VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Uzavírka pětatřicítky: městem projíždí 17 tisíc aut

Moravská Třebová – /FOTOGALERIE/ Až do poloviny listopadu pojedou městem denně tisíce aut, včetně kamionů. Kvůli uzavírce silnice I/35 pod Křížovým vrchem vede veškerá doprava z hlavní tepny městem.

22.10.2009 1
SDÍLEJ:

Uzavírka pětatřicítky, městem projíždí sedmnáct tisíc aut.Foto: Deník/ Iveta Nádvorníková

Jen kousek od náměstí tak projíždějí nejen osobní auta, ale také kamiony a těžké nákladní vozy. Na křižovatkách hlídkuje policie, která také řídí provoz. Přesto se ve středu po poledni tvořily kolony od Billy až ke kruhovému objezdu. Hlídky policie mají doplnit zřejmě již dnes pověřené osoby z veřejné služby.

Podle radních obtížnou situaci ještě zhoršují nepozorní a bezohlední chodci. Často přecházejí silnici, kde nemají, a zbytečně riskují. „Vytipovali jsme dopravní špičky a v této době hlídkuje na křižovatkách a u přechodů policie. Jedná se o dobu mezi sedmou a půl devátou ráno a potom od půl dvanácté do čtrnácti hodin. Na průtahu městem navíc platí snížená rychlost třicet kilometrů v hodině. Někteří řidiči ji ale nedodržují. Lidé nás pak vyzývají, aby policie měřila rychlost,“ uvedl místostarosta Miloš Izák. To ale není technicky možné. Radní proto uvažují, že alespoň preventivně umístí v inkriminovaných úsecích značky, které na měření upozorní.

Místostarosta Miloš Izák také jednal s řediteli škol, aby dohlédli na žáky, když odcházejí ze školy. Ve škole Kostelní však odezvu nenašel. „To není v kompetenci učitelů. Dohled by měla zajistit městská a státní policie nebo pověřené osoby, však je dost nezaměstnaných. Když jdou děti na oběd, nemáme nad nimi povinný dohled,“ vysvětlila ředitelka Jaroslava Skácelíková. Je to pochopitelné. Pokud nemá dohled v náplni práce a dětem by se něco stalo, nesl by za událost odpovědnost pouze dotyčný pedagog. Moravskotřebov­ští přesto budou s učiteli znovu jednat. V nejbližších dnech vyjdou s hlídkami policie do ulic i dvě proškolené osoby z řad veřejně prospěšných pracovníků. První dny se připojí k policii.

Moravskou Třebovou projede nyní denně jedenáct tisíc aut z pětatřicítky plus dalších šest tisíc, která směřují na Lanškroun. Šestnáctého listopadu se doprava vrátí zase na silnici I/35.

Autor: Iveta Nádvorníková

22.10.2009 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Děti v trávníku na chrudimském sídlišti U Stadionu

Trávu odvážejte pryč, žádají lidé ze sídliště

Merida Cyklo Maštale 2016

Cyklo Maštale se kvapem blíží

Na mladé zdravotníky čekaly zlomeniny i střepy trčící z rukou

Chrudim – „Kájo, dejchej! Dejchej!" zoufalé volá dívka a rukou se natahuje po bezvládném těle ležícím na zemi vedle rybníčku v chrudimském Městském parku. I tak vypadá jedno ze stanovišť oblastního kola soutěž mladých zdravotníků, které se včera v Chrudimi uskutečnilo.

Děti hrály pohádku, aby pomohly jiným dětem

Chrudim – Rok příprav, zkoušení a výrobě kostýmů a kulis věnovali žáci a učitelé ze Speciální základní školy Chrudim, aby spolu nastudovali Duhovu pohádku, kterou včera a dnes hrají v Divadle Karla Pippicha. Součástí hry je i prodejní výstava prací dětí ze speciální školy.

Baletky zazářily v pražském Salesiánském divadle

Chrudim - V Salesiánském divadle v Praze se v uplynulých dnech uskutečnila celostátní soutěž tanečních škol. V kategorii klasický tanec si na ní vytančili stříbrnou příčku Josef Pavliš a Veronika Vodičková z tanečního oddělení ZUŠ Chrudim.

Mydlářovský dům zažije osvícení

Chrudim – Muzeum loutkářských kultur zve na páteční, slavnostní otevření nového prostoru určeného návštěvníkům. Po rozsáhlé rekonstrukci vzniklo na terasách za Mydlářovským domem výjimečné místo k odpočinku i setkávání s atmosférou italského Toskánska, odkud kdysi Matěj Mydlář čerpal inspiraci pro renesanční přestavbu svého domu.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies