VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lidé v chrudimských městských bytech zaplatí vyšší nájemné

CHRUDIM - Obyvatele chrudimských městských bytů čeká první zdražení už v srpnu, další bude následovat v lednu 2008.

17.7.2007
SDÍLEJ:

Chrudimské sídliště Víta Nejedlého.Foto: Karel Dvořák

V městských bytech bude od prvního srpna zvýšeno nájemné. K dalšímu zdražení dojde pak v lednu. Rozhodli o tom radní města. Jednostranná úprava výše nájemného je volena v maximální možné míře tak, jak to připouští zákon. Rada města nyní rozhodovala o částkách, jež budou platit od ledna do prosince příštího roku. Potom odsouhlasí další posun směrem nahoru. V roce 2010 by mělo měsíční nájemné u bytů standardní kvality dosáhnout 36,58 koruny za metr čtvereční. U bytů se sníženou kvalitou bydlení by částka činila 21,93 koruny,“ informuje tisková mluvčí radnice Sylva Drašnarová. Za dva roky by nájemné u bytu velikosti šedesát metrů čtverečních mělo přesáhnout dva tisíce korun. Nyní lidé platí 985 korun a od srpna připlatí asi dvě stovky.

Výše nájemného se bude upravovat vždy na kalendářní rok, naposledy vroce 2010. K31. 12. 2010 by mělo měsíční nájemné u bytů standardní kvality dosáhnout 36,58/m2 a u bytů se sníženou kvalitou bydlení 32,93 Kč/m2. To znamená, že měsíční nájemné vbytě o velikosti 60 m2 by vroce 2010 mohlo dosáhnout 2195 Kč (standardní byt) a vbytě o stejné velikosti se sníženou kvalitou bydlení 1976 Kč.

Jednostranné zvyšování nájemného bude zajištěno CZ Stavebním holdingem, a. s., Pardubice.

17.7.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Letecká záchranná služba.

Na koupališti tonul chlapec

Hledaný 44letý Karel Synek.

Policie v Pardubicích pátrá po Karlu Synkovi

DOTYK.CZ

Prima vyhodila vedoucího vydání Diváckých zpráv neprávem, rozhodl soud

Obvodní soud pro Prahu 8 rozhodl po třech letech ve sporu mezi televizí Prima a vedoucím vydání jejích Diváckých zpráv Jiřím Fröhlichem. Ten se soudil o neplatnost okamžitého zrušení svého pracovního poměru. Soudkyně obvodního soudu dala Fröhlichovi za pravdu. Rozsudek zatím nenabyl platnost, obě strany se mohou odvolat.

Policie pátrá po nezvěstném muži

Chrudimsko – Policisté hledají sedmapadesátiletého Bohuslava Voráčka z Hlinska, který v sobotu 24. června odešel ze svého domu a už se nevrátil. Své ženě pouze sdělil, že mu není dobře a jde se projít.

Chrudimským Svobodným se nelíbí výsledek hlasování

Chrudim – Petr Lichtenberg a Josef Káles, zastupitelé za chrudimské Svobodné, navrhli do finančního výboru města svého spolustraníka Josefa Lebdušku. Ten však nakonec zvolen nebyl, neboť většina zastupitelů pro něj prostě nezvedla ruku.

Lidé v Běstvině budou třídit i do pytlů

Běstvina – Obyvatelé Běstviny budou mít od července možnost třídit domácí odpad nově i do pytlů, které si mohou zdarma vyzvednout v úředních hodinách na obecním úřadu. Firma bude svážet tříděný odpad (papír, plast, kovový odpad a nápojové kartony) od domů poprvé 10. července.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies