VYBRAT REGION
Zavřít mapu

O víkendu bude Chrudim hořet

Chrudim – Přes 800 vedoucích dětských oddílů, klubů a středisek volného času z celé ČR i ze zahraničí se sjede do Chrudimi.

9.11.2010
SDÍLEJ:

Jaroslav Biolek (vpravo) gratuluje ke zvolení Chrudimi jako pořadatele CVVZ v roce 2010.Foto: Marek Holub

O nadcházejícím víkendu v době od 12. – 14. listopadu se na gymnáziu J. Ressela a střední průmyslové škole strojnické uskuteční 19. ročník celostátní vzájemné výměny zkušeností – CVVZ 2010.

„Celá akce oficiálně vypukne v pátek 12. listopadu ve 22 hodin, kdy se uskuteční slavnostní zahájení, které se ponese v duchu motta Kdo chce zapalovat, musí sám hořet. Se zahájením je letos spojené přestavení kandidátů na pořádání CVVZ v roce 2012,“ prozradil předseda pořádající organizace Martin Benák.

Pořadatelům z Občanského sdružení Altus se podařilo připravit přes 270 programů. Jedním z typů programů jsou tzv. famtripy. Tyto exkurze připravila Česká rada dětí a mládeže ve spolupráci s Občanským sdružením Altus. Během CVVZ je pro vás připraveno dvanáct tematických výletů. Každý má svého průvodce a svoji náplň, která je v mnohých případech i modifikovatelná s ohledem na časové možnosti. Realizace těchto famtripů je financována z Regionálního operačního programu NUTS II – Severovýchod.

„Nesmíme zapomenout také na program o Psychologii psů s Rudolfem Desenským a seminář Lidmily Pekařové, primářky Hamzovy odborné léčebny v Luži, na téma Základní problémy ve výchově a vzdělávání ve věku od 7 do 15 let,“ dodává programový koordinátor Matěj Zelinka. Celostátní vzájemná výměna zkušeností je podporována Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, Pardubickým krajem a městem Chrudim. Záštitu nad akcí převzal vicehejtman Pardubického kraje Ing. Roman Línek a Zastupitelstvo města Chrudim.

9.11.2010
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Firma JASOBAL bude platit už třetí pokutu

Na východ Čech se žene bouřka.

Blíží se silné bouře s lijákem, který by mohl rozvodnit potoky

Den zdraví v Bojanově byl skvělý

Bojanov – Když se v úterý rozezněl Bojanovem typický zvuk sanitního vozu, možná se i někdo lekl, pro koho ze sousedů jedou. Tentokrát si všichni mohli oddychnout, houkání bylo součástí projektu v Základní škole Bojanov.

Vařit můžete i pod širým nebem

Nemusíte vařit jen v domě. Můžete si pořídit kuchyň, která bude stát pod oblohou, nebo alespoň pod krytým přístřeškem na zahradě. A není to ani tak složité.

Geopark Železné hory se nestane součástí UNESCO

Chrudimsko - Geopark spravují Vodní zdroje Chrudim, ředitele této společnosti Daniela Smutka jsme se proto v rozhovoru zeptali na důvody odmítnutí žádosti a jaké má plány do budoucna.

Studenti prošli Zeleným peklem se ctí

Chrudim – V rámci výuky přírodovědných a technických předmětů na Gymnáziu Josefa Ressela v Chrudimi se během pondělí uskutečnila soutěž pětičlenných týmů zvaná Zelené peklo.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies