VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Petržílek prý členství v ČSSD přerušit nechce, straně to vadí

Pardubice - Chceme obnovit ztracenou důvěru, shodují se krajský a okresní šéfové sociální demokracie

11.1.2012
SDÍLEJ:

Miroslav Petržílek Foto: archiv ČSSD

Bývalý místopředseda krajské ČSSD Miroslav Petržílek, jenž si podle tajné nahrávky pořízené šéfem stavebního koncernu Enteria Liborem Joskou měl říct o úplatek za to, že zařídí, aby vrcholní představitelé Pardubického kraje potvrdili a nechali proplatit faktury za navýšení víceprací na několika stavbách, které firma v současnosti pro kraj provádí nebo by měla provádět, stále odmítá přerušit členství ve straně.

„Výroky Petržílka stranu poškodily“

„Miroslava Petržílka jsem už 22. prosince loňského roku osobně vyzval, aby přerušil nebo ukončil členství v ČSSD. To však odmítl,“ řekl krajský šéf sociální demokracie, poslanec Miroslav Váňa.

„Protože výroky bývalého místopředsedy Krajského výkonného výboru (KVV) Miroslava Petržílka v tajné nahrávce hrubým a neomluvitelným způsobem poškozují ČSSD, uložilo KVV Okresnímu výkonnému výboru v Pardubicích, aby tuto situaci neprodleně řešil,“ pokračoval krajský šéf ČSSD Váňa.

„Už i šéfové ostatních okresních výkonných výborů v kraji, kteří nejlépe znají náladu svých členů, nám oznámili, že v tomto případě požadují radikální řešení celé situace,“ uvedl Miroslav Váňa.

„Věřím, že se nám tato záležitost podaří v brzké době vyřešit,“ pokračoval krajský lídr sociální demokracie.
Ten odmítl, že by mělo dojít k průtahům kvůli nedávné rezignaci Zdeňka Gilara na post předsedy pardubického OVV, který měl celou záležitost s Miroslav Petržílkem projednat. „Rezignací pana Gilara nedošlo k nějaké destrukci OVV. Ta má svého statutárního místopředsedu Zdeňka Škařupu a další dva místopředsedy Miloslava Kučeru a Zdeňku Krátkou. Všichni tři jsou velmi zkušení a mají s prací OVV bohaté zkušenosti, takže v tom nevidím žádný problém. OVV bude pracovat normálně dál,“ prohlásil Miroslav Váňa.

Jak chtějí obnovit ztracenou důvěru?

Krajský šéf ČSSD uvítal návrh okresních šéfů, kteří v pondělí vyzvali své členy, aby se pokusili společně obnovit pošramocenou pověst strany v Pardubickém kraji.

„Politický vývoj v našem kraji nabývá v posledních dnech na obrátkách a sociální demokracie v Pardubickém kraji se nadále nemůže tvářit, že se nic neděje. Dnes je již více než kdy jindy jasné, že se nejedná o standardní situaci, která se vyřeší sama. Stupňující tlak na ČSSD způsobuje, že se propadá nejen důvěra veřejnosti v naši stranu, ale i důvěra samotných členů, kteří se již neorientují, co je pravda a co ne,“ stojí ve společném prohlášení okresních šéfů sociální demokracie.

Ti se svým postojem rozhodli podpořit hejtmana Pardubického kraje Radko Martínka, který žádá úplné vyšetření všech nařčení prostřednictvím policie i dalších kontrolních orgánů.

Zároveň okresní šéfové sociální demokracie deklarovali, že za této situace je pro úspěch ČSSD v krajských volbách zapotřebí týmu lidí, kteří nejsou zatíženi těmito kauzami. Lídrem krajské kandidátky by se tak podle nich měl stát současný krajský radní zodpovědný za oblast zdravotnictví a dlouholetý poradce hejtmana Radko Martínka Martin Netolický.

Ten u nich dostal zelenou místo dosavadního horkého kandidáta číslo jedna na tento post – dosavadního náměstka hejtmana Pardubického kraje Jana Tichého.
Toho však Miroslav Petržílek v tajné nahrávce označuje za „člověka, který ho bude poslouchat“.

„Kandidátku jeden člověk neurčuje“

„Nejen dovnitř členské základny jsem vyjadřoval svou podporu Janu Tichému, a to jak na okresního lídra, tak i na lídra kandidátky do krajských voleb. Vlivem aktuálních událostí se však osobně přikláním k návrhu okresních předsedů ČSSD. Protože jsme ale demokratickou stranou, tak konečné rozhodnutí udělají sami členové v několika tajných volbách. Pokud se však s tímto návrhem ztotožní, bude to snad dostatečný signál veřejnosti, že kandidátku do krajských voleb a osobu případného hejtmana neurčuje jeden jediný člověk,“ poznamenal krajský šéf ČSSD, pardubický poslanec Miroslav Váňa.
„Poté jsem přesvědčen o tom, že bychom mohli znovu získat důvěru voličů,“ doplnil Miroslav Váňa.

„To, co se nyní objevuje v médiích o ČSSD, nebudeme v současné době veřejně komentovat. Počkáme, až kauzy, o nichž se mluví, prošetří policie,“ podotkl Roman Línek, náměstek hejtmana Pardubického kraje zvolený za Koalici pro Pardubický kraj, která je na krajské úrovni koaličním partnerem ČSSD.

„Osobně si ale nejsem vědom toho, že by se na krajském úřadě děly v případě veřejných zakázek praktiky, které v tajné nahrávce údajně popisuje Miroslav Petržílek. S tímto člověkem jsem se nikdy nesetkal, takže ani nevím, co ho k těmto výrokům vedlo,“ uzavřel Roman Línek.

Autor: Tomáš Dvořák

11.1.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

ESTER ŠVECOVÁ (2,94 kg a 48 cm) –  tak se od 14.6. od 6:05 jmenuje první dcera Andrey a Pavla Švecových z Pardubic.
24

OBRAZEM: Miminka z chrudimské porodnice 24. června

LUKÁŠ REŠETÁR si bravurně plní  své futsalové povinnosti  a navíc stíhá nastupovat za fotbalové Slatiňany.

Na přípravný futsalový turnaj do Číny jedou čtyři hráči Chrudimi

Čtyřkolky v Chrasti jezdí na počest Jana Kašpara

Chrast – Na stadionu v Chrasti v sobotu pokračuje hlavním programem dvanáctý ročník setkání čtyřkolkářů s názvem Memoriál Honzy Kašpara.

Noční bouřka napáchala desítky škod, Kouty málem spláchla voda

Chrudimsko - Nad Chrudimskem se ve čtvrtek večer přehnala silná bouře s přívalovým deštěm, která napáchala desítky škod, a hasiči kvůli ní zažili velice rušnou noc. Na území celého kraje vyjížděli ke třiceti případům.

AUTOMIX.CZ

Policie v nesnázích: kuriózní nehody strážců zákona

/FOTOGALERIE/ Na vozech mají heslo Pomáhat a chránit, nicméně i oni potřebují občas pomoc. Vidět policejní auto - ať státní či obecní policie - v nesnázích je sice trochu nezvyklé, ale občas k tomu dojde.

Žena šla na kontrolu, skončila na záchytce

Chrudim – Ve středu krátce po půl sedmé ráno zavolali pracovníci chrudimské nemocnice na linku 156 s tím, že na ambulanci sedí namol opilá žena a vulgárně tu pokřikuje na ostatní pacienty.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies