VYBRAT REGION
Zavřít mapu

"Nejsem morous, jen se tak tvářím," tvrdí nový hejtman

Svitavy -Radko Martínek se při on–line rozhovoru vyjádřil k Domovu důchodců v Chrudimi.

23.11.2008
SDÍLEJ:

Hostem on-line rozhovoru byl v pátek 21. listopadu Radko MartínekFoto: DENÍK/Iveta Nádvorníková

Nový hejtman Pardubického kraje včera odpovídal na otázky čtenářů v on–line rozhovoru Svitavského deníku. Témata byla celokrajská, netýkala se jen sousedního okresu, ve kterém Radko Martínek žije.

Vážený pane hejtmane, v poslanecké funkci předsedy výboru pro životní prostředí a místní rozvoj jste se často zajímal o dění v lesním hospodářství jako součásti životního prostředí. Hodláte získaných zkušeností využít v nové funkci hejtmana a jak?(Ing.Miroslav Bačovský)
Zdravím vás pane inženýre, předpokládám, že budeme spolupracovat úplně stejně jako doposud. Lesy jsou velkým bohatstvím tohoto kraje a díky vám vím, jak je využít. Nejen pro jejich hlavní činnost, ale také pro smysluplné využití volného času a turistiku.

Dobrý den, pane Martínku. Ještě jsem neviděla, že by jste se zasmál. Jste skutečně takový morous nebo se jen tváříte?
(Mary)
Jenom se tak tvářím. Díky za otázku, budu se snažit tvářit vlídněji.

Nerozumím vašim počtům. Snížil jste počet radních o dva, tedy na sedm, ale já, ať počítám jak počítám, jsem stále na čísle devět. A k tomu platíte nově dva předsedy výborů. Tak vypadá hospodárnost z pohledu sociálnědemokratického hejtmana?
Devět radních musí být ze zákona. My jsme snížili počet uvolněných radních. Předsedové výboru jsou uvolněni pro opozici, aby mohla lépe pracovat a jsem přesvědčen, že na tomto opatření kraj vydělá, protože bude pracovní atmosféra v zastupitelstvu mnohem lepší než doposud. Mimochodem jsme snížili o tři zastupitelstvem volené výbory. Máte tedy ještě o tři předsedy a místopředsedy míň. Chceme snižovat i počet odborů krajského úřadu.

Při předvolební diskuzi v Chrudimi jste debatoval o domově důchodců, který městu chybí. Nešlo by tento problém z vašeho postu hejtmana „popostrčit“ ke zdárnému konci?

Myslím, že Chrudim domov důchodců dostane. V poslanecké sněmovně jsme schválili prostředky z fondu národního majetku a příští rok by se měly začít uvolňovat. V našem kraji je Chrudim určitě první v pořadí.

Nemáte někdy chuť sbalit se a vyrazit na konec světa? (Lenka O.)
Často. Ale zatím jsem toto nutkání vždy překonal.


Celý on–line rozhovor najdetena webovýchstránkáchwww.svitavsky.denik.cz

23.11.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
NÁVRAT KE KOŘENŮM v trénování mláděže prožil letos po šestnácti letech Miroslav Teplý, aktuální trenér chrudimských dorostenců. Jak ale on sám říká: „Je to hlavně o psychologii.“

Mladší dorostenci si užili vítěznou derniéru, končí třetí

FRANTIŠEK TICHÝ. Předseda klubu FK ERA-PACK Chrudim při on-line rozhovoru v redakci Chrudimského deníku

ERA-PACK prodloužil smlouvy hned s devítkou českých futsalistů

Bezpečné prázdniny připomněly dětem, jak prožít léto bez úhony

Chrudim – Městským parkem v Chrudimi se během včerejšího dopoledne mísí houkání sirén s dětským štěbetáním. Koná se tu devatenáctý ročník akce Bezpečné prázdniny, která má za úkol připomenout malým návštěvníkům, jak letní volno prožít bez úhony.

KAM O VÍKENDU: Deník přináší pozvánku

Chrudimsko - Nevíte kam o víkendu vyrazit s rodinou či přáteli? Nechte si poradit v tradiční pozvánce Chrudimského deníku.

Z chaty rodinný dům – proměna je možná, ale má svá úskalí

Přestavba víkendové chaty na rodinný dům je v Čechách celkem obvyklá věc. Jenže ne vždy to funguje. Bohužel ne vždy totiž investor pochopí, že trvalé bydlení potřebuje něco jiného než chata. Pojďme se podívat na zajímavý návrh rekonstrukce chaty na moderní rodinný dům.

HLASUJTE! Hospůdky 2017 aneb "Vychutnejte si léto s Deníkem"

Východní Čechy - Redakce vašeho regionálního Deníku opět po roce přichází s již tradičním projektem.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies