VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Plavecký bazén v Třemošnici bude menší

Třemošnice – Místní obyvatelé se letos nemůžou osvěžit na městském koupališti. Ráj všech místních vodomilů byl totiž uzavřen kvůli špatné ekonomice provozu, která dlouhodobě vyplývala z mimořádně velkých průsaků napouštěné vody.

7.7.2017
SDÍLEJ:

Tobogán bývá atrakcí mnoha plováren.Foto: David Streubel

Město Třemošnice do budoucna počítá s obnovením provozu v obnovené, rekonstruované a prostorově pozměněné plovárně. Kvůli vysoké finanční náročnosti bude revitalizace koupaliště pravděpodobně rozdělena do dvou etap. V té první proběhne rekonstrukce bazénového tělesa a ve druhé etapě budou postupně doplňovány zábavné bazénové prvky v podobě skluzavky, tobogánu, perličky, trysek, sítě a podobně. 

Na polovině plochy stávajícího padesátimetrového bazénu tak budou vybudovány dva menší bazény vedle sebe, přičemž ten plavecký, s pěti plaveckými drahami, bude od druhého, zábavního, oddělen proplouvací přepážkou. V této druhé části vznikne v závěrečné části projektu dojezdová plocha pro skluzavku a tobogán.

Ve druhé polovině původního bazénu je nově navrženo vybudovat akumulační nádrž, čerpadlovnu a dětský bazén o rozměrech 8x4 metru. „Zpracovatelé příslušné studie předběžně vyčíslili náklady na první etapu na zhruba 30 milionů korun a druhá etapa by si měla vyžádat dalších více než sedm milionů,“ upozorňuje místostarosta města Stanislav Peca.

Podle něj je proto takřka jisté, že o spuštění vlastní přestavby rozhodne až zastupitelstvo po příštích komunálních volbách. „Do té doby bychom nicméně chtěli mít vyřešeno stavební povolení a další potřebné dokumenty,“ říká místostarosta. 

Město počítá s tím, že se vstupné na nové koupaliště v budoucnosti zvýší z nedávných 40 na příštích 70 korun. Po započtení předpokládaných tržeb a provozních výdajů by se tak celková roční ekonomická ztráta měla snížit na únosných 80 tisíc korun.

Před zavřením koupaliště dosahovala ztráta bezmála tři čtvrti milionu korun.

Autor: Marek Nečina

7.7.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Z prodejní výstavy konané v rámci Babího léta na Železných horách.

Autokemp lákal návštěvníky

Už se moštuje.

Už se moštuje

Při Rosické brázdě vystoupí i Duo Jamaha

Rosice – Dnes od 9 hodin se v areálu rosické tržnice koná Rosická brázda.

Na pétépáky se jen tak nezapomene

Chrudim – Včera dopoledne odhalili zástupci Chrudimi a Českého svazu PTP-VTNP ve vstupní hale Městského úřadu Chrudim v Pardubické ulici pamětní desku na připomínku nedobrovolné služby 182 příslušníků Pomocných technických praporů (PTP) z chrudimského okresu.

Z ulic a náměstí mizí vystavené fotky

Chrudim – Pětici chrudimských náměstí a jiných veřejných ploch teď zdobí výstava velkoformátových fotografií s tématem Národního geoparku Železné hory. Část vystavených tisků se zobrazením lomů i jiných atraktivních zákoutí krajiny na Chrudimsku už ale nenechavci stihli ukrást.

Houbařka přinesla desítky hřibů

Chrudim – Ve třech taškách Chrudimačky Věry Pitrové byste po jejím čtvrtečním výletu do lesa napočítali na šedesát dubových hřibů, třicet hřibů kovářů, ale také množství bedel, kozáků, klouzků a lišek.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení