VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nad listím a trávou visí otazníky

Chrudim, Hlinsko  - Ke třídění a svozu bioodpadu se lidé vyjádří při veřejném projednávání v listopadu.

8.10.2015
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK

Obyvatelé Chrudimě dosud nevědí, zda jim město v budoucnu bude poskytovat nádoby na nashromážděný bioodpad.

„V jiných městech to vídám běžně," posteskla si nedávno například Chrudimačka Andrea Částková a vyjádřila názor, že sídlo, které se honosí přídomkem „zdravé město", by takovouto možnost mělo svým obyvatelům nabídnout.

Vedoucí chrudimského oddělení přírodního prostředí Kateřina Mrózková to nevylučuje. „Město Chrudim v současné době zpracovává nový Plán odpadového hospodářství a v něm bude řešen i způsob nakládání s bioodpadem. Plán bude projednán s veřejností začátkem listopadu, přesný termín a místo včas upřesníme. Lidé tak dostanou možnost ke všemu se vyjádřit a vznést i případné náměty, dotazy a připomínky. Podle toho, jak bude problematika nakládání s bioodpadem v plánu odpadového hospodářství řešena, pak bude město postupovat," ujistila Kateřina Mrózková. Zároveň ale připomněla, že současný stav, kdy se lidé mohou zbavit posekané trávy nebo shrabaného listí ve sběrném dvoře či prostřednictvím vlastních kompostérů, je zcela v souladu s platnými předpisy.

Některá města v okrese jsou ale v nakládání s bioodpady dál. „V Hlinsku stojí už léta na několika místech menší hnědé kontejnery na biologicky rozložitelný odpad," připomněla pracovnice tamějšího odboru životního prostředí Hana Kopecká. Město ale půjde ještě dál. „V rámci projektu na třídění bioodpadu jsme získali kromě jiné techniky i 300 kompostérů, které dorazí do Hlinska v příštích čtrnácti dnech. Zájemci si je pak budou moci vyzvednout zdarma," uvedl hlinecký starosta Miroslav Krčil. Město se v další rovině opře rovněž o spolupráci v rámci mikroregionu. Ten bude schopen zajistit dodání dalších nádob přímo k domům nebo se zasadí o posílení stávající sítě nádob rozmístěných ve veřejném prostoru. Dále se proto mapuje zájem lidí o uvedená řešení.

Autor: Marek Nečina

8.10.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Chrudim se na šest dnů stane centrem loutkářství

Škoda Rapid 136 MTX Cabrio.
AUTOMIX.CZ
49

GALERIE: Skvosty Metalexu. Tato česká firma stavěla skvělá auta, i za socialismu

Martin Věchet odpískal festival v Mladých Bukách

Mladé Buky - Festival Trutnoff se ani v menší variantě takzvané Zahradní slavnosti letos neuskuteční.

Během Dne s Jitřenkou si cenu zasloužili všichni závodníci

Chrudim – Centrum sociálních služeb a pomoci Chrudim pořádalo během úterý tradiční Den s Jitřenkou.

Na radnici v Hlinsku „bydlí“ 748 obyvatel

Hlinsko – Bydlím na radnici. To o sobě může říkat 748 lidí, kteří jsou trvale hlášeni na Městském úřadě v Hlinsku. Město má 9632 obyvatel a podle propočtu tak na radnici „žije" každý dvanáctý člověk.

Okradl spícího muže na lavičce

Chrudim – Nedělní ráno nebylo pro devětačtyřicetiletého muže vůbec šťastné. Spal na lavičce v chrudimském Střeleckém parku, když náhle zjistil, že mu někdo krade jeho plátěnou tašku.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies