jsme získali kromě jiné techniky i 300 kompostérů, které dorazí do Hlinska v příštích čtrnácti dnech. Zájemci si je pak budou moci vyzvednout zdarma," uvedl hlinecký starosta Miroslav Krčil. Město se v další rovině opře rovněž o spolupráci v rámci mikroregionu. Ten bude schopen zajistit dodání dalších nádob přímo k domům nebo se zasadí o posílení stávající sítě nádob rozmístěných ve veřejném prostoru. Dále se proto mapuje zájem lidí o uvedená řešení.

Autor: Marek Nečina

8.10.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Místo vrátnice se bude volit v základní škole

Dům v Krasíkově, kde v sobotu 14. října došlo k vraždě.
VÍME PRVNÍ
3

Vražda v Krasíkově. Zřejmě kvůli neshodám a alkoholu

ON-LINE: Simeon Karamazov dnes odpovídal na vaše dotazy

Chrudim - Vysokoškolský učitel, poslanec a lídr krajské kandidátky ODS pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Simeon Karamazov dnes od 10 hodin odpovídal čtenářům Deníku v on-line rozhovoru.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Chrastecká škola plánuje investice za 18 milionů

Chrast – Chrastecká základní škola 4. listopadu oslaví 140. výročí založení. V současné době ji navštěvuje 468 žáků a na jejich vzdělání se podílí 66 zaměstnanců, z toho například 18 asistentů pedagoga

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení