VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Uzavírka pětatřicítky: městem projíždí 17 tisíc aut

Moravská Třebová – /FOTOGALERIE/ Až do poloviny listopadu pojedou městem denně tisíce aut, včetně kamionů. Kvůli uzavírce silnice I/35 pod Křížovým vrchem vede veškerá doprava z hlavní tepny městem.

22.10.2009 1
SDÍLEJ:

Uzavírka pětatřicítky, městem projíždí sedmnáct tisíc aut.Foto: Deník/ Iveta Nádvorníková

Jen kousek od náměstí tak projíždějí nejen osobní auta, ale také kamiony a těžké nákladní vozy. Na křižovatkách hlídkuje policie, která také řídí provoz. Přesto se ve středu po poledni tvořily kolony od Billy až ke kruhovému objezdu. Hlídky policie mají doplnit zřejmě již dnes pověřené osoby z veřejné služby.

Podle radních obtížnou situaci ještě zhoršují nepozorní a bezohlední chodci. Často přecházejí silnici, kde nemají, a zbytečně riskují. „Vytipovali jsme dopravní špičky a v této době hlídkuje na křižovatkách a u přechodů policie. Jedná se o dobu mezi sedmou a půl devátou ráno a potom od půl dvanácté do čtrnácti hodin. Na průtahu městem navíc platí snížená rychlost třicet kilometrů v hodině. Někteří řidiči ji ale nedodržují. Lidé nás pak vyzývají, aby policie měřila rychlost,“ uvedl místostarosta Miloš Izák. To ale není technicky možné. Radní proto uvažují, že alespoň preventivně umístí v inkriminovaných úsecích značky, které na měření upozorní.

Místostarosta Miloš Izák také jednal s řediteli škol, aby dohlédli na žáky, když odcházejí ze školy. Ve škole Kostelní však odezvu nenašel. „To není v kompetenci učitelů. Dohled by měla zajistit městská a státní policie nebo pověřené osoby, však je dost nezaměstnaných. Když jdou děti na oběd, nemáme nad nimi povinný dohled,“ vysvětlila ředitelka Jaroslava Skácelíková. Je to pochopitelné. Pokud nemá dohled v náplni práce a dětem by se něco stalo, nesl by za událost odpovědnost pouze dotyčný pedagog. Moravskotřebov­ští přesto budou s učiteli znovu jednat. V nejbližších dnech vyjdou s hlídkami policie do ulic i dvě proškolené osoby z řad veřejně prospěšných pracovníků. První dny se připojí k policii.

Moravskou Třebovou projede nyní denně jedenáct tisíc aut z pětatřicítky plus dalších šest tisíc, která směřují na Lanškroun. Šestnáctého listopadu se doprava vrátí zase na silnici I/35.

Autor: Iveta Nádvorníková

22.10.2009 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Letecká záchranná služba.

Na koupališti tonul chlapec

Hledaný 44letý Karel Synek.

Policie v Pardubicích pátrá po Karlu Synkovi

DOTYK.CZ

Prima vyhodila vedoucího vydání Diváckých zpráv neprávem, rozhodl soud

Obvodní soud pro Prahu 8 rozhodl po třech letech ve sporu mezi televizí Prima a vedoucím vydání jejích Diváckých zpráv Jiřím Fröhlichem. Ten se soudil o neplatnost okamžitého zrušení svého pracovního poměru. Soudkyně obvodního soudu dala Fröhlichovi za pravdu. Rozsudek zatím nenabyl platnost, obě strany se mohou odvolat.

Policie pátrá po nezvěstném muži

Chrudimsko – Policisté hledají sedmapadesátiletého Bohuslava Voráčka z Hlinska, který v sobotu 24. června odešel ze svého domu a už se nevrátil. Své ženě pouze sdělil, že mu není dobře a jde se projít.

Chrudimským Svobodným se nelíbí výsledek hlasování

Chrudim – Petr Lichtenberg a Josef Káles, zastupitelé za chrudimské Svobodné, navrhli do finančního výboru města svého spolustraníka Josefa Lebdušku. Ten však nakonec zvolen nebyl, neboť většina zastupitelů pro něj prostě nezvedla ruku.

Lidé v Běstvině budou třídit i do pytlů

Běstvina – Obyvatelé Běstviny budou mít od července možnost třídit domácí odpad nově i do pytlů, které si mohou zdarma vyzvednout v úředních hodinách na obecním úřadu. Firma bude svážet tříděný odpad (papír, plast, kovový odpad a nápojové kartony) od domů poprvé 10. července.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies