VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Příběh: Láska Petra a Lucie překonala trable

Chrudim - Přinášíme dnes další ze zajímavých příběhů, které píše osud klientů Centra J. J. Pestalozziho v Chrudimi.

19.12.2013
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Archiv CJJP

Petr a Lucie se znali již od dětství, řadu let bydleli ve stejné ulici. V době dospívání se do sebe zamilovali a začali spolu chodit. Petr se vyučil a Lucie stále studovala.

Rodiče nejásali

V 17 letech Lucie otěhotněla a studium předčasně ukončila. Její rodiče se s novou situací těžko vyrovnávali. V žádném případě nechtěli připustit, aby mladý pár bydlel společně, jediné řešení viděli v přerušení těhotenství. Ani rodiče Petra nebyli vztahu nakloněni. Partneři se přesto rozhodli si dítě nechat a osamostatnit se.

Neměli vhodné zázemí ani podporu rodiny, proto hledali jiné řešení. Vyhledali sociální službu Azylový dům v Chrudimi. V průběhu sociálního šetření se potvrdilo, že oba spadají do cílové skupiny poskytované služby. Po celkovém zhodnocení sociální situace zájemců bylo rozhodnuto o jejich přijetí. Krátce na to se nastěhovali do azylového domu.

Předčasný porod

Mezitím stres a nejistota z budoucnosti pravděpodobně také přispěly k předčasnému narození syna. Po dobu jeho hospitalizace měli oba partneři možnost vyzkoušet si společné soužití, které neměli příležitost si doposud zažít. Jejich očekávání byla odlišná a ani jeden z nich neměl zkušenosti s vedením domácnosti společným hospodařením. V průběhu pobytu v azylovém domě spolupracovali se sociální pracovnicí, která jim pomohla s vyřízením sociálních dávek. Lucie si doplnila výbavičku pro dítě a zdokonalila se ve vaření.

Petr začal intenzivně hledat zaměstnání, aby měl stálý příjem, kterým by rodinu zabezpečil. Společně se také učili lépe plánovat finanční rozpočet domácnosti a spořit na návazné bydlení. Rovněž využili pomoc terapeuta k řešení menších partnerských neshod. U terapeuta rovněž hledali podporu, jak obnovit narušené vztahy v původní rodině.

Urovnání vztahů

Lucie a Petr pravidelně navštěvovali syna v nemocnici a připravovali se na rodičovství. Po jeho propuštění začala Lucii soustavná péče o dítě, což vyžadovalo velkou trpělivost. Společně s pracovníky se učila zvládat každodenní péči o dítě zejména přípravu stravy a zajištění hygieny. Lucie byla jako matka starostlivá, postupně si osvojovala dovednosti spojené s rodičovstvím, do kterých se snažil zapojovat i Petr. Po nějaké době se vztahy v původních rodinách urovnaly a rodiče se snažili partnerům finančně pomoci. Lucii a Petrovi se podařilo naspořit finanční prostředky a začali intenzivně s pomocí sociální pracovnice hledat samostatný pronájem. Opakovaně podali žádost o přidělení městského bytu. V tomto směru je sociální pracovnice podpořila a na základě fungující spolupráce jim bylo vystaveno doporučující vyjádření. Během dvou měsíců se mladé rodině ve městě podařilo najít finančně dostupný pronájem a z azylového domu se odstěhovali.

Po nějaké době nás rodina přišla do azylového domu navštívit a poděkovat za poskytnutou pomoc. Zatím jim vše vychází, velkou radost mají ze schválení žádosti o přidělení městského bytu, kam se budou nyní společně stěhovat. Petr si našel stálou práci a Lucie i nadále starostlivě a s láskou pečuje o jejich syna.(cp)

www.pestalozzi.cz

Autor: Redakce

19.12.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Rallye Železné hory

KAM O VÍKENDU: Deník přináší pozvánku

Ilustrační foto

Ježek Kozel: Obhájili jsme centrum

Distributoři pervitinu skončili za mřížemi

Chrudim /VIDEO/ - Policisté po půlročním vyšetřování rozkryli síť distributorů pervitinu. Ze čtyř zadržených dva skončili ve vazbě. Jejich zatčení musely pořádkové jednotky správně načasovat a během zátahu zajistili úctyhodných 150 gramů drogy.  

AUTOMIX.CZ

GALERIE: Nejvtipnější pomsty za špatné parkování. Někdy je trest až krutý

Zaparkování auta je poměrně jednoduchý úkon, který ale někteří jedinci dokážou odfláknout vrcholným způsobem. Ať už jde o nedostatek trpělivosti, zkušeností nebo čistou lhostejnost ke svému okolí, někteří řidiči si svým chováním koledují o potrestání. A někdy ho i dostanou. A někdy je to i vtipné.

Rallye Železné hory uzavře několik okresních silnic

Chrudimsko – O nadcházející sobotě se několika okresními silnicemi na jih od Chrudimě proženou závodní automobily 16. ročníku Rallye Železné hory.

Žně začaly. Sklizni zralého obilí ale brání déšť

Pardubický kraj - Po suchém jaru přišel deštivý začátek prázdnin. Pro spoustu zemědělců je to dobrá zpráva, deště a vlhko však komplikují práci těm, kteří se právě chystají na sklizeň obilí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení