VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Příběh: Láska Petra a Lucie překonala trable

Chrudim - Přinášíme dnes další ze zajímavých příběhů, které píše osud klientů Centra J. J. Pestalozziho v Chrudimi.

19.12.2013
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Archiv CJJP

Petr a Lucie se znali již od dětství, řadu let bydleli ve stejné ulici. V době dospívání se do sebe zamilovali a začali spolu chodit. Petr se vyučil a Lucie stále studovala.

Rodiče nejásali

V 17 letech Lucie otěhotněla a studium předčasně ukončila. Její rodiče se s novou situací těžko vyrovnávali. V žádném případě nechtěli připustit, aby mladý pár bydlel společně, jediné řešení viděli v přerušení těhotenství. Ani rodiče Petra nebyli vztahu nakloněni. Partneři se přesto rozhodli si dítě nechat a osamostatnit se.

Neměli vhodné zázemí ani podporu rodiny, proto hledali jiné řešení. Vyhledali sociální službu Azylový dům v Chrudimi. V průběhu sociálního šetření se potvrdilo, že oba spadají do cílové skupiny poskytované služby. Po celkovém zhodnocení sociální situace zájemců bylo rozhodnuto o jejich přijetí. Krátce na to se nastěhovali do azylového domu.

Předčasný porod

Mezitím stres a nejistota z budoucnosti pravděpodobně také přispěly k předčasnému narození syna. Po dobu jeho hospitalizace měli oba partneři možnost vyzkoušet si společné soužití, které neměli příležitost si doposud zažít. Jejich očekávání byla odlišná a ani jeden z nich neměl zkušenosti s vedením domácnosti společným hospodařením. V průběhu pobytu v azylovém domě spolupracovali se sociální pracovnicí, která jim pomohla s vyřízením sociálních dávek. Lucie si doplnila výbavičku pro dítě a zdokonalila se ve vaření.

Petr začal intenzivně hledat zaměstnání, aby měl stálý příjem, kterým by rodinu zabezpečil. Společně se také učili lépe plánovat finanční rozpočet domácnosti a spořit na návazné bydlení. Rovněž využili pomoc terapeuta k řešení menších partnerských neshod. U terapeuta rovněž hledali podporu, jak obnovit narušené vztahy v původní rodině.

Urovnání vztahů

Lucie a Petr pravidelně navštěvovali syna v nemocnici a připravovali se na rodičovství. Po jeho propuštění začala Lucii soustavná péče o dítě, což vyžadovalo velkou trpělivost. Společně s pracovníky se učila zvládat každodenní péči o dítě zejména přípravu stravy a zajištění hygieny. Lucie byla jako matka starostlivá, postupně si osvojovala dovednosti spojené s rodičovstvím, do kterých se snažil zapojovat i Petr. Po nějaké době se vztahy v původních rodinách urovnaly a rodiče se snažili partnerům finančně pomoci. Lucii a Petrovi se podařilo naspořit finanční prostředky a začali intenzivně s pomocí sociální pracovnice hledat samostatný pronájem. Opakovaně podali žádost o přidělení městského bytu. V tomto směru je sociální pracovnice podpořila a na základě fungující spolupráce jim bylo vystaveno doporučující vyjádření. Během dvou měsíců se mladé rodině ve městě podařilo najít finančně dostupný pronájem a z azylového domu se odstěhovali.

Po nějaké době nás rodina přišla do azylového domu navštívit a poděkovat za poskytnutou pomoc. Zatím jim vše vychází, velkou radost mají ze schválení žádosti o přidělení městského bytu, kam se budou nyní společně stěhovat. Petr si našel stálou práci a Lucie i nadále starostlivě a s láskou pečuje o jejich syna.(cp)

www.pestalozzi.cz

Autor: Redakce

19.12.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
FRANTIŠEK TICHÝ. Předseda klubu FK ERA-PACK Chrudim při on-line rozhovoru v redakci Chrudimského deníku

ERA-PACK prodloužil smlouvy hned s devítkou českých futsalistů

Bezpečné prázdniny v Městském parku v Chrudimi
24

Bezpečné prázdniny připomněly dětem, jak prožít léto bez úhony

KAM O VÍKENDU: Deník přináší pozvánku

Chrudimsko - Nevíte kam o víkendu vyrazit s rodinou či přáteli? Nechte si poradit v tradiční pozvánce Chrudimského deníku.

Z chaty rodinný dům – proměna je možná, ale má svá úskalí

Přestavba víkendové chaty na rodinný dům je v Čechách celkem obvyklá věc. Jenže ne vždy to funguje. Bohužel ne vždy totiž investor pochopí, že trvalé bydlení potřebuje něco jiného než chata. Pojďme se podívat na zajímavý návrh rekonstrukce chaty na moderní rodinný dům.

HLASUJTE! Hospůdky 2017 aneb "Vychutnejte si léto s Deníkem"

Východní Čechy - Redakce vašeho regionálního Deníku opět po roce přichází s již tradičním projektem.

Brigád je hodně, je ale dobré si vše zajistit s předstihem

Pardubicko, Chrudimsko – S blížícími se letními prázdninami roste mezi studenty středních a vysokých škol poptávka po brigádách.Že ne vždy je brigádu snadné najít, zjistila i studentka práv Klára Dostálová.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies