VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nájemníci dluží 
18 milionů

Chrudim – Osmnáct milionů korun, právě tolik teď trčí v podrozvaze účetnictví města Chrudim v často i mnohaletých pohledávkách za neuhrazené nájemné.

20.5.2016
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník

Městské zastupitele s tím seznámila vedoucí finančního odboru radnice Hana Vránová. „Byli jsme auditorem upozorněni, že v případě, že máme nekryté pohledávky v účetnictví, tak samozřejmě dochází k jeho zkreslování. Je to logické, neboť víme, že ty zdroje už nikdy nezískáme zpět," řekla Hana Vránová.

Podle ní bylo prvním krokem k nápravě už provedené přeřazení zmíněných pohledávek z hlavního účetnictví do podrozvahy. „Letos je potřeba v celém procesu pokračovat a pohledávky řešit tím, že bude zpracován návrh na jejich prominutí a odpis, který bude projednán v orgánech města. Tak, aby následně mohly být tyto částky definitivně odepsány z účetnictví," upozornila vedoucí finančního odboru, podle níž „jde z 99 procent o absolutně nevymožitelné věci", u kterých v součtu až 70 procent tvoří příslušenství v podobě penále.

Věci se podivil zastupitel za Svobodné Petr Lichtenberg: „Jak se to tak přihodí, že město doklopýtá až k osmnáctimilionové pohledávce za nezaplacené nájemné? A jaká byla přijata opatření, aby pohledávky dále nerostly?" ptal se.

Místostarosta Jaroslav Trávníček slíbil dodat podrobnější odpověď písemně, ale ústně reagoval starosta Petr Řezníček. „Už minimálně pět let platí, že nájemníci dostávají smlouvy jen na rok a bytová komise doporučí prodloužení nájmu jen s vědomím toho, že dotyčný má všechny eventuální dluhy uhrazeny."

Autor: Marek Nečina

20.5.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Oblastní kolo soutěže mladých zdravotníků v chrudimském parku.
16

Na mladé zdravotníky čekaly zlomeniny i střepy trčící z rukou

Žáci ze Speciální základní školy Chrudim hráli Duhovou pohádku.
11

Děti hrály pohádku, aby pomohly jiným dětem

Baletky zazářily v pražském Salesiánském divadle

Chrudim - V Salesiánském divadle v Praze se v uplynulých dnech uskutečnila celostátní soutěž tanečních škol. V kategorii klasický tanec si na ní vytančili stříbrnou příčku Josef Pavliš a Veronika Vodičková z tanečního oddělení ZUŠ Chrudim.

Mydlářovský dům zažije osvícení

Chrudim – Muzeum loutkářských kultur zve na páteční, slavnostní otevření nového prostoru určeného návštěvníkům. Po rozsáhlé rekonstrukci vzniklo na terasách za Mydlářovským domem výjimečné místo k odpočinku i setkávání s atmosférou italského Toskánska, odkud kdysi Matěj Mydlář čerpal inspiraci pro renesanční přestavbu svého domu.

Hasiči museli vyprostit řidiče z dodávky

Hlinsko – V úterý krátce po deváté hodině večerní narazila dodávka do stromu nedaleko Hlinska. K nehodě ihned spěchaly hasičské vozy profesionálních a dobrovolných hasičů.

Čtyři návrhy kuchyně, která bude součástí obýváku

Manželé stojí před rozhodnutím, zda koupit byt. Bojí se totiž, že se jim do jedné místnosti nemůže vejít kuchyň, jídelní kout i obývák. Od toho je tu naše designérka Bára, která ukáže, že i na malém prostoru lze skloubit více funkcí.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies