VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Plameny odřízly cestu do bezpečí čtyřem zaměstnancům

Třemošnice, Hedvikov - V pátek krátce po patnácté hodině byl na operační středisko hasičů oznámen požár průmyslové haly ve společnosti Kovolis Hedvikov s tím, že uvnitř jsou uvězněny osoby, které potřebují zachránit. Krátce na to se rozezněly sirény, které svolávaly hasiče z Třemošnice, Seče, Ronova nad Doubravou, Lipovce, Prachovic a Chrudimi.

10.12.2016
SDÍLEJ:

Taktické cvičení hasičů v Kovolisu HedvikovFoto: Zdeněk Sasín ml.

Za pár minut se hedvikovským údolím rozléhalo houkání hasičských aut a blikání majáků. Hasiči ihned po příjezdu zjistili, že se jedná o taktické cvičení jednotek požární ochrany, ale i tak čas utíkal.
Hasiči provedli průzkum objektu, aby zachránili osoby, které se nemohly bez jejich pomoci dostat ven. Velitel zásahu rozdělil hasičům úkoly – příprava hadic k hašení požáru a vytvoření sacího vedení ze Zlatého potoka, aby bylo možné doplňovat vodu.

Několik zaměstnanců uvízlo také na půdě výrobní haly, odtud je hasiči vyvedli ven s nasazenými evakuačními maskami. Simulované plameny ale uzavřely cestu do bezpečí poslední čtveřici ze skupiny. Ta se musela stáhnout na střechu, aby se neotrávila kouřem. Jenže během přesunu si jedna zena (jakoby) zlomila nohu, čímž ústup do bezpečí ztížila.

Hasiči museli ztracené pracovníky znovu najít a dostat je pryč z bezprostřední blízkosti ohně. Zanedlouho se ozvalo z radiostanice: "Našel jsem čtyři osoby na střeše, jedna z nich má zlomenou pravou nohu, bude potřeba přistavit plošinu, příjem."

Chrudimští hasiči přistavili automobilový žebřík, aby mohli transportovat raněnou ženu. Ta už měla při snášení po žebříku dolů nohu zafixovanou ve vakuové matraci.

Když byli všichni konečně v bezpečí, uskutečnila se rekapitulace celého zásahu se všemi nastoupenými jednotkami, které byly seznámeny s celkovým výsledkem cvičení. Velitel pouze upozornil na drobné chyby, ke kterým během cvičení došlo.

Zdeněk Sasín ml.

Autor: Redakce

10.12.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Z prodejní výstavy konané v rámci Babího léta na Železných horách.

Autokemp lákal návštěvníky

Už se moštuje.

Už se moštuje

Při Rosické brázdě vystoupí i Duo Jamaha

Rosice – Dnes od 9 hodin se v areálu rosické tržnice koná Rosická brázda.

Na pétépáky se jen tak nezapomene

Chrudim – Včera dopoledne odhalili zástupci Chrudimi a Českého svazu PTP-VTNP ve vstupní hale Městského úřadu Chrudim v Pardubické ulici pamětní desku na připomínku nedobrovolné služby 182 příslušníků Pomocných technických praporů (PTP) z chrudimského okresu.

Z ulic a náměstí mizí vystavené fotky

Chrudim – Pětici chrudimských náměstí a jiných veřejných ploch teď zdobí výstava velkoformátových fotografií s tématem Národního geoparku Železné hory. Část vystavených tisků se zobrazením lomů i jiných atraktivních zákoutí krajiny na Chrudimsku už ale nenechavci stihli ukrást.

Houbařka přinesla desítky hřibů

Chrudim – Ve třech taškách Chrudimačky Věry Pitrové byste po jejím čtvrtečním výletu do lesa napočítali na šedesát dubových hřibů, třicet hřibů kovářů, ale také množství bedel, kozáků, klouzků a lišek.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení