VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Odpočinkové místo jako centrum setkávání generací

Chrudim – /FOTOGALERIE/ Dvacet tisíc liber dostalo město Chrudim při loňském finále soutěže LivCom v Plzni.

8.10.2010
SDÍLEJ:

Slavnostní otevření odpočinkového místa Pod hasičskou zbrojnicí nabídlo i zajímavý kulturní program.Foto: Karolína Dopitová

Zástupci mezinárodní soutěže sídel LivCom Awards ve čtvrtek v prostoru odpočinkového místa ve vnitrobloku Pod Zbrojnicí předali místostarostovi města Petru Řezníčkovi symbolický šek na dvacet tisíc liber.

Tuto částku dostalo město Chrudim, které realizuje projekt Zdravé město a místní Agendu 21, v loňském roce v Plzni při finále této prestižní celosvětové soutěže. Získala hned tři ocenění a stala bezkonkurenčně nejúspěšnějším českým sídlem. Peníze byly použity na regeneraci odpočinkového místa v sídlišti Pod požární zbrojnicí.

„Toto odpočinkové místo je upraveno na základě společné diskuse zde žijících obyvatel, zástupců odborů městského úřadu a vedení města. Ve vnitrobloku je vybudován pobytový ostrov, který podporuje mezigenerační soužití - je v něm vytvořen současně hrací prostor pro děti a mládež a klidná pobytová zóna nejen pro rodiče, ale i pro seniory a handicapované občany,“ řekla koordinátorka projektu Chrudim – Zdravé město Šárka Trunečková.

Zdůraznila, že projekt není pouhou stavbou. „Chceme jím zdůraznit genius loci místa a myšlenkou setkávání generací se vracíme ke kořenům našich předků, kteří až ve čtyřech generacích žili v jednom obydlí,“ dodala.

O doprovodný hudební program se postaraly děti a učitelky z Mateřské školy Dr. J. Malíka, pohybové pásmo předvedli klienti ze stacionáře Jitřenka na téma „Přírodní živly“ a diváky zaujalo cvičení seniorek s padákem z Centra sociálních služeb a pomoci.

8.10.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Pátrání po káněti má šťastný konec.

Adopce zvířat: největší zájem je o veverku

Pátrání po káněti má šťastný konec.

Pátrání po káněti má šťastný konec

Do řeky Chrudimky odtéká lépe vyčištěná voda

Hlinsko – Společnost Vodovody a kanalizace Chrudim (VaK Chrudim) dokončila kompletní rekonstrukci technologické části čistírny odpadních vod v Hlinsku. Příprava jedné z nejrozsáhlejších rekonstrukcí, financovaných zmíněnou společností takřka 65 miliony korun bez DPH, byla zahájena už v roce 2010.

Ochránci přírody stavěli kamenné bydlení pro ještěrky a hmyz

Pařížov – Dobrovolníci Hnutí Brontosaurus a Zeleného domu Chrudim stavěli u Pařížova kamennou zídku pro různé zajímavé druhy živočichů. Měla by sloužit například jako úkryt a místo pro slunění různým ještěrkám, slepýšům a podobně. 

Požár zachvátil pole u Žlebské Lhotky

Žlebská Lhotka – Strniště na poli nedaleko Žlebské Lhotky zachvátil ve středu po poledni požár. Díky rychlému zásahu hasičů se jej podařilo dostat pod kontrolu.

Nehoda u Běstviny si vyžádala dvě zraněné osoby

Běstvina – U nehody, která se stala v úterý krátce před půl čtvrtou odpoledne na silnici nedaleko Běstviny zasahovali profesionální hasiči ze Seče. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení