VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nová ulice nese název podle rokle. Domy zatím chybí

Třemošnice – Zčásti stále ještě travnaté staveniště na severním okraji města Třemošnice protíná zatím jen zpevněná štěrková cesta, kterou lemují nenápadné přípojky inženýrských sítí. Komunikace, vedle níž začnou zanedlouho vyrůstat nové rodinné domy, už přesto dostala své vlastní jméno: Lovětínská ulice. To odkazuje na název divoké Lovětínské rokle, která je součástí nedaleké přírodní památky Kaňkovy hory.

8.3.2017
SDÍLEJ:

Lovětínské ulici zatím domy scházejíFoto: Pavla Alvarezová

„Chtěli jsme, aby stavebníci znali už teď adresu svých budoucích domů a mohli ji uvádět v žádostech o stavební povolení nebo v kolaudačních žádostech," komentoval rychlost pojmenování lokality třemošnický místostarosta Stanislav Peca.

Název nové ulice nevznikl na stolech úředníků, ale zrodil se mezi lidmi v anketě vypsané třemošnickou radnicí. „Nápady chodily různé, některé zajímavé, jiné nepoužitelné. Až na jeden případ šlo vždy o návrhy místopisné, výjimku tvořilo jen pojmenování Bartošova ulice. Tady chci vysvětlit, že Josef Bartoš býval jedním z majitelů významné továrny v třemošnickém Hedvikově," říká Pavla Alvarezová, vedoucí třemošnické knihovny a informačního centra, kde se návrhy shromažďovaly.

Zastupitelé města Třemošnice nakonec vybírali ze čtyř nejzajímavějších názvů a vyhrála právě ulice Lovětínská. Mezi zamítnutými nápady byly například názvy jako Rokelní, Hradní nebo Severní ulice.
Posledně zmíněnou Severní ulici například navrhl místostarosta Stanislav Peca. „Protože už máme na opačném konci města ulici Jižní," vysvětluje svoji logickou úvahu. „Nakonec jsem ale rád uznal, že název Lovětínská ulice je hezčí a k dané lokalitě se také výborně hodí. Vedlejší obytnou zástavbou totiž už dnes prochází souběžná ulice Lichnická, přičemž zřícenina hradu Lichnice sousedí rovněž v krajině právě s Lovětínskou roklí," doplnil.

Navrhovatelé nového názvu se teď mohou těšit na drobný dárek od města. Vedení radnice zase doufá, že nová zástavba mírně vylepší demografický vývoj. „V Třemošnici dnes žije 3 109 obyvatel. Lidí tu poněkud ubylo, mívali jsme i 3300 obyvatel. Teď jejich počet víceméně stagnuje," dodal místostarosta.

Autor: Marek Nečina

8.3.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Šest nejčastějších chyb při výběru toalety

Marioneta malé tanečnice.
2

Muzeum chystá výstavu věnovanou jediné loutce

Hasiči varují: Dejte pozor na nevyčištěný komín

Chrudimsko – Topná sezóna začíná oficiálně až 1. října, nicméně chladné počasí už nyní vedlo řadu domácností, aby si alespoň na noc přitopilo.

Klesající zadluženost dává projektům šanci

Chrudim – Městu se daří snižovat zůstatek nesplacených úvěrů. Radnice si tak bude moci případně vzít bez obav nový úvěr na zajištění některé z připravovaných větších investic.

A teď na nebezpečné území Vyšehradu

Chrudim - Sobotním soupeřem chrudimského týmu byl šestý celek ČFL - SK Benešov. Utkání začali domácí ofenzívně a vypracovali si několik příležitostí.

Ve středu představíme prvňáky ze ZŠ dr. Peška Chrudim

Chrudimsko - Ve středu 20. září přinese Chrudimský deník čtenářům druhý díl svého nového seriálu Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím bude představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol, a to až do pololetního vysvědčení.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení