VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nájemníci dluží 
18 milionů

Chrudim – Osmnáct milionů korun, právě tolik teď trčí v podrozvaze účetnictví města Chrudim v často i mnohaletých pohledávkách za neuhrazené nájemné.

20.5.2016
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník

Městské zastupitele s tím seznámila vedoucí finančního odboru radnice Hana Vránová. „Byli jsme auditorem upozorněni, že v případě, že máme nekryté pohledávky v účetnictví, tak samozřejmě dochází k jeho zkreslování. Je to logické, neboť víme, že ty zdroje už nikdy nezískáme zpět," řekla Hana Vránová.

Podle ní bylo prvním krokem k nápravě už provedené přeřazení zmíněných pohledávek z hlavního účetnictví do podrozvahy. „Letos je potřeba v celém procesu pokračovat a pohledávky řešit tím, že bude zpracován návrh na jejich prominutí a odpis, který bude projednán v orgánech města. Tak, aby následně mohly být tyto částky definitivně odepsány z účetnictví," upozornila vedoucí finančního odboru, podle níž „jde z 99 procent o absolutně nevymožitelné věci", u kterých v součtu až 70 procent tvoří příslušenství v podobě penále.

Věci se podivil zastupitel za Svobodné Petr Lichtenberg: „Jak se to tak přihodí, že město doklopýtá až k osmnáctimilionové pohledávce za nezaplacené nájemné? A jaká byla přijata opatření, aby pohledávky dále nerostly?" ptal se.

Místostarosta Jaroslav Trávníček slíbil dodat podrobnější odpověď písemně, ale ústně reagoval starosta Petr Řezníček. „Už minimálně pět let platí, že nájemníci dostávají smlouvy jen na rok a bytová komise doporučí prodloužení nájmu jen s vědomím toho, že dotyčný má všechny eventuální dluhy uhrazeny."

Autor: Marek Nečina

20.5.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Martin Věchet a Eva Navrátilová

Martin Věchet odpískal festival v Mladých Bukách

Den s Jitřenkou
9

Během Dne s Jitřenkou si cenu zasloužili všichni závodníci

Na radnici v Hlinsku „bydlí“ 748 obyvatel

Hlinsko – Bydlím na radnici. To o sobě může říkat 748 lidí, kteří jsou trvale hlášeni na Městském úřadě v Hlinsku. Město má 9632 obyvatel a podle propočtu tak na radnici „žije" každý dvanáctý člověk.

Okradl spícího muže na lavičce

Chrudim – Nedělní ráno nebylo pro devětačtyřicetiletého muže vůbec šťastné. Spal na lavičce v chrudimském Střeleckém parku, když náhle zjistil, že mu někdo krade jeho plátěnou tašku.

Firma JASOBAL bude platit už třetí pokutu

Chrast, Pardubice - Inspektoři z České inspekce životního prostředí (ČIŽP) v Hradci Králové uložili pokutu 600 tisíc korun společnosti JASOBAL s.r.o. Výrobce bublinkové fólie se po zákazu výroby nařízeném inspekcí loni v květnu přesunul z Chrasti u Chrudimi do Pardubic.

Blíží se silné bouře s lijákem, který by mohl rozvodnit potoky

Východní Čechy - Počasí, které dnes celý den připomínalo prádelnu, se výrazně zhorší. Do východních Čech se blíží velmi silné bouřky, které mohou pozdě odpoledne a večer přinést silný vítr, přívalové deště a rozvodnit potoky.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies