VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Návštěva z partnerského města obdivovala vybavení hospice v Chrudimi

Chrudim - „Máme se od vás co učit,“ zaznělo  z úst členů odborné delegace z partnerského nizozemského města Ede při prohlídce hospice, který provozuje sdružení Smíření pro celý Pardubický kraj.

5.3.2012
SDÍLEJ:

Odborníci z partnerského města Ede při návštěvě chrudimského hospice.Foto: Karel Dvořák

Návštěvu v sobotu přivítali  ředitel hospice Jiří Košťál, vedoucí lékař, a Marie Blažková. Oba tito lékaři byli před několika lety na zkušené právě v partnerském městě Ede, kde se seznamovali s činností nizozemských hospiců. Informovali tehdy Holanďany o plánech výstavby která byla ve stádiu výběru lokality a projektové dokumentace.

Příjemné překvapení

Návštěva z Ede se netajila svým překvapením, když v sobotu viděla  skvělou stavbu s promyšlenou vnitřní dispozicí, vybavení pokojů, kuchyně, prádelnu a další potřebné zázemí. Při odborné debatě jim vedení hospice předvedlo v praxi i moderní softwarové vybavení, ve kterém se vede veškerá dokumentace k jednotlivým pacientům. V pozitivním slova smyslu šokovala Holanďany lékařka, která navštívila klienty na pokojích s notebookem v rukou, na místě provedla potřebné a záznamy, a ty se online zobrazovaly i v hlavním řídícím počítači.

Debata o hospicové péči trvala několik hodin. Odborníci si předávali vzájemně další zkušenosti. Shodli s v názoru, že  v hospicu musí být samozřejmostí odborná zdravotní péče, přestože se díky svému zaměření od běžných zdravotnických zařízení odlišuje. Nizozemská návštěva ukázala, že partnerství měst má stále co nabídnout  jedné i druhé straně.

Chrudimský hospic nebyl jediným cílem zájmu odborníků z Ede. Už v pátek si prohlédli městskou ubytovnu v Tovární ulici,  kde se zajímali o chod zařízení, která provozuje obecně prospěšná společnost SOPRE CR.  S činností tohoto zařízení je seznámili ředitel  společnosti Jan Kouba a manažerka sociálních služeb a sociálního poradenství Ivana Bohatá.

(kd, ron)

Autor: Redakce

5.3.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Děti v trávníku na chrudimském sídlišti U Stadionu

Trávu odvážejte pryč, žádají lidé ze sídliště

Merida Cyklo Maštale 2016

Cyklo Maštale se kvapem blíží

Na mladé zdravotníky čekaly zlomeniny i střepy trčící z rukou

Chrudim – „Kájo, dejchej! Dejchej!" zoufalé volá dívka a rukou se natahuje po bezvládném těle ležícím na zemi vedle rybníčku v chrudimském Městském parku. I tak vypadá jedno ze stanovišť oblastního kola soutěž mladých zdravotníků, které se včera v Chrudimi uskutečnilo.

Děti hrály pohádku, aby pomohly jiným dětem

Chrudim – Rok příprav, zkoušení a výrobě kostýmů a kulis věnovali žáci a učitelé ze Speciální základní školy Chrudim, aby spolu nastudovali Duhovu pohádku, kterou včera a dnes hrají v Divadle Karla Pippicha. Součástí hry je i prodejní výstava prací dětí ze speciální školy.

Baletky zazářily v pražském Salesiánském divadle

Chrudim - V Salesiánském divadle v Praze se v uplynulých dnech uskutečnila celostátní soutěž tanečních škol. V kategorii klasický tanec si na ní vytančili stříbrnou příčku Josef Pavliš a Veronika Vodičková z tanečního oddělení ZUŠ Chrudim.

Mydlářovský dům zažije osvícení

Chrudim – Muzeum loutkářských kultur zve na páteční, slavnostní otevření nového prostoru určeného návštěvníkům. Po rozsáhlé rekonstrukci vzniklo na terasách za Mydlářovským domem výjimečné místo k odpočinku i setkávání s atmosférou italského Toskánska, odkud kdysi Matěj Mydlář čerpal inspiraci pro renesanční přestavbu svého domu.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies