VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ředitel přeloučského gymnázia žádá kraj o odvolání

Přelouč – Několik petic kolujících městem na podporu ředitele gymnázia Lubora Pacáka ani otevřené dopisy jeho příznivců na rozhodnutí ředitele nic nezměnily.

20.4.2010
SDÍLEJ:

Přeloučské gymnáziumFoto: Petr Vlček

V pondělí Pacák podal vedení Pardubického kraje žádost o odvolání z funkce. „Zvážil jsem, že jsem skutečně udělal chybu a nevidím jinou možnost. Bylo to do programu lyžařského kurzu neštastně zařazené,“ řekl Deníku Pacák.

Zhruba třináctileté studentky gymnázia na únorovém lyžařském kurzu olizovaly z legrace těla spolužáků posypaná cukrem. Lehce erotickým hrátkám přihlížel tělolocvikář s ředitelem. Událost však natočil na video jeden ze studentů a dal na web.

„Ředitel požádal kraj, aby radní projednali jeho žádost. Jako důvody uvádí vlastní pochybení v kauze lyžařského výcviku sekundy, snahu nepoškozovat dobré jméno gymnázia a své v médiích,“ potvrdila mluvčí kraje Magdalena Navrátilová.

Kraj ovšem ředitele může odvolat jen v případě závažných pochybení. To, jestli se nějaká stala, nyní řeší školní inspekce a také policie. Kraj zatím obdržel jednu jedinou stížnost, ale nikoliv na „olizování břich“, nýbrž na stravu či rušení nočního klidu na kurzu. Pacák mezitím sklízí obrovskou vlnu podpory.

„Nesouhlasíme s tendenčním postupem médií při referování o událostech na lyžařském kurzu. Podporu řediteli jsme vyjádřili v petici zaměstnanců, stejné stanovisko mají i studenti, ti shromáždili pod svoji petici 296 podpisů. Chceme, aby celou záležitost objektivně posoudila a zhodnotila odborná komise,“ píše se v dopise učitelů školy.

Na případ upozornila média, poté se strhla vlna ohlasů. Zatímco velká část čtenářů kantory odsoudila, sami studenti a paradoxně i velká část rodičů událost bagatelizuje jako nevinnou legraci. Ředitele Pacáka si studenti i absolventi gymnázia váží.

„Nechci diskutovat o tom, jaké hry se na lyžařském kurzu mohou nebo nemohou hrát. Pozastavuji se ale nad tím, jaká mediální bublina se kolem toho vytváří. Reportéři se snaží vytvořit senzaci a publikují záběry, které jsou účelově a tendenčně sestříhány. Nevím, komu má kauza prospět, ale určitě to nejsou studenti a pedagogové gymnázia,“ napsala Vlasta Vosyková z Přelouče, jejíž dcery jej studovaly.

Dopisy čtenářů

Vážená redakce, žádáme o zveřejnění našeho dopisu ve vašich novinách.
Nesouhlasíme s tendenčním postupem TV PRIMA při medializaci události na lyžařském kurzu. Svou podporu řediteli jsme vyjádřili v petici zaměstnanců školy, která byla adresována Ing. J. Pernicové. Stejné stanovisko vyjádřili i studenti, kteří shromáždili pod svoji petici 296 podpisů a zaslali ji hejtmanovi Mgr. R. Martínkovi.
Chtěli bychom, aby celou záležitost objektivně posoudila a zhodnotila odborná komise. Její závěry určitě vezme v úvahu při svém rozhodování Rada Pardubického kraje.
Myslíme si, že další medializace vytváří tlak, který neprospívá studentům ani pedagogům v období před maturitami.

Za zaměstnance Gymnázia Přelouč, Mgr. Oldřich Černohlávek
Vážená redakce, jsem Vaší dlouholetou čtenářkou a doufám, že můj názor otisknete. Bydlím v Přelouči. Obě moje dcery studovaly na zdejším gymnáziu a je tedy samozřejmé, že jsem v televizi i tisku zaznamenala informace o událostech na lyžařském výcviku. Nechci diskutovat o tom, jaké hry se na takové akci mohou nebo nemohou hrát.

Spíše se chci pozastavit nad tím, jaká mediální bublina se kolem celého problému vytváří. Televizní reportéři se snaží z události vytvořit senzaci. Svou přítomností ve škole narušují vyučování, bez souhlasu natáčejí studenty i pedagogy a publikují záběry, které jsou účelově sestříhány.

Událost komentují lidé, kteří nemají ucelené informace a tendenčně ovlivňují veřejné mínění. Nevím, komu má celá kauza prospět, ale určitě to nejsou studenti a pedagogové přeloučského gymnázia.

Mgr. Vlasta Vosyková, Přelouč

Autor: Kamil Dubský

20.4.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Při nehodě v Čankovicích se zranilo deset lidí.
AKTUALIZOVÁNO
3

Nehoda v Čankovicích: Dvě auta, devět zraněných, jedno úmrtí

ESTER ŠVECOVÁ (2,94 kg a 48 cm) –  tak se od 14.6. od 6:05 jmenuje první dcera Andrey a Pavla Švecových z Pardubic.
24

OBRAZEM: Miminka z chrudimské porodnice 24. června

Na přípravný futsalový turnaj do Číny jedou čtyři hráči Chrudimi

Chrudim – Přesto, že mistr letošní sezony je již znám a do startu dalšího ročníku nejvyšší futsalové soutěže ještě několik měsíců zbývá, futsalová reprezentace nelení a míří na přípravný turnaj do Číny, kde se chystá otestovat různé herní varianty a strategie.

Čtyřkolky v Chrasti jezdí na počest Jana Kašpara

Chrast – Na stadionu v Chrasti v sobotu pokračuje hlavním programem dvanáctý ročník setkání čtyřkolkářů s názvem Memoriál Honzy Kašpara.

Noční bouřka napáchala desítky škod, Kouty málem spláchla voda

Chrudimsko - Nad Chrudimskem se ve čtvrtek večer přehnala silná bouře s přívalovým deštěm, která napáchala desítky škod, a hasiči kvůli ní zažili velice rušnou noc. Na území celého kraje vyjížděli ke třiceti případům.

AUTOMIX.CZ

Policie v nesnázích: kuriózní nehody strážců zákona

/FOTOGALERIE/ Na vozech mají heslo Pomáhat a chránit, nicméně i oni potřebují občas pomoc. Vidět policejní auto - ať státní či obecní policie - v nesnázích je sice trochu nezvyklé, ale občas k tomu dojde.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies