VYBRAT REGION
Zavřít mapu

O bezpečnost přecházejících chodců se postarají dvě světla

Chrudim - V Chrudimi ubyl jeden nebezpečný přechod pro chodce. Ve čtvrtek bylo slavnostně uvedeno do provozu osvětlení na přechodu velmi frekventované silnice na Palackého třídě poblíž veřejných toalet a polikliniky.

30.5.2014 1
SDÍLEJ:

Osvětlení na přechodu pro chodce na Palackého třídě zaplatila Nadace ČEZ.Foto: Karel Dvořák

Osvětlení za téměř 250 tisíc korun zaplatila Nadace ČEZ. V loni na jaře vytipovala Dopravní policie a BESIP 70 nejnebezpečnějších přechodů v celé zemi. Veřejnost pak měla možnost hlasovat o tom, který z nominovaných přechodů Nadace ČEZ osvětlí. Po napínavém hlasování Chrudim zvítězil a dnes se mohou chodci cítit zase o něco bezpečněji.

Přechod Palackého třídy hojně využívají obyvatelé mířící na vlakové a autobusové nádraží. „Přechod vede přes silně vytíženou komunikaci s velkým pohybem aut i chodců. Ti navíc často zbytečně hazardují, protože se mylně domnívají, že když oni vidí přijíždějící vozidlo, tak jeho řidič nemusí vidět je," řekl pardubický zástupce BESIP Otakar Švec.

Zebra přechodu se kromě nových oranžových světel dočkala i nového, jasně bílého nátěru.

„Děkuji Nadaci ČEZ, že tuto investici vzala na sebe. Poděkování patří i Vodárenské společnosti Chrudim, která vstřícně přistoupila k faktu, že tu má vodovod a pustila nás do ochranného pásma. Poděkování patří i Správě a údržbě silnic Pardubického kraje za nový nátěr, protože tak je přechod zase viditelný i přes den. Když lidé chtějí spolupracovat, dílo může dopadnout dobře," dodal chrudimský starosta Petr Řezníček.

Z policejních statistik vyplývá, že za tento rok byli chodci účastníky dopravní nehody na Chrudimsku ve 21 případech, z toho byl jeden usmrcen, čtyři těžce zranění a dvanáct lehce.

Lukáš Vaníček

Autor: Redakce

30.5.2014 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Na východ Čech se žene bouřka.

Blíží se silné bouře s lijákem, který by mohl rozvodnit potoky

zahradní kuchyně

Vařit můžete i pod širým nebem

Sekaček se chopila i trojice žen

Chrast – K úpravě travnatých ploch nestačí jen nakoupit sekačky. Své o tom vědí na hospodářském odboru chrastecké radnice, kde v poslední době čelí dotazům, proč se tráva v letošním roce seče méně často.

Díky donátorům může vzniknout cyklocentrum pro hendikepované i mateřské centrum

Hlinsko – Neziskové organizace na dobročinné Burze filantropie v okrese Chrudim zažily velký úspěch. Donátoři z řad firem, města Chrudim a Pardubického kraje podpořili realizaci šesti dary v hodnotě 275 tisíc korun. Jde o největší sumu na jedné burze za její šestiletou historii na Chrudimsku.

„Loutkárna“ oslaví už 45. narozeniny

Chrudim – Za pár dů začíná již 66. ročník festivalu Loutkářská Chrudim a naše muzeum bude hostit část doprovodného programu této tradiční přehlídky amatérského loutkového divadla a také zde od 30. června bude fungovat i oblíbená hospůdka pro návštěvníky festivalu.

Na koupališti tonul chlapec

Skuteč – Skutečské koupaliště se v úterý krátce po půl jedné odpoledne stalo dějištěm dramatické události. Jak uvádí policejní mluvčí Jiří Tesař, měl tu tonout malý chlapec.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies