VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Přijímačky se letos týkají všech škol s maturitními obory

Pardubice - Pro testy nanečisto si střední školy v kraji mají možnost vybrat jeden ze čtyř termínů.

31.1.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Jiří Kopáč

Zástupci společnosti SCIO na pracovním setkání v Domě hudby seznámili ředitele středních škol v Pardubickém kraji s průběhem přijímacího řízení.

Zkoušky platí kraj

Přijímací zkoušky financuje Pardubický kraj, pro který je to jeden z kroků ke zvyšování úrovně školství.
Podle aktuálních informací se budou přijímací zkoušky týkat všech středních škol s maturitními obory. Připojila se totiž i Střední zemědělská škola Lanškroun.
Pardubický kraj letos nabídl srovnávací zkoušky studijních předpokladů všem devátým ročníkům základních škol. „Měli jsme na to ze škol dobrý ohlas, mnoha dětem to pozdvihlo sebevědomí a přestaly mít z přijímaček obavy,“ uvedla krajská radní pro školství, kulturu a tělovýchovu Jana Pernicová.

Termínů je několik

Nyní si mohou střední školy vyzkoušet takzvanou generálku se současnými žáky a několik dní na to si mohou vybrat jeden z termínů (28. 2., 1. 3., 2. 3. a 4. 3.) a pozvat uchazeče na přijímací zkoušku nanečisto. Tyto testy budou jednotné, a proto nemá cenu absolvovat více termínů. Pro žáky to bude nicméně dobrá příležitost, jak si ve zkrácené podobě vyzkoušet typy úloh, které je čekají a nechat si vyhodnotit i výsledky.

Termíny prvního kola ostrých přijímacích zkoušek jsou 26., 27. a 28. dubna. Testy budou z obecných studijních předpokladů (60 minut), matematiky (30 minut) a českého jazyka (40 minut).

Jen jedna možnost

Žáci budou zaškrtávat vždy jen jednu z více možností. Za správnou odpověď získají bod, za špatnou se část bodu odečte. Proto se doporučuje řešit nejprve to, co znají, a spíše než tipovat, neznámé odpovědi vynechat.

Žáci se speciálními vzdělávacími potřebami musí k přihlášce přiložit aktuální potvrzení, aby to mohlo být zohledněno v grafické podobě testu či v prodloužení doby na jeho vyplnění.

Kdy pro výsledky?

Výsledky prvního kola přijímacích zkoušek dodá společnost SCIO školám 28. 4. po sedmnácté hodině. Náhradní termín prvního kola se bude konat 19. května.

Jednotné přijímací zkoušky pomocí testů SCIO se letos uskuteční v Zlínském, Karlovarském, Moravskoslezském, Pardubickém a částečně v Libereckém kraji.
„Ve školské komisi Asociace krajů se ale snažíme přesvědčit i zbývající kraje o prospěšnosti tohoto kroku pro kvalitu našeho školství,“ zdůraznila radní Pardubického kraje Jana Pernicová.

31.1.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Chance futsal liga - 1. finále play off: FK ERA-PACK Chrudim - SK Slavia Praha.

Chrudimští futsalisté porazili pražskou Slavii a třináctý titul mají na dosah

Kácení máje v Kameničkách.

V Kameničkách budou během soboty kácet májku

Zachráněné děti se vyváděcí masky vůbec nebály

Chrudim – Ve čtvrtek před devátou hodinou dopolední hlásí učitelka Mateřské školy U Stadionu kouř v jedné třídě. A skutečně, hoří elektroinstalace výtahové šachty! Okamžitě je vyhlášen poplach a děti opouštějí budovu. Do minuty jsou slyšet hasičské sirény a za chvíli už rudobílá auta zastavují před školkou.

Vejvanovičtí pořádají v sobotu oslavu výročí

Vejvanovice – Obyvatelé Vejvanovic si příští sobotu připomenou 850 let od první písemné zmínky. Oslavy budou velké.

Běžci zmizeli, tráva v Chrasti zarůstá plevelem

Chrast - Běžecká dráha na stadionu v Chrasti zarůstá plevelem, ale město ji rekonstruovat nebude. Běžců, kteří by využívali, se totiž momentálně nedostává.

Soutěž prověřila právní znalosti školáků

Chrudim – Velký sál Muzea hostil účastníky krajského kola 14. ročníku vědomostní soutěže Právo pro každý den, kterou pořádalo město Chrudim. Přijelo 14 soutěžních týmů z 8. až 9. tříd základních škol a víceletých gymnázií z celého Pardubického kraje.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies