VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kraj možná neoprávněně nakládal s osobními údaji

Pardubice - Vedoucí odboru komunitních služeb magistrátu má kauzu prověřit přímo u ředitele úřadu.

1.4.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Luboš Jeníček

Rada města Pardubic chce po vedoucí odboru komunitních služeb pardubického magistrátu Ivaně Liedermanové, aby prověřila, zda na krajském úřadě nedošlo k neoprávněnému nakládání s osobními údaji. „Konkrétně jde o protokol z kontroly v příspěvkové organizaci Sociální služby města Pardubic (SSmP),“ upřesnila náměstkyně pardubického primátora Štěpánka Fraňková.

Citlivé osobní údaje

„Protokol, obsahující i citlivé osobní údaje, byl vyvěšen v interním informačním systému krajského úřadu, kde k němu mělo přístup kolem 400 pracovníků,“ sdělila náměstkyně pardubického primátora a dodala, že vedoucí odboru komunitních služeb má nyní za úkol podat podnět přímo řediteli krajského úřadu.

Rada města Pardubic odvolala na svém úterním zasedání Hanu Vičíkovou z funkce ředitelky SSmP. Zároveň vyhlásila výběrové řízení na nového ředitele.

„Změnám v SSmP předcházela společná kontrola krajského úřadu a města, která měla za cíl prověřit, zda byl dosažený hospodářský výsledek SSmP v roce 2008 v souladu s hospodářským výsledkem vykázaným. Z kontroly vznikl pouze protokol, který nebyl projednán s kontrolovanou organizací a ani z něj nevzešly žádné závěry či opatření. Město si proto najalo externí firmu a požádalo ji o zhodnocení protokolu,“ prohlásila Nataša Hradní z oddělení vnějších vztahů Magistrátu města Pardubic.

„Chceme vědět, jak závažná jsou zjištění kontrolní komise uvedená v protokolu i to, jaká opatření je třeba v organizaci provést,“ vysvětlila náměstkyně. Se závěrem auditora, který na základě protokolu z kontroly v SSmP nezjistil závažná, ale spíše formální pochybení, se seznámila jak rada, tak i zastupitelstvo města.

Co říká auditor?

„Projednáním v radě a zastupitelstvu kauzu nepovažuji za uzavřenou. Podle doporučení auditora by mělo dojít k jednání kontrolní komise za účasti zodpovědných osob bývalého a současného zřizovatele (Pardubický kraj a město Pardubice). Na něm by měla být objektivně a za všestranné součinnosti posouzena v protokole sepsaná zjištění a celý protokol podle zákona o státní kontrole uzavřen,“ vyjádřila se náměstkyně pardubického primátora.

Autor: Tomáš Dvořák

1.4.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Firma JASOBAL bude platit už třetí pokutu

Na východ Čech se žene bouřka.

Blíží se silné bouře s lijákem, který by mohl rozvodnit potoky

Den zdraví v Bojanově byl skvělý

Bojanov – Když se v úterý rozezněl Bojanovem typický zvuk sanitního vozu, možná se i někdo lekl, pro koho ze sousedů jedou. Tentokrát si všichni mohli oddychnout, houkání bylo součástí projektu v Základní škole Bojanov.

Vařit můžete i pod širým nebem

Nemusíte vařit jen v domě. Můžete si pořídit kuchyň, která bude stát pod oblohou, nebo alespoň pod krytým přístřeškem na zahradě. A není to ani tak složité.

Geopark Železné hory se nestane součástí UNESCO

Chrudimsko - Geopark spravují Vodní zdroje Chrudim, ředitele této společnosti Daniela Smutka jsme se proto v rozhovoru zeptali na důvody odmítnutí žádosti a jaké má plány do budoucna.

Studenti prošli Zeleným peklem se ctí

Chrudim – V rámci výuky přírodovědných a technických předmětů na Gymnáziu Josefa Ressela v Chrudimi se během pondělí uskutečnila soutěž pětičlenných týmů zvaná Zelené peklo.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies