VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Odkanalizování vidí starosta jako svůj hlavní úkol

Ronov n. Doubravou – Chrudimský deník přichází s projektem Starosti (nových) starostů, který má za cíl čtenářům představit nové vedení v jednotlivých městech či obcích chrudimského okresu.

23.11.2010
SDÍLEJ:

MARCEL LESÁK hovoří při zasedání ronovského zastupitelstva. Za řečnickým pultíkem mu naslouchá starosta Miroslav Žítek, který i nadále zůstává v čele „Městečka na dlani.Foto: Pavel Kalina

Ronov nad Doubravou

Jméno: Miroslav Žítek
Datum, místo narození: 3.5.1956, Čáslav
Rodinný stav: ženatý
Děti: dva synové 18 a 23 let
Původní povolání: mechanik elektronických zařízení
Politická strana: KSČM

Dnes na otázky odpoví „staronový“ starosta Ronova nad Doubravou.

Jaké budou vaše první kroky ve funkci starosty?
Vzhledem k tomu, že v pětičlenné radě jsou tři nově zvolení členové, je potřebné co nejrychleji je seznámit s aktuálním stavem a okolnostmi souvisejícími se všemi rozhodujícími záležitostmi, které jsou v jednání. Aktuálním úkolem v tomto období pro všechny samosprávy je příprava a projednání rozpočtu města na další rok.

Jaké projekty budete připravovat jako první?
Bude to samozřejmě výstavba čističky odpadních vod a kanalizace. Musíme zajistit všechny potřebné kroky požadované k podpisu smlouvy na čerpání dotace se Státním fondem životního prostředí a zajistit spolufinancování projektu.

Ve kterých projektech budete pokračovat z předchozího volebního období?
To úzce souvisí s předchozí otázkou, neboť odkanalizování Ronova je připravováno a projednáváno již několik volebních období a vždy byla tato záležitost prvořadou, s čímž souviselo i vytvoření finanční rezervy na její zajištění. Navazovat bude úprava chodníků a komunikací. U dalších projektů a záměrů budou i v následujícím období rozhodující finanční možnosti a zdroje k jejich realizaci, případně dořešení vlastnických poměrů, zvláště u pozemkových záležitostí. Zapomínat nemůžeme ani na stav objektů ve vlastnictví města, souvisící s jejich stářím a nutností jejich opravy.

Který projekt z předchozího volebního období se nejvíce povedl?
Finančně nejnáročnější byla rekonstrukce bývalého domu s pečovatelskou službou. Po několika změnách na charakter jeho využití, bylo přistoupeno k vybudování ordinací pro lékaře a nájemních bytů a k celkové rekonstrukci objektu a jeho zateplení. Bezvýznamným počinem nebyla ani instalace bezdrátového rozhlasu s rozšířením i pro místní části Mladotice a Moravany. Z menších akcí se jednalo o opravu kabin a sociálního zařízení na stadionu a obecního objektu v Moravanech. O realizaci těchto záměrů dlouhodobě usiloval sportovní klub, respektive osadní výbor v Moravanech.

Vzpomenout musím i na přípravu a průběh oslav 700 let od založení Ronova nad Doubravou, neboť se nejednalo o krátkodobou záležitost. Ojedinělým projektem bylo i vydání publikace Pomístní jména v Ronově nad Doubravou.

Autor: Marek Nečina

23.11.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Vejvanovičtí oslavili jubileum své obce.
20

Vejvanovičtí oslavili jubileum obce

Ilustrační foto.

Žárlivec rozšlapal dívce mobil

Kajínek už se krátce objevil i v rodných Prachovicích

Chrudim - V sobotu okolo čtvrté odpoledne se nejznámější český vězeň Jiří Kajínek na čtvrt hodiny objevil u své dlouholeté kamarádky v rodných Prachovicích. Během setkání mu Marta Látalová poděkovala, že se u ní zastavil a krátce spolu pohovořili. 

OBRAZEM: Miminka z chrudimské porodnice 27. května

Chrudim - Díky vstřícnosti chrudimské porodnice vám budeme na našich stránkách přinášet fotky nejmladších Chrudimáků. Každý týden náš fotograf navštěvuje porodnici a fotí nově narozená miminka.

Pět stovek mladých hasičů závodilo v Chrudimi

Chrudim - Sobotní okresní soutěže mladých hasičů hry "plamen 2017" se v Chrudimi účastnilo bezmála 500 děti, které už teď vědí, ze pomáhat druhým je přirozené. 

Pacientům pomáhá se cvičením robot. Chybí mu ale jméno

Luže – V Hamzově léčebně na Košumberku již delší čas pomáhá zejména malým pacientům při cvičení robot nebo vláček. Tyto zdánlivé hračky jsou však prošpikované senzory a malými motorky, takže s nimi může dítě manipulovat na dálku pouze pohybem končetin. Například rychlost plastového vlaku reguluje pomocí paže. Malý pacient se většinou zabere do hry a ani si neuvědomuje, že zároveň vykonává taková cvičení, která mu pomáhají s rehabilitací.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies