VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kraj možná neoprávněně nakládal s osobními údaji

Pardubice - Vedoucí odboru komunitních služeb magistrátu má kauzu prověřit přímo u ředitele úřadu.

1.4.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Luboš Jeníček

Rada města Pardubic chce po vedoucí odboru komunitních služeb pardubického magistrátu Ivaně Liedermanové, aby prověřila, zda na krajském úřadě nedošlo k neoprávněnému nakládání s osobními údaji. „Konkrétně jde o protokol z kontroly v příspěvkové organizaci Sociální služby města Pardubic (SSmP),“ upřesnila náměstkyně pardubického primátora Štěpánka Fraňková.

Citlivé osobní údaje

„Protokol, obsahující i citlivé osobní údaje, byl vyvěšen v interním informačním systému krajského úřadu, kde k němu mělo přístup kolem 400 pracovníků,“ sdělila náměstkyně pardubického primátora a dodala, že vedoucí odboru komunitních služeb má nyní za úkol podat podnět přímo řediteli krajského úřadu.

Rada města Pardubic odvolala na svém úterním zasedání Hanu Vičíkovou z funkce ředitelky SSmP. Zároveň vyhlásila výběrové řízení na nového ředitele.

„Změnám v SSmP předcházela společná kontrola krajského úřadu a města, která měla za cíl prověřit, zda byl dosažený hospodářský výsledek SSmP v roce 2008 v souladu s hospodářským výsledkem vykázaným. Z kontroly vznikl pouze protokol, který nebyl projednán s kontrolovanou organizací a ani z něj nevzešly žádné závěry či opatření. Město si proto najalo externí firmu a požádalo ji o zhodnocení protokolu,“ prohlásila Nataša Hradní z oddělení vnějších vztahů Magistrátu města Pardubic.

„Chceme vědět, jak závažná jsou zjištění kontrolní komise uvedená v protokolu i to, jaká opatření je třeba v organizaci provést,“ vysvětlila náměstkyně. Se závěrem auditora, který na základě protokolu z kontroly v SSmP nezjistil závažná, ale spíše formální pochybení, se seznámila jak rada, tak i zastupitelstvo města.

Co říká auditor?

„Projednáním v radě a zastupitelstvu kauzu nepovažuji za uzavřenou. Podle doporučení auditora by mělo dojít k jednání kontrolní komise za účasti zodpovědných osob bývalého a současného zřizovatele (Pardubický kraj a město Pardubice). Na něm by měla být objektivně a za všestranné součinnosti posouzena v protokole sepsaná zjištění a celý protokol podle zákona o státní kontrole uzavřen,“ vyjádřila se náměstkyně pardubického primátora.

Autor: Tomáš Dvořák

1.4.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pátrání po káněti má šťastný konec.

Adopce zvířat: největší zájem je o veverku

Pátrání po káněti má šťastný konec.

Pátrání po káněti má šťastný konec

Do řeky Chrudimky odtéká lépe vyčištěná voda

Hlinsko – Společnost Vodovody a kanalizace Chrudim (VaK Chrudim) dokončila kompletní rekonstrukci technologické části čistírny odpadních vod v Hlinsku. Příprava jedné z nejrozsáhlejších rekonstrukcí, financovaných zmíněnou společností takřka 65 miliony korun bez DPH, byla zahájena už v roce 2010.

Ochránci přírody stavěli kamenné bydlení pro ještěrky a hmyz

Pařížov – Dobrovolníci Hnutí Brontosaurus a Zeleného domu Chrudim stavěli u Pařížova kamennou zídku pro různé zajímavé druhy živočichů. Měla by sloužit například jako úkryt a místo pro slunění různým ještěrkám, slepýšům a podobně. 

Požár zachvátil pole u Žlebské Lhotky

Žlebská Lhotka – Strniště na poli nedaleko Žlebské Lhotky zachvátil ve středu po poledni požár. Díky rychlému zásahu hasičů se jej podařilo dostat pod kontrolu.

Nehoda u Běstviny si vyžádala dvě zraněné osoby

Běstvina – U nehody, která se stala v úterý krátce před půl čtvrtou odpoledne na silnici nedaleko Běstviny zasahovali profesionální hasiči ze Seče. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení