VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nejlepší zdravotnice mají v Roudnici

Chrudim – Nejlepší mladí zdravotníci z celé republiky se utkali v sobotu v Chrudimi na soutěži v první pomoci. Pohár za první místo putoval tentokrát do Roudnice nad Labem.

22.6.2010
SDÍLEJ:

v Chrudimi soutěžily hlídky mladých zdravotníků.Foto: DENÍK/Marek Nečina

Přijelo celkem 18 družstev z celé ČR

Do jubilejního 30. ročníku nejvyššího kola soutěže Hlídek mladých zdravotníků postoupilo z oblastních a krajských kol celkem osmnáct pětičlených týmů. Ty musely na přichystaných stanovištích prokázat nejen teoretické, ale i praktické dovednosti poskytování první pomoci.

Třídenní soutěž probíhala pod záštitou hejtmana Pardubického kraje Mgr. Radko Martínka.

Prokázaly i umění improvizovat

Dnem D. byla sobota, kdy se soutěžící hlídky ujaly své práce. Byly pro ně připraveny úkoly, v nichž šlo o praktické dovednosti z první pomoci s použitím zdravotnického materiálu, ale i improvizovaných prostředků.

Pohled na jednotlivá zranění skvěle namaskovaných figurantů vyžadoval velkou duchapříptomnost a rozhodně nebyl vhodný pro slabší povahy. Těmi tedy gymnazistky rozhodně nejsou.

V průběhu soutěže prokázaly nejen vynikající odborné znalosti, ale i schopnost spolupráce v týmu. Úspěch by se asi nedostavil bez soustavné přípravy, kterou prochází každý týden ve zdravotnickém kroužku.

Dík podle Gymnázia patří také Oblastnímu spolku Českého Červeného kříže v Litoměřicích, který činnosti mladých zdravotníků nejen na této škole pravidelně pomáhá.

Zdravovědě se věnují několik let

„Jsme rádi, že naše snaha byla oceněna. Patříme mezi několik málo škol, které svým žákům nabízí možnost rozšířit své znalosti první pomoci ve zdravotnickém kroužku. Pevně doufáme, že se najdou další mladí, kteří půjdou v šlépějích našeho vítězného družstva, na které jsem po zásluze pyšná,“ uvedla vedoucí kroužku, profesorka Aurelie Pekařová.

(zsu)

22.6.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Letecká záchranná služba.

Na koupališti tonul chlapec

Hledaný 44letý Karel Synek.

Policie v Pardubicích pátrá po Karlu Synkovi

DOTYK.CZ

Prima vyhodila vedoucího vydání Diváckých zpráv neprávem, rozhodl soud

Obvodní soud pro Prahu 8 rozhodl po třech letech ve sporu mezi televizí Prima a vedoucím vydání jejích Diváckých zpráv Jiřím Fröhlichem. Ten se soudil o neplatnost okamžitého zrušení svého pracovního poměru. Soudkyně obvodního soudu dala Fröhlichovi za pravdu. Rozsudek zatím nenabyl platnost, obě strany se mohou odvolat.

Policie pátrá po nezvěstném muži

Chrudimsko – Policisté hledají sedmapadesátiletého Bohuslava Voráčka z Hlinska, který v sobotu 24. června odešel ze svého domu a už se nevrátil. Své ženě pouze sdělil, že mu není dobře a jde se projít.

Chrudimským Svobodným se nelíbí výsledek hlasování

Chrudim – Petr Lichtenberg a Josef Káles, zastupitelé za chrudimské Svobodné, navrhli do finančního výboru města svého spolustraníka Josefa Lebdušku. Ten však nakonec zvolen nebyl, neboť většina zastupitelů pro něj prostě nezvedla ruku.

Lidé v Běstvině budou třídit i do pytlů

Běstvina – Obyvatelé Běstviny budou mít od července možnost třídit domácí odpad nově i do pytlů, které si mohou zdarma vyzvednout v úředních hodinách na obecním úřadu. Firma bude svážet tříděný odpad (papír, plast, kovový odpad a nápojové kartony) od domů poprvé 10. července.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies